Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha szeptembertől koliba...

Ha szeptembertől koliba költözök a fősuli miatt, a lakcímkártyámon meg kell változtatni a címet?

Figyelt kérdés
2008. dec. 29. 07:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az állandó lakcímet semmiképp. Max. tartózkodási helynek be lehet jelenteni, de szerintem lehet ez is felesleges. Bár nem voltam kolis.
2008. dec. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ideiglenest szokás módosítani, pl. orvos miatt. Van olyan kollégium, ahol az alapcsomag részeként adnak egy papírt, amivel bejelentheted magadnak ideiglenes lakcímként a kollégiumot. Legalábbis így volt mikor pár éve kollégista voltam.
2008. dec. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem csak akkor érdemes, ha ritkán jársz majd haza, és pl. odakéred a leveleidet, oda jársz orvoshoz, ahol kolis vagy. Nekem 3 évig nem volt benne, akkor hetente hazajártam még, mikor már csak havonta egyszer, akkor tartózkodási helyként beírattam, de az állandóm az otthoni maradt továbbra is.


Egyébként az orvosnál anélkül is elláttak, hogy benne lett volna, bár csak 3-4 alkalommal szorultam orvosi ellátásra a 3 év alatt.

2008. dec. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
én is kolis vagyok egyetemen, de nincs bejelentve ideiglenes címként, és nincs semmi probléma vele. Ahogy előttem is írták, akkor érdemes, ha kevesebbet jársz haza, és a leveleidet odakéred.
2008. dec. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Régebben az ideiglenes lakcímnek az volt a jelentősége, hogy akkor az ottani dokihoz is lehetett menni, az ottani kórház is fogadott szakorvosi rendelőben. Most nem tudom, hogy ez hogyan változott az egészségügyi átszervezés alatt.
2008. dec. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az állandó lakcímed marad, a tartózkodási helyet kell megváltoztatni. A kollégiumban majd adnak neked egy nyomtatványt, amit az okmányirodába kell eljutattnod személyesen, ott vársz egy fél órát és meglesz. Kollégista vagyok hatodik éve, és most a lakcímkártyát azt 6-7 évre adják. Egyébként annyi a jelentősége, hogy ha valami történik a szüleiddel, vagy a családból bárkivel, akkor tudják, hogy hol keressenek. Meg hogy ha lejár a személyid, és mondjuk a lakcím kártyád is lejárt, akkor addig nem igányelheted a személyidet, amíg megnem lesz a lakcím kártya. Most csináltattam új személyit szal tudom.
2008. dec. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Nem kell csinálnod semmit, persze ez azért intézményfüggő is. A Debreceni Egyetemen pl. nem kérik, mivel elég sokan elég gyakran váltogatják a kolijukat, illetve albérletüket és mindenki aki kolis automatikusan a koliorvoshoz tartozik, súlyosabb esetekben pedig az egyetem klinikájához. De amúgy az a legegyszerűbb, ha megkérdezed a koli igazgatóságán, hogy szükséges-e!
2009. jan. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!