Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tudjuk, hogy a mikró hullámos...

Tudjuk, hogy a mikró hullámos sütő, káros az egészségre, te azért használod?

Figyelt kérdés
2010. szept. 10. 10:00
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Elvégezték a következő kísérletet, vizet forraltak fatüzelésű kályhán,


gázégős tűzhelyen, elektromos főzőlapon és micróhullámú sütőben.


Majd a felforralt vízben magokat csíráztattak.


A fatüzelésű kályhán forralt vízben a magok 75%-a,


gázégős tűzhelyen forralt vízben a magok 50%,


elektromos főzőlapon forralt vízben a magok 25%,


micróhullámú sütőben 0%-a kelt ki.


A micróhullámú sütő tökételesen alkalmas csírátalanításra, fertőtlenítésre.


Hogy mire nem, azt lejjebb olvashatjuk.


Szerintem ,jobb lenne,te néznél előtte bele a könyvbe meg ,mert ez nem baromság!Lesz még gondolom értelmesebb ember aki biztossan tudja az igazat ,köszönöm inteligens válaszodat üdv

,

2010. szept. 10. 14:52
 12/25 anonim ***** válasza:
55%

Már mért lenne káros?

Gondolom nem bújsz bele a mikrohullámú sütőbe működés közben.

Attól pedig, hogy fertőtlenített ételt eszel, az ég világon semmi bajod nem lesz.

De ha már itt tartunk, maga a magas hőmérséklet is fertőtlenít. Tehát, ha csak 100 fokon fél órát főzöl valamit hagyományos tűzön, nem tudom, hogy azt hány élőlény bírná ki.

Sőt, hagyományos fatüzelésű sütőbe se egészséges belebújni működés közben.

2010. szept. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Nem azért nem használom, hanem mert egyes kajákat teljesen kiszárít. Pl tésztát melegíteni benne nem élmény, nagyon rossz íze van utána. Inkább maradok a hagyományos megoldásoknál.
2010. szept. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
55%
Milyen mezőgazdasági végzettséged is van meg a társaságodnak? Tudod ez pont annyira megalapozott kísérlet mint amikor a gabonakörökből gyűjtik a mintákat és hogy egy nagy energia megégette a nóduszukat de ez akkor baromság létezik super cropping nevű teknika növények kordában tartására amikor tördelni kell az ágat és pont ugyan azaz eredmény szóval próbáld ki ugyan ezt a kísérletet desztillált vízzel abban semmi nincs nyomasd a mikróba meg kályhára vagy ahova akarod aztán adj hozzá tápanyagot mert az is kell a növénynek különben nem tud klorofillt előállítani aztán meglátod hogy semmi nem lesz sőt próbálkozhatsz hidrokultúrával ahol szerves anyagokat nem is használnak.
2010. szept. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
71%

Ezt a kísérletet biztosan elvégezték, de hogy nem ez jött ki az biztos:)

Mennyire valószínű, hogy ilyen szép az eloszlása a kísérlet eredménynek?:)

És elmondod, hogy a fatüzelés miben másabb mint bármilyen más hőközlés?

Gondolom te vagy aki fingsuival rendezi be a lakását, és tükröt szerel az ágy ajjára, hogy visszaverje a káros vízér sugarát.

A közoktatás csődje amit most itt prezentálsz.

2010. szept. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Káros vagy nem káros, én használom, mert lusta vagyok. Igaz műanyagot edénybe én sem melegítem az ételt. Szerintem mikró nélkül is éppen elég elektromágneses sugárzás van az ember környezetében: elektromos készülékek, kommunikáció (tévé- és rádióadások, mobilhálózat, wifi-routerek), elektromos távvezetékek. Ezen a mennyiségen a mikró már nem oszt, nem szoroz.
2010. szept. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
64%

1. Honnan tudja az a víz a kísérletben, hogy fatüzelésű vagy gáztüzelésű akármi melegíti az edényt? Mert ugye az edény fala mindig ott van.


2. "...mert egyes kajákat teljesen kiszárít. Pl tésztát melegíteni benne nem élmény, nagyon rossz íze van utána." Elég betenni hozzá egy fél pohár vizet. Ez nem jutott eszedbe?

2010. szept. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Vannak orszagok, ahol annyira karosnak bizonyult a mikrohullamu suto hasznalata, hogy mar tobb mint negyven eve hasznaljak. Hja, es errefele az atlageletkor 80 felett van, es nem ritka a 95eves nyugdijas, aki naponta jar az uszodaba, miutan megmelegitette maganak az ebedjet a mikroban. Ilyen pl. az en szomszedom is. Teljesen karosodottan nez ki, mert nem csirazott ki szegenykem - biztosan a mikro miatt van ez igy :-)))
2010. szept. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
23.06-nak. Nem jutott eszembe, meglehet a saját véleményem, hogy undorodom a mikrós kajáktól és nincs kedvem tovább sakkozni, hogy miként nem lesz száraz. Remekül elvagyok a hagyományos módszerekkel és több helyem marad a konyhában is amit a mikró nem foglal el.
2010. szept. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
Azé anyira nem is káros mer ha az volna má rég lelenne tiltva .A kérdés hányan haltak bele?Én ilyenről még nem halottam.Úgy ,hogy mondjuk úgy 50/50 százalék.Lényeg ha kiveszed a mikróból az ételt várj vele egy kicsit .
2010. szept. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!