Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Győr vagy Miskolc?

Győr vagy Miskolc?

Figyelt kérdés

Miskolciak vagyunk állás ajánlatot kaptunk egy cégnél Győrben egyértelműen jobb fizetéssel. Jelenleg Miskolcon a belvárosban élünk pont készültünk eladni lakásunkat hogy Miskolc valamelyik kert városába költözzünk vagy környező faluba. Van még egy lakásunk ami bérbe van kiadva így ha Győrbe költöznénk igazából lenne miből szóval nem ez a kérdés. Hanem az hogy milyenek az ottani emberek?

Modernebb felfogásúak mint az itteniek, befogadóbbak? Ha meghallják hogy Miskolcról jöttünk mordor és a nem létező sötét felhős villámokkal ördöggel teli Borsod fog eszükbe jutni kvázi le fognak nézni? :D

Ott is ennyi a cigány? Ott este lehet sétalni vagy ha elmegyünk bulizni éjszaka ott is félnünk kell?

Próbaltam utána olvasni fórumokon meglepően sokan köpködték Győrt. De lehet hogy csak azért mert Pesti vagy debreceni szemmel nem jobb? Viszont innen Miskolcról jobb lehet, jobb Miskolctól?


Egyébként én imádom a városunkat, megszoktam hogy olyan amilyen könnyen alkalmazkodunk mobilisak vagyunk szinte a megyén belül laktunk egy kicsit pl Barcika, Tiszaújváros, majd vissza Miskolc. Konkrét tapasztalatokra lennék kíváncsi hátha innen ment valaki és borsodi szemmel eltudja mondani hogy jobb-e vagy sem.


Köszönjük előre is!



2023. jan. 27. 10:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Győrben katasztrófa a polgármester és a városvezetés, pusztul az egész város (közben meg a polgármester veszi fel a sok milliós jutalmakat) illetve az emberek is idegesek, jobban mint Budapesten.
2023. jan. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Miskolcon nem fideszes a polgi, itt gyakorlatilag minden romlott emiatt. De nem feltétlenül ez érdekel hanem hogy jobb-e mint Miskolc azok alapján amit fent leírtam.

De lehet kicsi az esélye hogy valaki innen költözött oda és Miskolci szemmel tudja össze hasonlítani a kettőt, mert persze pesti szemmel rosszabb lehet. De nekünk pl Debrecen is jobb mint Miskolc de egy pestinek Debrecen egy tanya lesz. Csak annyi rosszat olvastam Győrről hogy nem akarom elhinni hogy ilyen a nyugati rész mert rosszabbnak tűnt olvasva mint Miskolc sőt volt aki írta hogy sokkal de sokkal rosszabb győr. Ezt valahogy nem bírom elhinni...

2023. jan. 27. 11:58
 3/16 anonim ***** válasza:
59%

Csak azóta van ez, mióta Borkait eltüntették, úgy, hogy megnyerte a balhéja után is a választást!...


A legfejlettebb iparváros, ha eltekintünk BP-től. És amióta szeretett kormányunk lelejmolja az audi által befizetett adókat, (Arra célzok amivel az önkormányzatok rendelkeznek minden településen. Ez évi 7-8 milliárd ft,) szóval jól oda verte a város költségvetését. Emellett a polgármester sem oda való, maradni kellett volna csak orvosnak... de hát a hataloméhség már csak ilyen.

A közbiztonság jó, nyugodtan lehet sétálgatni éjjel is.

2023. jan. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

" sokkal de sokkal rosszabb győr. Ezt valahogy nem bírom elhinni..."


Miért nem? Rossz polgármester, rossz önkormányzat, bolond emberek. Régen a Balogh Józsi meg Borkai idején valóban szuper város volt Győr, most már nem az. Egyedül az állami dolgok fejlődnek valamit (Kórház, egyetem vagy az állami fentartású utak. ). Minden más pusztul. Lehet hogy remek orvos a polgármester de nem tud várost vezetni.

2023. jan. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Győr Budapest után egy kicsit falusias város.

Például Győrben este nyolckor minden bezár, még a plázák is.

Fura, de még lehet szokni.

Jóval lassabb az élet.

Cigányok vannak de nem sokat látni, csak akkor veszed észre őket, ha lakást akarsz kiadni, 90 százalékos a jelentkezési arány.

2023. jan. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

És milyenek az ott lakók?


Tudjátok arra gondolok hogy mivel jobban keresnek mint itt Miskolcon biztos jobb kedvűek, jobb kedélyűek, modernebb felfogásúak, nem befordultak...

Jobban költekeznek pl gyakrabban vesznek ezt azt a lakásba, vagy nagyobb az igény az egészséges életmódra azért írom ezt mer nálunk ennek az ellentéte van.

Mert itt ha szóba jön a nyugat vagy Győr az átlag borsodi ezt gondolja. Ez így lehet?

2023. jan. 27. 15:25
 7/16 A kérdező kommentje:
Muszáj vagyok mérlegre állítani a dolgot nyilván nem ez fogja eldönteni hogy gyk-n mit írnak az emberek de minél több véleményt szeretnék és az alapján gondolkodni meg szeretnénk előtte néhány napot eltölteni hogy milyen az ottani érzés nyilván néhány nap kevés lesz de inkább mint hogy sose láttuk volna élőben csak amikor megérkezünk ott lakni ha úgy döntünk :D
2023. jan. 27. 15:27
 8/16 anonim ***** válasza:
40%

"És milyenek az ott lakók?"


Idegbetegek, bunkók, cinikusak. Nekem mindegyik szomszédom hülye. Itt már azért ledudálnak hogyha balra akarsz kanyarodni, jönnek szembe és nem tudsz rögtön. Engem pont ma dudált le egy bmw-s a körforgalomnál (kodály-földes körforgalom) mert elengedtem egy gyalogost a zebrán. Győriek képtelen értelmezni az alapvető társadalmi normákat. Ha nem lenne itt az Audi akkor ez egy albán szintű város lenne, bár lassan most is úgy néz ki. Mentalitásban ez rosszabb mint az Avas lakótelep.

2023. jan. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi 4 évet éltünk Győrben és elköltoztünk, meguntuk.

Nagyon sok a "vitenjáró".

2023. jan. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ez nagyon durva, akkor miért írja több cikk is hogy Győr rohamosan nő, egyre többen költöznek oda?
2023. jan. 27. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!