Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kihez forduljak ilyen ügyben?...

Kihez forduljak ilyen ügyben? Mi lenne a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Két éve vásároltam ingatlant, 100%-os részesedéssel, azaz a nevemen van teljesen a lakás. A lakást úgy vettem, hogy egy magánbefektető megszerezte olcsón (előző tulaj eladósodott, és a bank elvette tőle) a banktól, majd felújította, és eladta nekem. Az egész teljesen simán ment.

Az első két hónapban nem is volt semmi probléma, majd a kb. 3. hónaptól elkezdtek jönni levelek a régi tulajdonos nevére. Az elején azt hittem, hogy még a rendszerben nem írták át, ezért jönnek ezek a levelek. Aztán az elmúlt évben már naponta több levél jött még mindig, sőt vagyonbehajtó is jött a lakáshoz, továbbá büntetővégrehajtó, aki a régi tulajdonost kereste hajnali hatkor... Ezek után a leveleket visszadobtam egy postaládába azzal a címmel, hogy "címzett ismeretlen, vissza a feladónak". A probléma csupán az, hogy ezek a level mai napig jönnek, és nem számított az, hogy visszaküldtem őket kb 2 hónapon keresztül. Az egyik rendőrségi levelet felbontottam, amiben az állt, hogy az illető 1 hónappal ezelőtt követett el autóval szabálytalanságot, azaz valamilyen papírján még az én lakásom címe áll, továbbá a banktól is keresték, mondván, hogy az én címem adta meg...


Ez ügyben mit tegyek? Kihez forduljak? Az illetőt nem ismerem (amúgy kb. 4 neve van, így mindig más nevű embert keresnek/levelet küldenek), de már tanácstalan vagyok, és nagyon frusztrál. Pláne, hogy mindegyik eladósodásról szól, meg arról, hogy az ingóságaim veszik el. Természetesen tudom, hogy ez rám nem vonatkozik, de nem akarok hajnalban ilyeneket bizonyítgatni, meg nap közben bizonyítgatni azt, hogy a lakás az enyém.


A segítséget előre is nagyon köszönöm! :)



2021. máj. 25. 11:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Ha a lakas a te neveden van, teljesen legalisan jutott hozzad akkor ne foglalkozz vele. Postaladan ne legyen rajta a regi tulaj neve (es a tied viszont igen), igy talan nem dobjak be, ha bedobjak akkor meg odarakod a postalada tetejere. Semmikeppen se bontsd ki mas levelet viszont, az ha jol gondolom nem legalis.

Nem kell neked rairni hogy "címzett ismeretlen, vissza a feladónak", nem kell neked semmit se foglalkozni ezzel, orarakod postalada melle, vagy ha nagyon unod akkor egyenesen a kukaba.

2021. máj. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
A leveleket kidobod a kukába, a különbözö zaklatókkal meg közlöd, hogy vagy leállnak, vagy feljelented öket.
2021. máj. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Besétálsz az okmányirodába a tulajdoni lapoddal és megkérdezed, hogy ki vagy kik vannak bejelentve az ingatlanodba.

Ha van még létező bejelentés, akkor közlöd, hogy kényszerkijelentést szeretnél (fiktiválás/érvénytelenítés) indítani. Ők aztán már fogják tudni a többit.

2021. máj. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

3-as vagyok

Ez lemaradt:

[link]

2021. máj. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

#1-es: a postládámra az én nevem van írva, de bedobják, mert az a cím... Pedig kitettem, hogy nem kérem..

2021. máj. 25. 11:48
 6/11 anonim ***** válasza:
12%
A bank felújította na még ilyet se hallottam ?
2021. máj. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
3-as mondja jól. Ha nincs bejelentve senki hozzád akkor a végrehajtókat elküldöd melegebb éghajlatra, a leveleket meg a kukába dobod, más teendőd nincs. Ha pedig be van jelentve akkor azonnal jelentsd ki mindenkit.
2021. máj. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19%
Földhivatalba mindenképpen elmennék megnézni a tulajdonlapot. Nem tudnék egyébként nyugodtan aludni. És a rendőrségre is érdemes lenne bejelentést tenni. Nagyon zűrös lehet ez az előző tulaj. Ki tudja mihez használja a te címedet. Inkább védd le magad előre. Vidd el a rendőrségre a kapott leveleket.
2021. máj. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

"Földhivatalba mindenképpen elmennék megnézni a tulajdonlapot. "


Tulajdoni lappal mire fog menni? Azon nincs rajta ki van bejelentve oda. Meg a tartozások. Hülyeséget ne írjál már.

2021. máj. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%
6-os: Nem volt olyanról szó, hogy a bank felújította.
2021. máj. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!