Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűtési rendszerrel van baj,...

Fűtési rendszerrel van baj, vagy ez lenne a "normális"?

Figyelt kérdés

Először is fontos leszögeznem, hogy egyáltalán nem vagyok jártas a témában. Még egy kicsit sem.

Vegyes tüzelésű kazánnal fűtök, immáron már sokadik éve. Iskola miatt kb 4-5-6 körül érek haza délután, ekkor szoktam begyújtani, majd olyan 10-11kor utoljára rakni a tűzre. Több kérdést is megnéztem már amiből kiderült pár dolog. Van egy csőtermosztátom, illetve ezzel összekötve a keringető szivattyú. Normálisan működik, 30 °C-ra van állítva a termosztát, amikor a víz eléri ezt a hőfokot, bekapcsol a keringető szivattyú. Gondolom ez a rendje és módja az egésznek.

Így a 4-7 óra alatt számomra megfelelő hőmérséklet van a házban, kb 20 °C. De adódik, hogy reggelre ez lehűl 15-16 fokra is, kb 7 óra alatt. Itt ahol lakok, még nem volt olyan hideg, csak néha volt fagypont alatt a kinti hőmérséklet az elmúlt hónapban. Erről megkérdeztem a már nem itt élő rokonomat, aki korábban intézte a ház melegen tartását, majd azt mondta, hogy a falak kell, hogy átmelegedjenek, de már november óta fűtök, folyamatosan, minden nap, habár csak pár órát, de nem hiszem, hogy ezzel lenne itt a gond. A radiátorok kb 1,5 óra alatt kihűlnek, miután nem raktam a tűzre, tehát olyan hajnal 1től már nem is langyosak, amikor 11kor raktam utoljára a tűzre. Ez még persze gondolom normális, nincs tűz, parázs is kialszik lassan, majd lehűl annyira a víz, hogy kikapcsol a keringető szivattyú is(A kikapcsolás után talán kb 30-40 percig még meleg marad a radiátor, de ezt annyira nem figyeltem.)

Tehát ez a kérdésem, hogy ez lenne-e a normális a vegyes tüzelésű kazánoknál, hogy minden reggel majd megfagyok? Vagy érdemes lenne hívnom egy szakembert aki átnézné? Ha igen, akkor ilyenkor milyen szakmájút kéne keressek? Ha meg ez a normális, akkor nincs is mit tenni? Nekem furán soknak tűnik ez az 5-7 fok lehűlés csupán 7 óra alvás után. Köszönöm, ha valaki elolvasta, és válaszol rá. Sokat segítene, tényleg.



dec. 3. 19:46
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Keveset fűtesz, csak a levegő melegszik fel, a falak hidegek maradnak. Ezèrt hűl ki gyorsan a ház.

Ennek az egèsznek az oka a kevès fűtès ès a ház nagy hővesztesège ehhez mèrten.

dec. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
Reggel fűtesz? Mert kell.
dec. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
73%
Gyerekkoromból emlékszem, hogy nálunk ugyanígy volt. Miután kialszik a tűz viszonylag gyorsan kezd kihűlni a ház, ami a te esetedben igazán fel sincs fűtve. Épp ezért több energia a hidegebb falakat újra melegíteni, mint a meglévő melegebb hőmérsékletet szinten tartani. Értem, hogy nem akarsz hajnalban is kimenni a tüzet megrakni, de még ha kimennél is, mire délután hazaérsz, ugyanúgy hideg a ház. Az biztos, hogy a tüzelőanyag minősége sokat számít. Régebben többen használtak szenet, sokkal nagyobb fűtőértékű volt, mint a fa, azzal eleve jobban felmelegedett a víz, ezáltal a ház is, illetve még reggel volt parázs is. A te esetedben a korszerűsítés lehet a megoldás. A vegyestüzelésű kazán nagyjából ki is van maxolva, ha jó minőségű tüzelőd van és folyamatosan tudsz tüzelni. Egy szerelő sokkal többet nem fog tudni mondani, csak valami korszerűbb megoldást javasol.
dec. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
64%
Többet kène füteni, ennyitöl nem melegszenek àt a falak. Nàlam egèsz èjjel 1 fokot hül a hàz, ha nem megy a fütès. Reggel is jòl be kène füteni.
dec. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

Nálunk is így van, reggelre 18-19 fokra hűl, este 6-7kozott fűtünk utoljára.

De én reggel és napkozben is néha. Amúgy lehet 15-16 fok lenne

dec. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
63%

Persze egy jó szigetelés sem ártana, hogy az a kis meleg is bent maradjon.

Amúgy normális jelenség amit leírtál.

Megoldás lehet egy nagy égésterü kazán is, amibe este egy nagy rönköt raksz, hogy tovább égjen.

dec. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
49%
Hát, sajnos ezért szoktak akár 26-28 °C-ot csinálni este a hasonlóan szigetelt és fával fűtött házakban. Hogy reggelre se 16 °C legyen a hőmérséklet.
dec. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Itt nálad a megoldás a puffer tartály lehet.Ha jobban betüzelz,a lakásban lesz tulzott meleg.Neked a gondod az,hogy reggelre elhűl a víz.Ami nálad a fűtési rendszerben van,az nem 1 nagy mennyiség.Már 1 m3 es szigetelt puffer tartály is sokat segítene .
dec. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 mindentudó99 ***** válasza:
74%
Teljesen normális. Pár órát fütesz ez kevés. Ahogy írták puffer javítana a helyzeten.
dec. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen mindenkinek a válaszát! :)

Mondjuk ha egyik hétvégén itthon maradnék, majd egész nap fűtenék, attól már felmelegedhetnének a falak?(mondjuk a hétre? + akkor a hét további napjain is 4-5-6kor gyújtok be) Ez lehet hülye kérdés mondjuk, nem tudom mennyi idő alatt hűlnek ki. Szigetelés az van a házon.

Nincs alkalmam sajnos reggelente begyújtani, illetve a radiátorok felmelegedéséhez is kell legalább 40-60 perc kb, szóval reggel nem éreznék semmit ebből a melegből, ha be is gyújtanék.

Puffer tartályon kívül csak az segítene, ha korábban gyújtok be minden nap? Mert ez sem annyira kivitelezhető, legkorábban is csak 3kor tudok hazaérni, amivel így kb 8 órát fűtenék.

dec. 3. 21:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!