Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki tud konkrétu...

Van itt olyan aki tud konkrétumokat a Miskolc avasi panelos disznóvágásról? Esetleg ott volt? Közel volt hozzá. Ismerősei voltak. Akármi.

Figyelt kérdés
Érdekel a történet, újságíró vagyok. Írnék róla egy cikket.

2023. máj. 6. 07:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
A BME lapos tetején is vágtak a hallgatók. Az érdekesebb téma.
2023. máj. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az egyik egy egyetemisták által szervezett csapatépítő program, a másik meg a nyomor és kilàtástalanság egy fajtájának megtestesülése a leszakadó régió egy nagyvárosában. Akik ezt csinálták nem voltak a tudatában, hogy ez nem oda illő viselkedés/dolog
2023. máj. 6. 10:09
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

2.

Én nem a vik-es bulira gondoltam.

Volt egy disznóvágás, az egyik épület tetején.

2023. máj. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem vágtak panelban disznót, ez csak egy kamu volt.


Apám böllér/hentes. Mesélte, hogy az 50-es években mikor inas volt olyan rendszeresen előfordult, hogy vágtak disznót pincében, vagy pince híján bent a lakótérben.

Ugye akkoriban csak állami felügyelet mellett, engedéllyel lehetett disznót vágni, mert az államnak bekellett szolgáltatni x mennyiségű szalonnát stb.

Ez volt az úgynevezett (illegális) csendesvágás, ami legtöbbször pincében, de néha a lakótérben is előfordult.

2023. máj. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A "cigányok lakótelepen mindenfélét csinálnak" egy városi legenda. Gyerekkoromban még az volt benne, hogy felszedik a parkettát eltüzelni, meg hogy lovat tartanak az emeleten, de ezeket minden lakótelepről mesélték. Urbanlegends.hu a legendáról: [link]


Direkt rákerestem Arcanumon, a "cigányok felszedték a parkettát" sztori egyidős a lakótelepekkel, a disznós legenda kicsivel későbbi, de egy 1973-as cikkben már szerepel, hogy "Ha egy cigány lakást kap, mindjárt híre megy, hogy felszedte a parkettát, vagy hogy disznót tart a fürdőszobában" (Dunántúli Napló, 1973. szeptember)


A konkrét esetnél tényleg disznóvágásról jött a család, de valahonnan vidékről, csak a szállított disznóhús összevérezte a lépcsőházat, emiatt valaki kihívta a rendőröket, de amire kiértek, addigra már feltakarították a vért.

[link]


Tetőn történő disznóvágásról összesen kétszer hallottam, az egyik Romániában, a másik meg ez, de szerintem ez is csak poén:

[link]

2023. máj. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
5-ös ez érdekes. Pedig 70-es 80-as években kifejezetten jó környéknek számított. Nem úgy mint most..
2023. máj. 6. 18:27
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
#6 Ennek az urban legendnek a lényege mindig az volt, hogy olyannak állítsa be a romákat, mint akik kulturált környékre költözve nem képesek beilleszkedni. A lakótelepi panelek akkoriban a legmodernebb háztípusnak minősültek, pont ezért voltak megfelelőek a sztorihoz.
2023. máj. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Jajj, megérkezett már az ügyeletes Borsod fikázó. Már hiányoltunk! 😍
2023. máj. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyomor és kilátástalanság van a fejedben. Erre a két szóra maszturbál. Olvassátok vissza a többi kérdését, vicces. Most épp újságíró. 😂😂 Én meg a Rotschild báró felesége vagyok.
2023. máj. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy megint Dunántúli Dezső veri arra, hogy másnak biztos szarabb az élete :D Én most fel se ismertem :D
2023. máj. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!