Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen pro és kontra érv szól...

Milyen pro és kontra érv szól a jurtában való élethez?

Figyelt kérdés

Szeretnék beszélgetni valakivel/valakikkel a jurtáról, mivel nagyon megtetszett mostanában a gondolat hogy egyetem alatt vagy az után ki költöznék egybe néhány barátommal, viszont vannak dolgok amiket nem értek ezzel kapcsolatban, illetve kérdéses is néhány dolog.


1. Az eddig rendben van hogy maga a jurta egy nap alatt szétszedhető és össze szerelhető, viszont a bútorok miatt már nem lesz szerintem annyira könnyen szállítható, vagy hogyan oldják meg?


2. Mennyire lehet nehéz egy vizesblokkot, esetleg egy angol WC-t felépíteni a közelében? (nyílván nem benne)


3. Mennyire lehet kellemetlen az ablak hiánya? Mi szól mellette?


4. Mennyire védhető egy jurta az esetleges betörésektől és rongálásoktól?


5. Mennyire lehet kényelmes egy jurta?


6. A különféle rágcsálók mennyire okozhatnak gondot egy jurtában?


7. Maga a jurta fűthetősége, illetve szellőztetése mennyire könnyen megoldható?


8. Télen, vagy esős időben mennyire lehet megvédeni a jurtát?


Most hirtelen ennyi jutott eszembe de majd még írok hozzá ha eszembe jut több is. Köszönöm előre is a válaszokat. :)



2021. jún. 14. 21:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

#8 Én nem tudom, hogy valójában te megérteni akarsz-e vagy csak vitatkozni. Az ingatlanvásárlás ma Magyarországon, hacsak nem vagy kellően vagyonos, egy kompromisszum. Valóban vannak olyan vidékek, ahol megkapsz házat is annyiért, aminek a sokszorosáért frekventált környéken csak egy telket tudsz venni. Csak ahhoz, hogy az ember ezekre a helyekre költözzön, kell egy olyan pénzforrás, ami ezt engedi. Pl. egy jól fizető távmunka. Ha munkahelyre kell bejárnod, akkor viszont szeretnél annak a közelében élni és jellemzően az ilyen olcsó vidékek nem a sok munkalehetőségről híresek. Vagy ha beüzemelnél egy saját gazdaságot, ahhoz meg alaptőke és több év előkészület kell.

Viszont nem feltétlenül kell megvenni a telket, ahova állítod a jurtád. Nagyon sok olyan ember él az országban, aki akár ingyen is megengedi neked, hogy használd a földjét, pusztán azért, hogy használva vagy felügyelve legyen a terület. És ezen felül van a bérlés lehetősége is, általában jelképes összegekért.

A másik meg, hogy a jurtába költözés számtalan lehetséges oka közül csak egy az, hogy anyagilag megéri. De lehet hogy valaki azért költözik oda, mert pl. szeretne jurtában élni vagy nem akar nagy ökológiai lábnyomot hagyni vagy nem akar sokat időzni egy helyen stb. Őket pont nem fogják az anyagi érvek meggyőzni, hogy van ahol ugyanennyibe kerül egy ház.

2021. aug. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Technikailag lényegében minden megoldható egy jurtában komfort szempontjából. A fő kérdés szerintem mennyi pénz van rá mennyit tudnál bele rakni a jurtába, hogy mimnél kényelmesebb legyen számodra, számotokra.


Külföldi videókban olyan jurtákat látni amit nem hiszel el, annyira meg van csinálva. De az már luxusautó áraiban van. Főleg a mai árakon, hogy minden az egekbe szökött.


pl.: https://www.youtube.com/watch?v=f05NYU3kmFs

2022. jan. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!