Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tapasztalt háziasszonyok,...

Tapasztalt háziasszonyok, adnátok pár tanácsot? Kevés pénzböl (kb.10. 000-15. 000ft) kell gazdálkodnom jövö hónapban. Miket vegyek hogy tudjunk mindig enni valamit, tudjak fözni?

Figyelt kérdés

Négyen vagyunk.Apa,anya,2 gyerek.A nagyobbik ovis ,tehát ö napközben ott eszik.A kicsi másfél éves.Párom raktáros.

Burgonya, hagyma,répa,zöldgség,paradicsom,tök,hús (tyúk) van itthon.


2012. aug. 30. 12:35
 1/6 dev dam ***** válasza:
11%
Az nagyon kevés pénz .kérj Viktortól pénzt.
2012. aug. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Haha,az a baj hogy ö nem ad csak elvesz.
2012. aug. 30. 13:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Alap dolgokat : liszt,rizs,burgonya , ezekböl 1-2kg vegyél még ha van is otthon.lisztet vegyél 5kg -ot. Tojást is vegyél ebböl legalább 20db -ot

Tésztákat amiket kitudsz főzni

lencse - bab -fözeléknek

probálj meg havi menüt össze rakni -estleg úgy hogy 2 napra főz .

Vehetsz még szárnyas aprólékot, máj, zuza, szárny ,nyak -ezek min olcsok akár liba akár kacsa vagy csirke.

szárnyas májat is kapsz a multikban olcson ,fagyaszva .

A tyúkból főz húslevest , a fött tyukót süsd meg és csinálj hozzá valami köretet .

Üditő helyett főz teát és azt hütsd le ,olcsó

ezek az ételek jutnak eszembe

palacsinta , zöldség krém leves

paprikás krumpli a lecsó kolbász olcsó bele

tojásos nokedli

rizses hús aprólékokból

resztelt máj

lekváros gombóc -biztos talász otthon lekvárt

paradicsom szoszos tészta

rántott tök vagy tök fözelék

Káposztás tészta

rakott krumpli lehet lecsó kolbászal is csinálni 400-500ft van /kg

darát hús ezt is kapsz olcson -töltött paprika

tök fasirt , sima fasirt

burgonyás pogácsa

2012. aug. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak, és átérzem a helyzeted, mert hasonlóban vagyunk mi is. Sajnos még nem vagyok nagy tapasztalattal rendelkező háziasszony, viszont pár trükköt ellestem édesanyámtól.

Legtöbbször pörköltet, paprikás krumplit, káposztástésztát, krumplistésztát, vagy székelykáposztát készítek. Ajánlom az olcsóbb pástétomokat, párizsikat, löncsöket, a kenyeret úgy szoktam elspájzolni, hogy veszek pár kilot (a legolcsóbbat szoktam, az is jó), és beteszem a fagyasztóba egy textilzsákba. Felengedés után olyan, mintha friss lenne, így ezzel nagyon sokat lehet megspórolni. A tököt reszeld le tedd el a fagyasztóba, ugyanúgy a többi zöldséget is. A tyúkból finom pörköltet lehet készíteni, hosszú lével is, elteheted a fagyasztóba, és később elővehetitek. Gyümölcsöt is fagyasztottam le a nyáron (meggyet, cseresznyét). Alapvetőbb élelmiszert pl. só, cukor, liszt, olaj (ezt nem használok, helyette zsírt, olcsóbb és egészségesebb is, és többször fel lehet használni), tej (nagyon ritkán vásárolom ezt), egyéb fűszerek nagyobb üzletben szoktam vásárolni, amikor akciós és ilyenkor több csomaggal, darabbal. Ugyanúgy a kozmetikai, eü.termékeknél, tisztító szereknél is ezt a módszert követem. Ezeket sokszor egy euros boltokban vásárolom, itt is ugyanazok vannak, mint pl. rossmanban, csak jóval olcsóbban. Mikor akciósak bespájzolok belőlük és elég lesz egy darabig.

Mi ketten vagyunk, így ha több hétre menüt rendelünk viszonylag olcsón megússzuk, főleg, ha levest nem kérünk, csak a másodikat. 4 főre inkább a házi koszt gazdaságosabb.

2012. aug. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket,sokat segitetek vele! Ment a zöld kéz.
2012. aug. 30. 21:55
 6/6 anonim ***** válasza:

amit lehet dúsítani, növelni tápértékét az adott élelmiszernek, laktatóbbá tenni azt tedd meg, 2 napra főzzél nagy adagban, olcsó, leárazott ételeket vegyél meg abból tudsz főzni másnapra, ami legyen otthon, liszt min. 5kilo, 2kilo cukor, 4 tartós tej, több csomag száraztészta, vegeta-só, olaj, zsír, pár élesztő, 10kilo krumpli, 2-3kilo hagyma, 3üveg lekvár, lencse, sárgaborsó, gríz, tojás, darálthús, csirkefarhát, legolcsóbb virsli, párizsi, paradicsomlé,rizs

ezekből, köménymagos leves zsemlekockával, tojásleves, grízgombócleves, csontleves,zöldségleves, paradicsomleves

tarhonyás rakottkrumpli, rizseshús, tarhonyáshús, sajtos tészta, káposztás, krumplistészta, zöldséges tészta

rakottkrumpli virslivel, rakottzöldségek, rántott párizsi, cukkini rizzsel, sütőben sütött krumpli hozzá vaj, bundáskenyér, vajaskenyér, lekvároskenyér, péksütik, pogácsák, tojáskrém, párizsikrém ezek jók reggelinek

lecsó, spenót, tök, krumplifőzelék főtt tojással, sült virslivel, paradicsomos káposzta fasírttal, töltött paprika, székelykáposzta, palacsinta, tejberizs, tészta tojáspörkölttel, nokedli pörkölttel, grízes, lekváros tészta, lángos, fánk


fasírthoz több kenyér

főzelékhez egyetek köretet is-pl sóska, spenózhot főtt krumpli, kelkáposztafőzelékbe több krumpli

lecsóhoz tarhonya vagy rizs

zöldséglevesekbe grízgombóc

zöldségkrémlevesebe rizsgolyó

paprikáskrumpliba tarhonya vagy gersli

2012. aug. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!