Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől ennyire büdös a lakás?

Mitől ennyire büdös a lakás?

Figyelt kérdés

Novemberben vettünk egy 4 éve szinte teljesen felújított panel lakást - új külső nyílászárók, új radiátorok, új burkolatok mindenhol, új konyhabútor, akkor is kifestve és a költözésünk előtt is kifestve - egyedül a beltéri ajtók a régiek.

Az 100%, hogy aki előttünk itt lakott az a felújítás óta nem takarított, anyuval és a párommal 3 hétig minden nap reggeltől estig takarítottunk gőzölős takarítógéppel, meg mindennel amivel csak lehet, a konyhára elhasználtunk 6 doboz hideg zsíroldót 200x felmostunk, ajtókat-ablakokat mindent lemostunk és átgőzöltünk és mégis van valami szag ami egyszerűen nem megy ki a lakásból. Érzem november óta a költözés napjától a mai napig hol erősebben hol gyengébben és konkrétan mindenhol. Ha jellemezni kéne ilyen öregszag. Vagy nagyon régi szag.

Ezért nem is akarok senkit áthívni magunkhoz, mert szégyellem, hogy büdös a lakás és nem tudom megoldani, hogy ne legyen az, miközben más nem érzi. A páromnak amúgy sem túl jó az orra, nem is panaszkodott soha, de a szüleim és az eddig két barátnőm akik átjöttek is azt mondták, hogy ők nem érzik, de ezt mondhatták udvariasságból is.

Nem tudom számít e bármit, hogy terhes vagyok -amikor költöztünk is már az voltam- és tudja a fene én mit érezhetek amit ők nem?? Vagy tényleg itt lebeg valami büdös szellem? A beltéri ajtókat meg a régi ajtófélfákat kellene lecserélni? De olyan helyen is érzem erősen ahol nincs is ajtó.

Nemsokára születik a gyerek, jön majd ki a védőnő és nem akarom, hogy ebbe a büdös lakásba jöjjön ki.


Kérlek segítsetek, mit tehetnék még? :((((


2022. márc. 5. 20:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Másnál nem érzed?
2022. márc. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet h a covid miatt fantomszaglas? Terhesen amugy is erzel mindenfelet. Vegyel illatositokat. Biztos kimegy majd.
2022. márc. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

Terhesen énn allandóan levendulaillatot érzetzem a kocsiban a ruháinkon és a házban, ősszel, télen mindig, de sosem volt levendulánk, se illatosítónk...



Am a panelben alul laktok, mert az akár be is ázhat, lehet h a falaknak vagy a fűtésnek van ilyen szaga...

2022. márc. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Milyen az a régi szag?😁
2022. márc. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy valamelyik szomszédtól megy át a szag?
2022. márc. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hát olyan amihez 50 éve nem nyúltak mint amikor bemész a skanzenba egy parasztházba kb :D

Máshol nem érzek semmit és bolond sem vagyok, köszi az egyikőtöknek a feltételezést :D

Igen, földszinten lakunk.

2022. márc. 5. 21:59
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy baromi sokat dohányoztak benne?

Penész nem volt, nem voltak nedvesek a falak, a padlók? Felszedtetek mindent?

Egér nincsen benn?


Ezeknek lehet dohos, régi szaga igazából egy házban. Anyumék háza is ilyen, nem vagyok terhes, de egyedül én érzem annyira, hogy fuldokolni tudok tőle.

Ami segít számomra, azon kívül hogy leszedtünk minden tapétát, újra festettük, lefújtuk mindenhol penész írtóval, az az, hogy minden reggel és minden este 15 percet szellőzetek és mindennap a reggeli szellőztetés után meggyújtok 2-3 illatgyertyát egy kb fél-1 órára.

Persze lehet nálad a terhesség miatt is. Máshol is érzed vagy csak a ti házatokban? Minden szobában?

2022. márc. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kizárólag nálunk érzem, teljesen száraz a lakás, túl száraz is, már terveztem venni párásítót. Egér nincs, teljesen üresen vettük át, azóta a konyhabútort is bontottuk mert rakattunk be ezt-azt, de még egy pók se volt a lakásban. Aki előttünk itt lakott nem dohányzott, párom családja láncdohányos, úgyhogy azt tudom milyen szag, na annál nem rosszabb a lakás :D Plusz magát a doh-penész szagot ismerem, anno a szüleimnek volt olyan háza és tényleg arra sem hasonlít.

Aztán lehet, hogy tényleg annak a válaszolónak lesz igaza aki pszichiátert javasolt mert csak megragadt az orromban a költözés előtti szag amikor tényleg minden egy merő retek volt, és csak pszichésen érzem :’D

2022. márc. 5. 23:26
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A panelban egy szellőző kürtő, sőt sokszor kettő is.Egy a fürdőben egy a konyhában.Ezek az évtizedek alatt, főleg a konyhai, szeretnek elzsírosodni, na onnan mondjuk jöhet, régi avitt szag.
2022. márc. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

Vegyél vagy bérelj egy ózon generátort, az fertőtlenít és megszünteti a szagokat.

Vagy hívj ki ezzel foglalkozó céget.

2022. márc. 6. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!