Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől ennyire büdös a lakás?

Mitől ennyire büdös a lakás?

Figyelt kérdés

Novemberben vettünk egy 4 éve szinte teljesen felújított panel lakást - új külső nyílászárók, új radiátorok, új burkolatok mindenhol, új konyhabútor, akkor is kifestve és a költözésünk előtt is kifestve - egyedül a beltéri ajtók a régiek.

Az 100%, hogy aki előttünk itt lakott az a felújítás óta nem takarított, anyuval és a párommal 3 hétig minden nap reggeltől estig takarítottunk gőzölős takarítógéppel, meg mindennel amivel csak lehet, a konyhára elhasználtunk 6 doboz hideg zsíroldót 200x felmostunk, ajtókat-ablakokat mindent lemostunk és átgőzöltünk és mégis van valami szag ami egyszerűen nem megy ki a lakásból. Érzem november óta a költözés napjától a mai napig hol erősebben hol gyengébben és konkrétan mindenhol. Ha jellemezni kéne ilyen öregszag. Vagy nagyon régi szag.

Ezért nem is akarok senkit áthívni magunkhoz, mert szégyellem, hogy büdös a lakás és nem tudom megoldani, hogy ne legyen az, miközben más nem érzi. A páromnak amúgy sem túl jó az orra, nem is panaszkodott soha, de a szüleim és az eddig két barátnőm akik átjöttek is azt mondták, hogy ők nem érzik, de ezt mondhatták udvariasságból is.

Nem tudom számít e bármit, hogy terhes vagyok -amikor költöztünk is már az voltam- és tudja a fene én mit érezhetek amit ők nem?? Vagy tényleg itt lebeg valami büdös szellem? A beltéri ajtókat meg a régi ajtófélfákat kellene lecserélni? De olyan helyen is érzem erősen ahol nincs is ajtó.

Nemsokára születik a gyerek, jön majd ki a védőnő és nem akarom, hogy ebbe a büdös lakásba jöjjön ki.


Kérlek segítsetek, mit tehetnék még? :((((


2022. márc. 5. 20:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

A kérdést olvasva, nekem is a dohszag volt a tippem, de ha nem, hát nem.

A falból is szokott büdös áradni, de hát itt festés volt.

Amit a 9-es írt, hogy a szellőzőkből jöhet a szag vissza, az szerintem lehetséges.

Meg az is, hogy valamelyik vizes szerkezetnél a bűzzáró vízdugó nem jól működik, és visszajön egy kis csatornaszag. Mikor erősebben érzed, szimatolj körül mindent, ami összeköttetésben áll a csatornával.

Az nincs kizárva, hogy a te orrod érzékenyebb, mint a környezetedben élőké.

2022. márc. 6. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is éreztem, amikor panelban laktunk,szintén földszinten. A fürdőben volt a legrosszabb, szerintem a szellőző miatt. Akkor is volt egy szag, amikor épp nem főzött senki, de azt is utáltam, hogy mindig tudtam mi a menü a szomszédban.

Nekünk az után lett jobb amúgy, miután kicseréltük a beépített szekrényt. Annak is régi szaga volt nagyon, meg mögötte a falnak. Ez megszunt ugyan, de a fürdőben továbbra is budos volt, ami atkuszott a lakás többi részére is. Maradjunk annyiban, hogy borzasztóan örülök, hogy már nem ott lakunk. Semmivel nem tudtam ellene tenni...

2022. márc. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Tavaly ősz fele nekem is ugyanez volt a problémám a szobammal, 9 éve építették be még az emeletet, minden mostani bútorom új, rendszeresen takarítok/fertőtlenítek, egér stb sincs 100%, tehát tényleg érthetetlen, arra jutottam hogy pici szobáról van szó és jol szigetel az ablak, kb 5 perc után allott lesz a levegő (több kerdesem is volt az oldalon) na most én decemberben covidos lettem, de azóta visszakaptam valamennyire a szaglásom, azóta mintha nem nagyon érezném vagy nem tudom..
2022. márc. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 xp ali ***** válasza:
100%
Lehet h rápadlóztak 6 réteg padlószőnyegre, amit 6 macska használt WCnek 10+ évig, lehet h ráfestettek a 100 éves full bagós felra izolálósó nélkül, lehet h vmelik bútor, a rediátorok belseje, a szekrény mögött a fa, millió lehetőség van. Rendszeres gyors szellőztetés illetve az idő segít.
2022. ápr. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!