Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lányok, el tudnátok képzelni,...

Lányok, el tudnátok képzelni, hogy régi, udvaros társasházban lakjatok, neveljetek gyereket? (Örököltem, de inkább egy erdő melletti kisházba mennék.)

Figyelt kérdés

Barátnőmmel ugyan nem régóta vagyunk együtt, de már szeretnénk gyereket. Most örököltem egy régi társasházi lakást, és mindenki azzal jön, hogy költözzünk oda... a barátnőm még benne is lenne a dologban, de engem kiráz tőle a hideg, nem tudnám elképzelni, hogy ott éljek, pláne ott neveljük a gyerekünket!


Egy régi társasházat képzeljetek el, közös udvar, 15 lakás, és minden ami vele jár, pl. vita a parkolásról, az alkesz szomszéd a lakásod elé hány, a néni bekopog hogy cseréd ki a gázpalackját, ha nyitva hagyod az ajtót bejön a félszemű macska, a közvetlen szomszédban 3 gyerekkel a fogatlan láncdohányos pár állandóan veszekszik, minden reggel zörgésre ébredsz, az udvaron néhol tűzifahalom, bontott hullámpala, gaz, meg a parkoló kocsik...

Velem van a baj, hogy nem tudnék itt lakni, vagy ez tényleg teljesen rendben van?

Én a magam részéről eladnám, és valami csendes, szép, erdő melletti kisházba, nyaralóban költöznék...

30/F


2022. szept. 4. 12:13
1 2
 1/11 anonim válasza:
85%
Régi társasházi pesti gangos házban lakom és mindenki normális 😉
2022. szept. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

"Én a magam részéről eladnám, és valami csendes, szép, erdő melletti kisházba, nyaralóban költöznék..."

Add el, és vegyél egy olyat, amilyet szeretnél.

2022. szept. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Kinek mi a normális. Aki megszokta, biztos bírja ezt.

Én rosszul vagyok ezektől meg úgy kb attól is, hogy lakásban kelljen laknom, mikor már gyerekem van. De én vidéki származású Bp-en élő nő vagyok, aki 14 év alatt sem bírt kibékülni a társasházi léttel.

A lényeg az, hogy a te lakásod, te döntésed. Mindenképp úgy csináld, ahogy neked jó.

Én is tuti eladnàm, és az árából simán tudsz venni egy normális méretű kertes házat vidéken, szerintem az ideális gyerekkel.

2022. szept. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Inkább a gangos ház, mint az erdő széle.
2022. szept. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

És a párod mit szól hozzá, hogy te inkább egy kis házikóba költöznél az erdő mellé? Gondolom, ha már gyereket terveztek, akkor szeretnétek együtt is élni, szóval ő mit szól ehhez? Már csak azért is, mert egy kertes házzal jóval több munka van, mint egy lakással.

Persze nyilván a te lakásod, tied a döntés, csak érdekel, hogy ha már elvileg egy család lesztek, akkor a párod álláspontja mennyire mérvadó.

2022. szept. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Most ilyen is ez a ház vagy csak ilyennek képzeled? Én ugyanis gangosban lakom, de tök normális, csendes szomszédok vannak. Ráadásul most lett full felújítva.

Hát jobb persze kisgyereknek valami természetközeli. De aztán amikor sulis lesz és már egyedül lehetne közlekednie, akkor elég szívás.

2022. szept. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem gang, ez egy földszintes ház, hosszúkás telekre épületk a lakások 2 oldalt, és olyan amilyennek leírtam, legutóbb a szomszéd anyuka karján kisgyerekkel, cigivel a szájában átjön, és elkezd veszekedni, hogy hova parkoltunk!

Ugyan így kertes házba se mennék (ott se hagynának békén a szomszédok).


Én tényleg full erdő mellé mennék, nyaralóövezetbe, ahol teljes a nyugalom.

2022. szept. 4. 13:23
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezekkel a helyekkel csak az a baj, hogy nincs rendes tömegközlekedés, nincs rendes eü, nincs rendes oktatás, nincsenek munkahelyek.
2022. szept. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
Ahol kevés parkolóhely van, ott általàban hallgatólagosan megvan a régebben ott lakók parkolóhelye szokás alapján. Nem tudhattad, de valószínűleg beálltál valakinek a helyére. Az ilyen apróságok idővel rendeződnek.
2022. szept. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
28%

A 4/6 villamos vonalan lakunk 60 lakasos tarsashazban ! Teljesen csend van mindig! Barmelyik hazban jartam itt a koruton,csend volt.


Az 5. Es 13. Kerben teljesen csend van szinten,mert draga a telekar!!!

2022. szept. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!