Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tényleg bele lehet kezdeni az...

Tényleg bele lehet kezdeni az önellátásba, pláne középkorba lépő krónikus beteg nőként, egyedül?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva ezen az oldalon volt pár vitám már 5 éve is és azóta párhavonta újra és újra, mert én nem szeretem a mai világot. Csak az internetet szeretem, semmi mást nem. Mindig megtámadnak nem túl kedves stílusban, hogy akkor vegyek tanyát.


Amúgy tényleg érdekel...


Ha valaki városban nőtt fel... Az egy dolog, hogy a tudása nulla, felszedi, bár évekbe telik. Addig azért inkább nem veszi meg azt a tanyát.


Viszont fizikailag hogyan fogja bírni? Egész egyszerűen gyenge az ember, se az izomereje, se az állóképessége nincs meg hozzá, 1 óra után összeesne a tanyán elvégzendő munkáktól.


Ráadásul nőként egyedül lehetséges?


Komolyan érdekel, lehetséges-e és hogyan.


Bár ha meggyőztök, a végén még tényleg megyek egy tanyára akármelyik országban, akár egyedül is.


2022. máj. 22. 19:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
68%
Önellátást egyedül felejtsd el. Meg ketten hárman sem lehet annyit megtermelni hogy egész évben elég legyen. Ez az én tapasztalatom. Tavaly még én is úgy gondoltam hogy ez a jövő, most azt gondolom, hogy nincs olyan, hogy jövő. Főleg egy kiskert nem elég ahhoz hogy mindened meglegyen ami kell. Maximum egy olyan kommunát tudnék elképzelni ahol 10-12 együtt élnek egy tanyán szántóföldel , legelővel , saját kutakkal amik jó melyről hozzák fel az iható minőségű vizet . Legyen veteményes, gyümölcsös, szántó, legelő, baromfi, tejelő jószág víz inni, és locsoláshoz. Ez lenne a jövő de az időjárás nem lesz kegyelmes, és a kártevők is úgy szaporodnak hogy már már lehetetlen ellenük védekezni. Ha minden összejön is állambácsi nem fogja jó szemmel nézni hogy nem tőle függsz. Ha kevés lesz a csapadék és bevezetik az vízkorlátozásokat na akkor aztán termelj ha tudsz. Személyes tapasztalatom hogy az "ítélet korszakában" vagyunk és nem elég elengedni a világ kezét ami zuhan a pusztulásba, hanem bele kell kapaszkodni a Teremtő kezébe. Ő képes egyedül megtartani az embert ilyen körülmények között is.
2022. máj. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha egyedül akarod csinálni, akkor ugy tudom elképzelni, hogy termelsz egy két dolgot amit aztán feldolgozol akár többféle képen, és aztán cserélsz olyanokkal akik mást termelnek pl lekvárt befőttet sjatra tojásra búzára.
2022. máj. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül szerintem felejtős.
2022. máj. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 mindentudó99 ***** válasza:
#10 Akkor kell egy falusi ház nagy kertel aztán kész. Csirkét tyúkot tartok. Van tojás és hús. Kert is művelve van főleg szőlő és gyümölcsfák. Húst tudsz magyadnak biztosítani éven át. A többit gyümölcsöt zöldséget meg szezonban. Persze saját savanyúság és befőtt lehet bőven.
2022. máj. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!