Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Most őszintén mi köze van a...

Most őszintén mi köze van a szomszédnak, hogy fűtök vagy sem? És, hogy mennyit fogyasztok esetleg.

Figyelt kérdés

Fűtsön az ő lakásában amennyit akar, és ne szóljon meg engem amiért kevés a fogyasztásom, vagy mert nem fűtök az egyik szobába, mivel NEM használom!!!

Igazam van? Lassan kikészülök..azt hiszem...


2010. okt. 12. 08:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mit foglalkozol vele, hogy ki mit gondol? Fűts ott, ahol akarsz.
2010. okt. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Jjaj mindenki ezt mondja..nem is olyan könnyű nem felvenni az egészet..

De köszike!

2010. okt. 12. 09:21
 3/14 anonim ***** válasza:

Hát ha panelről van szó, akkor annyiban megértem őt, hogy így neki kell többet fűteni, mivel ugye te azt a szobát nem fűtöd.

Ettől függetlenül nem kéne beszólnia, mert semmi köze ehhez.

2010. okt. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát igen panelről van szó. De akkor is, én nem merném senki szemére hányni ezt a dolgot, én is szivesen fűteném az egész lakást, de inkább csak spórlosan engedem a fűtést, és fűtsön ő amennyit akar, és teremtse meg először is magának a kondiciót ha meleget/melegebbet akar..
2010. okt. 12. 09:47
 5/14 anonim ***** válasza:

Na ezt utáltam én is a panelban. Alattam lakó dohányos télen egész nap szellőztet, ablak nyitva, fűtés minimumra húzva. Én meg ha akartam hogy legyen legalább 17 fok a lakásban, telibe kellett engedni a fűtőtesteket.


Joga tehát nincs beszólni, csak a te részedről szemétség.


Na például ezért sem lakom már régen nyúlketrecben.

2010. okt. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Értelek, de én ha földszinten lakok, akkor nekem ki fűt??? Én kire haragudjak?
2010. okt. 12. 10:20
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Ilyen apróságok mindig is lesznek egy panelközösségben.

Miért büdös a szemetes, miért nem szellőztet büdös van, a biciklit miért a lépcsőházban tárolja. Miért nem csukja be maga után a lph ajtót.


Ezt mind csak azért mondja,mert neki többet kell fűten. Mi is a 3. emeleten lakunk, mégsem érződik ha a szomszéd fűtene. Legalábbis annyira nem érződik, hogy ne kelljen ezért fűteni. Egyik ismerősöm fent lakik jó pár emelettel s neki van hogy télen nem is kell fűteni. Ezért jó magasan, mert felfelé "száll" a meleg, hátrány a költözés a mindennapos fel le járkálás stb. Törődj bele, nem kell vele foglalkozni.

2010. okt. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Értelek, de én ha földszinten lakok, akkor nekem ki fűt???"


A földszintiek, a szélső lakások stb. általában alacsonyabb áron kapják a hőt, pont azért, mert nincsenek körbefűtve.


Így vagy kompenzálva azért, mert téged senki nem fűt alulról.


És igen, a közösségi fűtés úgy igazságos, ha mindenki normál hőt tart a lakásában. Például rohadtul nem lenne igazságos, ha az egész 10emeletesben csak egy valaki fűtene a 10. emeleten, mert az ő által fizetett hő végigfűti mind a 9 emeletet.


Normálisabb helyeken át van ez gondolva, és van alapdíj is, és a hátrányosabb helyzetű (szélső, alsó, sarki stb.) lakások olcsóbban fűthetnek. Persze egy rendszer sem lesz tökéletes.


Ha nálatok viszonylag normális az elosztási rendszer, akkor a szomszéd fogja be! Ha szar az elosztási rendszer, akkor van igazsága a szomszédnak, de nem téged kellene b@szogatnia, hanem a házat, hogy csináljatok egy igazságosabb rendszert!

2010. okt. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Jajj köszike! Tényleg bele kell törödnöm valahogy, de annyira kinos, és egyszerűen felfoghatatlan számomra, hogy mindenki miért nem foglalkozik a saját háza tájékával és ne mindig azt lessük, hogy a másik mit és miért csinál.

Szerintetek tegyem szóvá, hogy mér fejezze be a pletyózását?

ÁÁÁ szerintem nem..jobb lesz, ha tetetem, hogy elmennek a fülem mellett.

2010. okt. 12. 13:38
 10/14 A kérdező kommentje:

13:37-as.

Nem tudok ilyesmi rendszerről...Vagyis nem tudom, hogy hogyan működik, nem hiszem h másképp volna számolva nekünk..

De ha nincs pénzem a fűtésre akkor nem tudom ereszteni, és végképp nincs arra szükségem, h a fölöttem lévő kommentáljon, akinek úgyis meleggebb a lakása mint az enyém..De alapból nem merném senkinek se azt modnani h fűtse a szobáját, mert én meleget akarok?!! Cseréljen ablakot, szigetelje körbe és akkor biztos nem fog fázni..De alapból én nem értem, hogy mennyit segitene ha fűtenék, hiszen nem gőzerővel menne a meleg..szerintem nagyon sokat nem segitene, és ha engedném pl. azt se venné észre..

2010. okt. 12. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!