Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Most néztem át az áram számlán...

Bibicica2004 kérdése:

Most néztem át az áram számlánkat (tudjuk miért😁) és azt látom hogy mi havonta ua.mennyiség kwh fizetünk nappali áramot mint éjszakait. Ez hogy lehet??? hiszen az éjszakai vezérelt csak 8 órát megy naponta. Ennek most néztem utána.

Figyelt kérdés

2022. júl. 18. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Nem a villanybojler van rákötve az éjszakaira? Az nagyon zabálja az áramot.
2022. júl. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Átalány számítás miatt esetleg lehetséges. De kérlek, ne írj konkrétumokat, mert a végén még helyes válaszokat fogunk írni, amit bár ugyanolyan könnyű lepontozni, mint a rossz válaszokat, valahogy mégis kellemetlenebb negatívval súlytani!
2022. júl. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi van az éjszakaira kötve?
2022. júl. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Lehet, hogy 8 órát megy, de ha egy 120 literes bojlert veszüünk, abban egy 1800 wattos fűtőszál melegít, ami azért megpörgeti az órát. De gondolom nemrégóta laktok ott, és csak saccra ez lett megállapítva a fogyasztás,mikor a nevetekre írták a mérőket.
2022. júl. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%

Úgy tudom hogy az éjszakai napközben is rá van kapcsolva rövidebb időkre, a felfűtések miatt.

De valóban, érdemes lenne tudni milyen fogyasztók vannak rajta, és mennyit mondanak havi átlagnak,

2022. júl. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%

Nincs éjszakai áram. Vezérelt áram van, ami 24 óránként összesen, de nem folyamatosan 8 órán keresztül a völgyidőszakban ad áramot az erre kötött berendezésekhez. Ennek azonban az a feltétele, hogy az adott berendezés közvetlenül legyen bekötve (nem konnektorral), tehát elviekben a villanybojleren kívül nem lehet más csatlakoztatva.

Ha nagy teljesítményű a bojler, magasra van állítva a hőfok és sok meleg vizet használtok, akkor több száz kW-ot is elfogyaszthat.

2022. júl. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!