Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szomszéd engedély nélkül...

Szomszéd engedély nélkül alakítgatja a társasház részeit?

Figyelt kérdés

4 lakásos társasház. A ház designja, hogy a teraszokat egy színes üveglap választja el és magán a teraszon is van ilyen elhúzható elem. Ö fogta és leszerelte ezeket, majd odahívott valami embert, hogy a lakásaink közé egy téglafalat húzzon fel! Arra mentünk ki, hogy ott beton alapoz az ember!

Rendört hívtunk de ki se jöttek mert ez társasházi ügy. A közös képviselöt nem lehet elérni.

Mit lehet ilyenkor tenni? És ha leszakad az egész terasz attól a plusz súlytól?


2022. ápr. 6. 14:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Per. Eredeti állapot visszaállítása.
2022. ápr. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Tehát az üveglap volt hivatott gátolni a belátást/áthallást a szomszéd teraszra, amit valamiért téglára cserélne az illető. De mi ennek az értelme? Ha eléritek a közös képviselőt, akkor per nélkül is meg fog oldódni az ügy, de azért én a szomszédnak is szólnék róla, hogy mire számíthat. Mivel az erkély közös tulajdonban áll, az engedély nélküli módosítás miatt birtokvédelmi eljárást is lehet indíttatni a helyi jegyzőnél.
2022. ápr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszi. Úgy gondolja szomszéd hogy mi látjuk, halljuk öt. Bár egyszer valóban rászóltunk amikor a gyerekeink jelenlétében alsónadrág nélkül grasszált a teraszán és látszott mindenhonnan mit müvel, az utcáról is. Szerinte neki ehhez joga van, szerintem meg közszemérem sértés. Ezért kezdhette el a téglafal felhúzását.
2022. ápr. 6. 14:49
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
Az áthallást egy téglafal sem fogja sokkal jobban akadályozni, tehát pénzkidobás. Az átlátást pedig ötezer forintnyi Obis D-C-fix fóliával meg tudja oldani, ami bármikor sérülésmentesen eltávolítható.
2022. ápr. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Hát igen, de ennyi esze van. Senki nem engedte, hogy falazni kezdjen
2022. ápr. 6. 15:57
 6/18 anonim ***** válasza:
93%
pedig a kozosk-nak kene errol szolni, o tudja hoy ez mennyire ok. a szomszed berlo vagy a sajatja a lakas?
2022. ápr. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%

ezzel a szomszéddal még sok bajotok lesz előre szólok.

Mindenképp a közösképviselőnek szólj.

2022. ápr. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Saját lakása. Írtam a képviselönek, semmi válasz. Telefon kikapcsolva. A falazás kész lett. Szerintem holnap-holnapután vakolják. A mi felünkre nem engedtem öket, így baleset veszélyes az egész. Lehet hogy kihívom a rendöröket!
2022. ápr. 6. 21:53
 9/18 anonim ***** válasza:
68%

"egy színes üveglap választja el"


A félhülye tervezőnél jól mutat a tervezőasztalon meg a rajzokon, de a gyakorlatban élhetetlenné teszi két vadidegen család életét.

Meg sem vennék ilyen szar lakást ahol nem lehet magánélete az embernek, mert a szomszéd lesi minden lépését az embernek és átszól, ha nem tetszik neki valami.

Az erkély meg -természetesen- nem fog leszakadni.

2022. ápr. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Te is meztelenül szoktál teraszozni?😄
2022. ápr. 7. 09:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!