Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen pro és kontra érv szól...

Milyen pro és kontra érv szól a jurtában való élethez?

Figyelt kérdés

Szeretnék beszélgetni valakivel/valakikkel a jurtáról, mivel nagyon megtetszett mostanában a gondolat hogy egyetem alatt vagy az után ki költöznék egybe néhány barátommal, viszont vannak dolgok amiket nem értek ezzel kapcsolatban, illetve kérdéses is néhány dolog.


1. Az eddig rendben van hogy maga a jurta egy nap alatt szétszedhető és össze szerelhető, viszont a bútorok miatt már nem lesz szerintem annyira könnyen szállítható, vagy hogyan oldják meg?


2. Mennyire lehet nehéz egy vizesblokkot, esetleg egy angol WC-t felépíteni a közelében? (nyílván nem benne)


3. Mennyire lehet kellemetlen az ablak hiánya? Mi szól mellette?


4. Mennyire védhető egy jurta az esetleges betörésektől és rongálásoktól?


5. Mennyire lehet kényelmes egy jurta?


6. A különféle rágcsálók mennyire okozhatnak gondot egy jurtában?


7. Maga a jurta fűthetősége, illetve szellőztetése mennyire könnyen megoldható?


8. Télen, vagy esős időben mennyire lehet megvédeni a jurtát?


Most hirtelen ennyi jutott eszembe de majd még írok hozzá ha eszembe jut több is. Köszönöm előre is a válaszokat. :)



2021. jún. 14. 21:18
A kérdező szavazást indított:
Szívesen élnél jurtában
Nem szívesen élnél jurtában
17 szavazat
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Zaka Dominikának is felgyújtották a jurtáját. :(
2021. jún. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%
Már a kérdéseid megfogalmazásából látszik, hogy nem való neked jurta.
2021. jún. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

"viszont a bútorok miatt már nem lesz szerintem annyira könnyen szállítható, vagy hogyan oldják meg?"


Nyilván nem szekrénysor szokott lenni egy ilyenben, amúgy meg miért akarod szállítani?


"Mennyire lehet nehéz egy vizesblokkot, esetleg egy angol WC-t felépíteni a közelében? (nyílván nem benne)"


Vizesblokk építésénél tökmindegy, hogy egy jurta van mellette, vagy kemping...


"Mennyire lehet kellemetlen az ablak hiánya? Mi szól mellette?"


Tetején a füstkibocsátó nyílás tudtommal ablakként is funkcionál.


"Mennyire védhető egy jurta az esetleges betörésektől és rongálásoktól?"


Hát most megkérdeztem Koppány Zétény haveromat, ő azt mondta, nekik a táltos mondott valami ráolvasást, ami védi ettől, anélkül nem túl biztonságos.


"A különféle rágcsálók mennyire okozhatnak gondot egy jurtában?"


Kaját nem kell széthagyni, azt mondjuk máshol se.

2021. jún. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

jurta használatához oda kell születni.


A kérdéseid jók, ezek mind megoldottak. Mondjuk egy mongolt kérdezz meg, vagy nézz meg a jutubon néhány jurtaépítési videót.

2021. jún. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak nagyon profi jurták is, igazi belsőépítészeti álomlakosztályokat tudnak kialakítani bennük, sok ilyen videót láttam már. Persze főleg külföldön, gondolom azért is, mert kevésbé előítéletesek ott a népek egy jurtával. Itt azért bírni kell a sok bunkót, akik nem tudják magukat túltenni azon, hogy a másik hogy él. De pl. ott van az a nő, akinek meghalt a férje és egyedül maradt jurtában egy pár gyerekkel, nekik is elég jó jurtájuk volt, ők vezették be a vizet, meg volt, amikor két jurtát is használtak egyszerre.
2021. jún. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
#5 mondjuk róla úgy tudom, a szülei kertjében él jurtában, szóval ez nem igazán az a vadregényes életmód
2021. jún. 15. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem kell összekapcsolni a jurtát a vadregénnyel. A jurta csak egy háztípus, élhet benne valaki a város közepén is, miért lenne kötelező mellé lemondania dolgokról? Én teljesen megértem azt, aki tud finanszírozni autót, középosztálybeli létformát, de nem tud kinyögni magából egy saját ingatlant és pl. emiatt költözik jurtába.
2021. jún. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

#7: na de hol lesz az a jurta? A telket ki veszi meg?

Telek árban meg már lehet hazat is venni.

2021. jún. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A telek az meglenne mert néhány barátom ismer olyat aki tud jó áron telket adni.
2021. jún. 15. 11:20
 10/12 Eruiel válasza:
100%

Van egy fb csoport: életterünk a jurta névvel. Sok jurtás tapasztalata olvasható a csoportban.

De hogy válaszoljak néhány kérdésedre. A vizesblokk megoldható bent a jurtában meg kint is. Bár én a komposzt wc-t preferálom.Igény függő minden. Még padlófűtést is kilehet alakítani benne ha nem cölöpökön áll a jurta. Most megemelkedtek a faanyag árak így dupla annyi egy jurta mint 2 éve. Én 2 személlyel egy 8m-est vennék minimum és az belecsúszik 4-5millába bútorokkal,fűtéssel mindennel együtt. A rágcsálók ellen a cicus megoldás. Szellőztetni ugyan úgy mint bármilyen lakást. Fűteni kályhával, infra panellel is lehet. Betörés, rongálás ellen csak a normális környéket tudom javasolni. Tél és eső ellen pedig a szigetelés a válasz. Természetközeli a jurta. Csak annak való aki szereti a természetet.

2021. aug. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!