Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha gázzal fűtök, más a hőérzet...

Ha gázzal fűtök, más a hőérzetem mintha fáskazánba tüzelek,pedid pl 20 fok megvan mind a két módszerrel, Más érzés, nemtudom miért, Vagytok így?

Figyelt kérdés

2022. dec. 6. 03:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Ha saját gyakorlati példa és nem hasraütés, annak a háznak valami brutális a hővesztesége!"

Hát megkaptam most az új rendszer szerinti első gázszámlát, 15 E lett az átalány. (A tavalyi enyhe tél miatt.) 110 m2-en tartunk 23 fokot, 70 m2-en tizenvalahányat (a szuterénben).

Néhány mázsa saját vágású fa van emellé, ha ezzel fűtök, mondjuk 0 fok esetén, akkor este 8-kor még megrakom, felmegy 24-re, reggelre már 17 fok lenne. (Volt már rá példa, mikor kialudt a cirkó őrlángja, és nem kapcsolt be.)

2022. dec. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Akkor ott valami nem kerek. Durván nagy a hőveszteség, vagy előtte annyira ki voltak hűlve a falak, hogy azért hűl le 7 fokot pár óra alatt a házad.

Tavaly én is inkább gázzal fűtöttem, így 14.458Ft a havi átlanyom, amiben benne van a melegvíz előállítás és a sütés-főzés is. Idén már fával is fűtök + elég enyhe volt az ősz. Így jó 300-400 m3 gázzal beljebb vagyok, mint tavaly ilyenkor.

2022. dec. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!