Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyit lehet spórolni azon,...

Mennyit lehet spórolni azon, ha van egy kertetek ahol meg lehet termelni a zöldségeket és gyümölcsöket, esetleg állat tenyésztéssel is foglalkoztok?

Figyelt kérdés

Olyan emberek válaszait várom akik már évek óta csinálják, mert még a nagy szüleink is így csinálták. Mert ha elegendő zöldséget és gyümölcsöt lehet meg termelni egy saját kertben, akkor szerintem sokat lehet vele meg takarítani és kevesebbet kell a boltba járni ezekért.

Biztos hogy sok munka van vele, de szerintem még így is meg éri vele foglalkozni.



2021. jún. 2. 13:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
42%

Annyira bírom, mikor olyanok írkálnak, akik nem is foglalkoznak a dologgal - vagy ti mi a tökömet csináltok, hogy nem éri meg nektek anyagilag? Most a munkára fordított időt szerintem felesleges beleszámolni, mert ha nem kertészkedem, hanem pl. facebookozok, olvasok, edzek, bármi mást csinálok helyette, akkor sem kapok pénzt.


Kb. 100 nm-en veteményezek, tavaly júniustól szeptember végéig alig vettem zöldséget, volt itthon paradicsom, paprika, uborka, többféle saláta, csemegekukorica, cukkini, málna, szeder, karalábé, padlizsán. Tavasszal rétek, spenót, borsó, újhagyma. Összel édesburgonya, tök, fokhagyma, répa, fehérrépa. Ja, meg mindenféle fűszerek, mindenből volt annyi, hogy 3 embernek elég legyen, még télire is tettem el ezt-azt.


Tulajdonképpen csak ősztől tavaszig kell költeni zöldségre, akkor is keveset, hiszen a fogyóban vagy a kamrában is van néhány dolog elrakva ugyebár.


És egy évben kb. 8-10 ezret költök magra és palántára, hiszen 150-500 forint között van az áruk. Vegyszerre meg nem költök semennyit, igaz, néha elpusztul pár tő valamiből, de annyi belefér.


És még munka sincs sok vele, csak tavasszal, mikor indul a veteményezés. Annyi előnyöm van, tény, hogy fúrott kutunk van, de az egyébként is van a legtöbb kertes háznál, az sem extra költség.


Szóval nekem ebbe 8-10 ezerbe kerül évente a veteményes, ezt hetente-kéthetente elkölteném a piacon és akkor még csak nem is biot veszek.


Szóval esküszöm nem értem, hogy jön ki ez nektek anyagilag mínuszosra.

2021. jún. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehet spórolni rajta, de sok munka.

Csak akkor érdemes csinálni, ha örömedet is leled benne, különben a kerted rabszolgájának fogod magad érezni.

Ideális munkahely hozzá: nemsokára nyugdíjasnak lenni, vagy 4-6 órás állásban, vagy valamilyen rugalmas, inkább készenléti jellegű munka, ahol otthon készenlétben vársz, mikor hívnak - de ha nem hívnak tudsz dolgozni a kertben.

Természetesen érteni is kell hozzá, különben úgy jársz mint ahogyan itt sok válaszoló, hogy nem fogja megérni neked.


11-es írt jókat. Róla látszik, hogy ért is hozzá és örömmel is csinálja. Így érdemes, de másképp nem!

2021. jún. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
50%

Köszönöm 12-es, de megjegyzem, én munka és gyerek mellett csinálom :D Igaz, szeretem is csinálni, nem tehetként élem meg, csak arra célok, hogy szerintem nem kell hozzá sok idő ekkora területen, ha az embernek már van egy kis tapasztalata benne.


Én mindennel együtt kb. heti 3 órát töltök a kertben.

2021. jún. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a 11-es válaszolónak az értelmes és hasznos választ!


Továbbiakban mit gondoltok az AQUAPÓNIA-ról?


https://www.youtube.com/watch?v=ywneZfUSPyU


Anyagilag egy igen komoly be fektetés, de hosszú távon szerintem meg éri, majd egy ilyet építeni.

2021. jún. 2. 20:45
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

9!

Kb 10000 forintot költünk fejenként évente. Ebben benne van a palánta és a permet is.

Mi például hétvégente szoktunk lemenni, hiszen hét közben dolgozunk. De a nagyszülők hét közben 1-2x. Van kút is, tehát ez is hasznos.

2021. jún. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"És még munka sincs sok vele, csak tavasszal, mikor indul a veteményezés."

El nem tudom képzelni tizenegyeske, hogy aki csak a veteményezés idején van a kertben éppen hogy csak, (és aztán semmi munka vele) az például a spenótot 6 hét múlva hogyan találja meg a térdig érő gazban?

Szóval csak azt akarom mondani, hogy igen erős túlzás azt állítani, hogy a kerttel csak veteményezés idején kell foglalkozni, és utána már csak be kell takarítani a termést. Ez egyszerűen nem igaz!

Én weblap tervező vagyok, tudnék 10 ezer forintos óradíjjal mással is foglalkozni kertészkedés helyett, nem feltétlenül fészbukozok, vagy baromságokkal töltöm az otthoni időmet!

De miért mégis a kert ápolással foglalkozom? Mert tudom, hogy mit eszek, amikor leszedem, vagy felszedem. És éretten szedem le. Én az érett paradicsomot ha leszedem a tőről, az ízletes, és finom. És másnapra megszottyad a konyhapulton. Ha meg a boltban veszem a félérettet, az még 5 nap múlva sem szottyad meg. Nincs is olyan finom, mint a tövén megérett paradicsom. De ilyen például az őszibarack is.

Én is sokmindent termelek a spenóttól a paradicsomon át a gyümölcsökig, de igenis kell időt és energiát fordítani a kertápolásra. És kell gazolni, gyomlálni, kapálni. Van olyan gyom, amelyik 2 esős nap 1 nap napsütés hatására 20 centit nő a 3 nap alatt. Ha ezek megmaradnak a következő héten már nem látszik ki a spenótod alóluk.

De én szeretem csinálni, és addig is a jó levegőn vagyok, és a nem a számítógép mellett görnyedek. Pedig lenne pénzem megvenni a zöldséget és a gyümölcsöt... De, hogy nem kell vele munkálkodni, az egyszerűen nem igaz!

2021. jún. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
55%

"El nem tudom képzelni tizenegyeske, hogy aki csak a veteményezés idején van a kertben éppen hogy csak, (és aztán semmi munka vele) az például a spenótot 6 hét múlva hogyan találja meg a térdig érő gazban?"


Úgy, hogy lemulcsolom a földet tavasszal, ahogy kibújnak a termények, kedves tizenketteske, tehát gaz is minimális van és locsolni sem kell 1-2 naponta, mert tovább nedves marad a föld. Így csak néha kell kihúzgálni a gyomot itt-ott, hamar megvagyok vele, méghogy térdig érő gaz...


Nem "divat" már fedetlenül hagyni a talajt.

2021. jún. 3. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
78%
Tudnod kell, hogy a konyhakert vízigényes. Cserébe egészséges.
2021. jún. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!