Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik a jobb a panel lakas...

Melyik a jobb a panel lakas vagy az ujepitesu tarsashaz? Most gondolkozunk lakasvasarlason, tudom az ujepitesuek dragabbak, de a rezsi kevesebb.

Figyelt kérdés
2010. szept. 2. 15:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
82%

"és nem is annyira rossz környéken van"


Aha hát ez szerintem sok mindent elmond. Az, hogy neked "nem is annyira rossz" a máshonnan odatévedőnek kb. "jézus ez egy lepratelep"-et jelenti. Kérdezd csak meg a havannán lakókat, az sem olyan rossz, aztán menj oda magad és tapasztald meg, hogy nem is olyan rossz a sok fekete lábú, mer' van kamera. DE ATTÓL MÉG OTT VANNAK!

2011. szept. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
38%

Kedves a kákán is csomót kereső utolsó! Nem gondoltam ennyire részletesen kifejteni, de mivel éppen ebbe tudtál belekötni, tessék:


"és nem is annyira rossz környéken van" =

- Nem Havanna.

- Nem 8. kerület, vagy Illatos út környéke, netán Hős utcai jellegű szó szerint putri környék.

- Nem a világ végén van valamelyik pesti peremkerületbe, ahol utazhatsz a belvárosig órákat több átszállással.

- Nincsenek kisebbségiek, vagy legalábbis nem jellemző.

- Ugyan ez elmondható a hajléktalanokról is.

- Van infrastruktúra. Értsd: pláza, posta, rendőrség, több iskola, óvoda, gyógyszertár, orvos, piac, számtalan kisebb bolt 200-300m-es körzetben megtalálható, mégsem túl nyüzsgős a közvetlen környék.


Hirtelen ezek jutottak eszembe. Remélem ezzel nagyjából a te kis kötözködő lelki világodnak is kielégítő választ adtam. Bár úgyis tudom, hogy nem hagyom annyiban, inkább belekötsz másba. Ha a Rózsadombról írnék, neked azzal is bajod lenne. Csak nyugodtan ha ezzel jobban érzed magad!

2011. szept. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nekem nem a te lakásoddal van bajom, hanem figyeld meg így van. Az aki ott lakik akármiről úgy nyilatkozik, hogy nem olyan rossz, de a kívülálló nem a postát, meg a tök tudja mit nézi meg mikor lakást vesz, hanem azt ami neki NEM tetszik, amitől félne. Én is tudok olyat mondani, ami szerintem nem is olyan rossz, mert ott nőttem fel, más meg beteszi a lábát máshonnan és rosszul van, hogy hát az pedig milyen rossz környék.
2011. szept. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
kedves utolsó előtti, mi lenne, ha nem a "nem"-ekre koncentrálva írnád le a környéket, ami "nem is olyan rossz", hanem arra, hogy mi "igen"? úgy értem, megírhattad volna azt is, hogy konkrétan melyik az az ominózus környék - hogy mennyivel kevesebb felesleges karakterrel megúszhattad volna... ;P (és nem mellesleg az előtted szóló se köthettt volna beléd;))
2013. máj. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

ami a kérdést illeti, csatlakozom a többségi vélemyényhez, miszerint a panelt paneláron, a téglát téglaáron, ill. újápítésűt újápítésű árfekvésen lehet értékesíteni, ami nem kérdés: erősen függvénye a lakás típusának és (!) méretének - a kislakások régóta keresettebbek, akár tégla, akár panel, akár új, akár régi - ami fontos még, az a minél alacsonyabb fenntartási költség...


általánosságban elmondható, hogy az újépítésű (ha jól van megépítve!) komfortosabb, szebb egy felújított panellakásnál is, ugyanakkor tény, hogy lényegesen DRÁGÁBB is!!! márpedig én úgy tapasztalom, hogy ez elsődleges szempont napjainkban - a rezsiköltség mellett természetesen -, és minden más csak ezek után következik.

2013. máj. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
"á" helyett "é" (értelemszerűen;)
2013. máj. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

azért lényegi kérdés itt a hely is, ahol az ingatlan található, mondok egy példát:


pár éve nagyjából egyszerre árultam egy új építésű zuglói és egy 80-as évekbéli gazdagréti panel lakást, és miután a gazdagrétiben még érvényes szerződéssel laktak a bérlőim, előbb a zuglóival próbálkoztam az ingatlanpiacon, mint azonnal eladhatóval, a panelt meg később gondoltam árulni - de minden egyes irodánál, ahol jártam azt mondták, a zuglóról fogalmuk nincs, mikor kelne el, de ha a gazdagrétire adnám először a megbízást, arra azonnal tudnának kapásból vagy 3 potenciális vevőt, mert arra nagy a kereslet... nem hittem a fülemnek.


de igazuk lett végül, mert mire a panel megürült, a zuglói luxuslakás még megvolt, és csak két évvel később nyomott áron tudtam megszabadulni tőle, a gazdagréti viszont tényleg azonnal elment, korrekt áron úgy, hogy egy fillért nem feccöltem a felújítására, miután a bérlők kiköltöztek.

2014. jún. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Panel már eladhatatlan kac kac kac. 5 millio ft 50 nm, kac kac.

Ma 30 millió. :) Nagy elemzők vannak itt.

2021. dec. 16. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!