Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűtési rendszerrel van baj,...

Fűtési rendszerrel van baj, vagy ez lenne a "normális"?

Figyelt kérdés

Először is fontos leszögeznem, hogy egyáltalán nem vagyok jártas a témában. Még egy kicsit sem.

Vegyes tüzelésű kazánnal fűtök, immáron már sokadik éve. Iskola miatt kb 4-5-6 körül érek haza délután, ekkor szoktam begyújtani, majd olyan 10-11kor utoljára rakni a tűzre. Több kérdést is megnéztem már amiből kiderült pár dolog. Van egy csőtermosztátom, illetve ezzel összekötve a keringető szivattyú. Normálisan működik, 30 °C-ra van állítva a termosztát, amikor a víz eléri ezt a hőfokot, bekapcsol a keringető szivattyú. Gondolom ez a rendje és módja az egésznek.

Így a 4-7 óra alatt számomra megfelelő hőmérséklet van a házban, kb 20 °C. De adódik, hogy reggelre ez lehűl 15-16 fokra is, kb 7 óra alatt. Itt ahol lakok, még nem volt olyan hideg, csak néha volt fagypont alatt a kinti hőmérséklet az elmúlt hónapban. Erről megkérdeztem a már nem itt élő rokonomat, aki korábban intézte a ház melegen tartását, majd azt mondta, hogy a falak kell, hogy átmelegedjenek, de már november óta fűtök, folyamatosan, minden nap, habár csak pár órát, de nem hiszem, hogy ezzel lenne itt a gond. A radiátorok kb 1,5 óra alatt kihűlnek, miután nem raktam a tűzre, tehát olyan hajnal 1től már nem is langyosak, amikor 11kor raktam utoljára a tűzre. Ez még persze gondolom normális, nincs tűz, parázs is kialszik lassan, majd lehűl annyira a víz, hogy kikapcsol a keringető szivattyú is(A kikapcsolás után talán kb 30-40 percig még meleg marad a radiátor, de ezt annyira nem figyeltem.)

Tehát ez a kérdésem, hogy ez lenne-e a normális a vegyes tüzelésű kazánoknál, hogy minden reggel majd megfagyok? Vagy érdemes lenne hívnom egy szakembert aki átnézné? Ha igen, akkor ilyenkor milyen szakmájút kéne keressek? Ha meg ez a normális, akkor nincs is mit tenni? Nekem furán soknak tűnik ez az 5-7 fok lehűlés csupán 7 óra alvás után. Köszönöm, ha valaki elolvasta, és válaszol rá. Sokat segítene, tényleg.



dec. 3. 19:46
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
55%
A falak is kihűlnek hamar, ha nincs rajta külső szigetelés. A megoldás hogy este szenet is raksz a kazánba, nemcsak fát, akkor reggel melegebb lesz. Meg ne csak 20 fokig fűtsd a házat, hanem 23-ra legalább.
dec. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Ez idő alatt, amíg itthon vagyok, nem tudok sokkal többet csinálni 20 foknál. Szigetelés pedig van. Lehet, hogy akkor ezzel kombózok, hogy minél többet próbálok fűteni egy nap + éjjelre szenet is rakok a kazánba.
dec. 3. 21:52
 13/31 anonim ***** válasza:
39%
Dehogy nem tudsz 20foknál többet csinálni. Szenet is kell berakni, annak nagyobb a fűtőértéke. A fában is a szén fűt!
dec. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Reggel is gyújtsál be. Nem kell sok levegő neki, nem kell csutig megpakolni, de kicsit temperál.
dec. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Ha le van szigetelve az épület, akkor nagyon karcsú az a 20 fok, még így is, hogy csak késő délután gyújtasz be! Ez így nagyon nincs jól! Azt hittem, hogy nincs leszigetelve, mert úgy abszolút ez volna a "normális". Egy szigeteletlen épületben ha csak késő délután gyújtasz be, akkor tapasztalatból mondhatom, hogy meg kell fagyni, és tényleg nem tudsz 20 foknál többet csinálni, szénnel sem, mert kib... hidegek a falak!

