Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lányok, el tudnátok képzelni,...

Lányok, el tudnátok képzelni, hogy régi, udvaros társasházban lakjatok, neveljetek gyereket? (Örököltem, de inkább egy erdő melletti kisházba mennék.)

Figyelt kérdés

Barátnőmmel ugyan nem régóta vagyunk együtt, de már szeretnénk gyereket. Most örököltem egy régi társasházi lakást, és mindenki azzal jön, hogy költözzünk oda... a barátnőm még benne is lenne a dologban, de engem kiráz tőle a hideg, nem tudnám elképzelni, hogy ott éljek, pláne ott neveljük a gyerekünket!


Egy régi társasházat képzeljetek el, közös udvar, 15 lakás, és minden ami vele jár, pl. vita a parkolásról, az alkesz szomszéd a lakásod elé hány, a néni bekopog hogy cseréd ki a gázpalackját, ha nyitva hagyod az ajtót bejön a félszemű macska, a közvetlen szomszédban 3 gyerekkel a fogatlan láncdohányos pár állandóan veszekszik, minden reggel zörgésre ébredsz, az udvaron néhol tűzifahalom, bontott hullámpala, gaz, meg a parkoló kocsik...

Velem van a baj, hogy nem tudnék itt lakni, vagy ez tényleg teljesen rendben van?

Én a magam részéről eladnám, és valami csendes, szép, erdő melletti kisházba, nyaralóban költöznék...

30/F


2022. szept. 4. 12:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Eltudnám képzelni, de a pontos leírásod alapján inkább máshol keresnék hosszabb távra lakást. Viszont ha most örökölted (pontosabban 5 éven belül hunyt el az örökhagyó), akkor az eladott ingatlan után 15% SZJA-t kell fizetned. Mivel az öröklés ingyenes szerzés, így az adóalapodból a hagyatéki eljárás rád eső részét, az örökösödési illetéket - ha volt-, az eladással kapcsolatos költségeket pl. közvetítői díj, vagy ha volt valami számlával igazolt beruházásod a lakáson azt vonhatod le. Egy 30 milliós örökölt ingatlan eladása az örökhagyó halálát követő évben - ha nincs ingatlanközvetítő a képben, és egyenesági rokontól örökölted kb. 250 ezret fizettél a közjegyzőnek, és nem csináltattál semmit a lakáson, akkor kb. 4,45 millió ami a NAV-nak megy. Sávos az adózás, évenként csökken a fizetendő adó mértéke, szóval én csak az 5. év letelte után adnám el, mert akkor adómentes.
2023. júl. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!