Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan juthatna ma egy hajlékt...

Hogyan juthatna ma egy hajléktalan lakáshoz?És mennyi időn belül?

Figyelt kérdés
Itt a tél,és mégha holnaptól melegedni is fog pár fokot a levegő,akkor is hideg lesz.Főleg éjszaka.És főleg az utcán.Általában azt mondják menjenek be szállóra az utcán élő hajléktalanok.Igaz is,jobb mint kint kihűlni vagy megfagyni.De hogy lehetne kikerülni magából az egész hajléktalanságból?Hogy juthat egy hajléktalan ma lakáshoz?Hogyan?Mikor?Miből?

2021. dec. 23. 22:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
51%

Vidéki vagyok, konkretan szabolcsi azon belül is falusi. Itt 2-3 millióért árulnak olyan házakat amik kb bontásra várnak csak, abba élni nem lehet. Ha most egy hajléktalan valamerre pl pest környékén kapna egy állást és ide jönne lakni nem tudom mit kezdene, mert megvenné a házat, oké, de munkája nem lenne, max közmunka és él egy putriban. De közmunkából spórolni nem tud. Innen a környékről sokan 150kilómétert utazgatnak munka után, mert nincs egy valamire való gyár sem ahol lehetne dolgozni. Ha ide kerülne egy hajléktalan akkor utána megint utcán kötne ki, vagy vesz fel uzsorát amit nem tud majd fizetni...

De ha meg is venne 2-3 millióért egy házat azzal is kezdeni kellene valamit, ami megint csak pénz.

Nagyon sokáig kellene ahhoz dolgozni nagyobb városban ahol van munka, hogy valamit tudjon kezdeni az életével még vidéken is. Nekem van is papírom, meg nem csak érettségi, mégis mikor állást kerestem kb lettem volna olyan mázlista, hogy pont felszabadult egy remek állás és mehettem volna 8 órába pakolni bútorokat pakolni.

Azért kicsit brutál szerintem. Akinek meg tényleg ennyi papírja sincs, mint nekem az nem is tudom mit tud kezdeni.

2021. dec. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
68%

Pont úgy juthat egy hajléktalan lakáshoz, mint bárki más: Dolgozik, és keres pénzt. 8 általánossal is lehet találni olyan kuli munkát (pl. az építőiparban) ahol biztosítanak munkásszállót, és legalább a minimálbért megfizetik. Persze ez nem sok és nem életcél, de nagyságrendekkel jobb mint a híd alatt csövezni.

De akár külföldre is ki lehet menni munkaerőközvetítőn keresztül, nyelvtudás és végzettség nélkül is, viszonylag jó pénzért. Az építkezésen talicskát tolni egyik sem kell, és nyugaton hiány van a betanított kétkezi munkásból.

El lehet menni netpincér és hasonló futárnak, azzal is könnyen meg lehet keresni alaphangon a minimálbért még közepes vidéki városokban is, és akkor nem kellett megszakadni. Végzettség ehhez sem kell, csak egy bicikli.

2021. dec. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
90%

#5

Azért,ha valaki vesz egy lakást és elveszti az állását ,nem az az egyetlen opció,amit leírtál.

Önkormányzati lakást még egyedülálló szülő 1-2 gyerekkel is alig kap.És azt sem ingyen adják, fenntartási költsége is van.

2021. dec. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
84%

Lakáshoz jutni még átlag embernek is esélytelen átlag fizetésből.


Viszont hajléktalan embert sem gátol semmi abban, hog elmenjen dolgozni, ha más nem segédmunkát, és onnantól hogy fizetést kap, pont ugyanúgy tud bérelni lakást mint bárki más.


Sajnos a kuli munka részét én is meg tudom érteni. Diákként dolgoztam gyárban, néhány hónapot, konkrétan azt éreztem életem legnagyobb idő kidobásának, reggel mentem, este jöttem, annyit kerestem, hogy nullán legyen hó végén. Se szórakozás, se költekezés, szó szerint biorobot voltam.


Inkább döglenék meg mint hogy egy életen át ezt csináljam.

2021. dec. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
50%

"Hogyan juthatna ma egy hajléktalan lakáshoz?"


Úgy, hogy felajánlod neki a tiédet!

Nosza rajta.

2021. dec. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
52%

Ha van munkahelye akkor önkormányzati lakást kaphat mert annak alacsonyabb a lakbére. De ki vesz fel egy hajléktalant dolgozni.

A kereszteletlen pogány Jehova tanúi kolléganőm volt így. Önkormányzati lakásban laktak de a mostani polgármester, Bolojan a tavalyelőtt kirakta őket mert szállodát csinál ( a városközpontban laktak Nagyváradon és ez a primar rakja Kína szegény embereket hogy a központ házakból szállodákat csináljon turistáknak) és bekerültek egy bérház pincéjébe de úgy laktak ott hogy csak pár ember tudott róla mert ha a polgármester megtudta volna hogy a pincébe befogadták őket akkor a rendőrséggel kitette volna. Az onkoris lakasbok is úgy kerültek ki hogy jött vagy 10rwndor meg újságírók és 5 petc alatt ki kellett pakolja ak. A vicc hogy a hülye Virág volt csak otthon aki nem tud írni olvasni mert a szülőket behívták a bíróságra hogy eltereljék a figyelmüket. Virággal írattak aka a kilakoltatási mert tudták hogy érzelmi fogyatékos, mire hazajöttem a szülők már minden az utcán volt amit Virág 5 perc alatt ki tudott hozni és lepecsételt el a házat. Szóval egy pincébe laktak több mint 1 évig, sokszor a patkányok mászkálnak rajtuk vagy a csótányok, volt hogy a szenyviz feljött és egész éjjel takarítottak és a lány elkésett a munkából mer a szülei elaludtam és a lány nem ismeri az órát így nem tudták felkelteni. Idén a lány apja elérte a nyugdíjkorhatárt és kap szociális nyugdíjat, anyukának nincs jövedelme,a lány le van betegnyugdijazva és nem dolgozik. 2 évet dolgozott a műhelyben hogy lehessen lebetegnyugdijazni. Valaki a város végén adott nekik egy garzont ami szaritobol lett átalakítva és most egyik nyugdíjból fizetik a lakbért a másik nyugdíjból a rezsit meg a gyógyszereket mert mindhárman betegek és enni akkor esznek ha kapnak.

2021. dec. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!