Én első körben azt a 30 fokot emelném egy kicsit, ne indíts el 30 fokos vizet, én is csak 50 fokos vizet szoktam elindítani! Csőtermosztát az csalóka tud lenni, ha 1. nincs jó helyen, 2. ha ugyan a lehető legközelebb van a kazánhoz, de a víz minimálisan sem indul meg gravitációval, akkor nem feltétlen a valóságot tükrözi az a víz hőfok, amit a csőtermosztát mér! Minden kazánon van egy hőfokmérő, ami a víztérben lévő víz hőfokát mutatja. Gyújts be, állj oda mellé, tekerd fel a termosztátot maximumra, és fűtsd fel a vizet legalább 50 fokig, (magára ne hagyd!!!) majd ha elérte az 50 fokot, lassan tekerd lefelé a csőtermosztátot és ahol hallod, hogy kattan és indul a szivattyú, abban az állásban hagyd! Ha nagy a víztömeg, és elkezded már a 30 fokos vizet kergetni, akkor még lassabban tudod felfűteni az egész rendszert! 30 fokos vizet padlófűtésnél szoktak elindítani! Ha kizárólag radiátoros a fűtésed, tök felesleges már a 30 fokos vizet keringtetni! Ha a kazánon van huzatszabályzó, akkor azzal is érdemes kísérletezni, esetleg ha túl alacsonyra van beállítva, magasabbra beállítani, 60 fok fölé kell emelni mindenképp! Nálam hidegebb időben 75 fokra van állítva, átmeneti időben 65 fokra! 60 alá ha fával fűtesz, nem szabad állítani, mert azzal már nagyon fojtod és kátrányosodni fog a kazán!

dec. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
45%

A hidegről nem a kazán tehet, hanem a ház gyenge hőszigetelése.


Régen nálunk is cidri volt minden reggel: 16 fokig lement a ház fagyos időben. Este hiába fűtöttünk 26-ra.

Azóta leszigeteltük, ráment sok pénz, de a különbség óriási. Ugyan úgy 25-26-ra fűtünk este, reggel még 23 fok van és fele annyi fa fogy. Alig 6m³. Előtte 12m³ kellett, különben fáztunk.

dec. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
#16 Olvass is, ne csak írj! 20 fokig tud max. fűteni! Szigetelt a ház! Ezért is írtam, hogy a kazán beállításán kell babrálni avagy a kazán van rosszul méretezve a házhoz, e kettő lehet! Szigeteletlen háznál igazad van, ha az csak késő délután van felfűtve, akkor reggelre nagyon lehűl és nehezen fűthető ki és még az is reális lenne, hogy 20 fok fölé nem tud fűteni igazán hideg időben. Ellenőrizni kellene továbbá azt is, hogy a radiátorok jól melegítenek-e, nem levegős-e a rendszer avagy nincs-e valamelyik ág eldugulva, tehát jó-e a keringés... Első körben ezt evidensnek vettem, hogy ezzel minden rendben, de az sem kizárt, hogy ilyen jellegű probléma is van!
dec. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
57%

"Így a 4-7 óra alatt számomra megfelelő hőmérséklet van a házban, kb 20 °C."


Sürgősen szigetelni kéne, ez alapján az utcát fűtitek. Nagyon elvész a meleg.

dec. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 Bereczk Jénos ***** válasza:
0%

A FÁBAN is a SZÉN FŰT!!! Már ketten vagyunk, de ezt a fával fűtők nem tudják, meg azt sem, hogy a fa szálló pora károsabb, mint a szén füstje!!!

Az hogy szenet is rak rá, kár érte, elég ha a fát pocsékolja!!!!!

A szénnel FŰTÉS-ről már sokszor írtam, meg is kaptam KÓKLER vagyok, de a ház meleg!!!!!

A szén (lignit brikett) izzásakor, ha meg van locsolva vízzel, CO és HIDROGÉN fejlődik, ami az izzás felett szekunder huzattal meggyullad, lesz CO2 és meleg NITROGÉN, a kettő ütközése FŰT, 24-48 órán keresztül, nem

hűl ki a ház!!!!!!!

KAZÁN NEM MINDEGY MILYEN? HA ÉRDEKLI LEÍROM!!!!!06-30-711-8164

márc. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 mindentudó99 ***** válasza:
Jó kis tanacs tűzre vizet! Mikor mast se írnak csak hogy azt nem szabad kazánban
márc. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!