Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűtési rendszerrel van baj,...

Fűtési rendszerrel van baj, vagy ez lenne a "normális"?

Figyelt kérdés

Először is fontos leszögeznem, hogy egyáltalán nem vagyok jártas a témában. Még egy kicsit sem.

Vegyes tüzelésű kazánnal fűtök, immáron már sokadik éve. Iskola miatt kb 4-5-6 körül érek haza délután, ekkor szoktam begyújtani, majd olyan 10-11kor utoljára rakni a tűzre. Több kérdést is megnéztem már amiből kiderült pár dolog. Van egy csőtermosztátom, illetve ezzel összekötve a keringető szivattyú. Normálisan működik, 30 °C-ra van állítva a termosztát, amikor a víz eléri ezt a hőfokot, bekapcsol a keringető szivattyú. Gondolom ez a rendje és módja az egésznek.

Így a 4-7 óra alatt számomra megfelelő hőmérséklet van a házban, kb 20 °C. De adódik, hogy reggelre ez lehűl 15-16 fokra is, kb 7 óra alatt. Itt ahol lakok, még nem volt olyan hideg, csak néha volt fagypont alatt a kinti hőmérséklet az elmúlt hónapban. Erről megkérdeztem a már nem itt élő rokonomat, aki korábban intézte a ház melegen tartását, majd azt mondta, hogy a falak kell, hogy átmelegedjenek, de már november óta fűtök, folyamatosan, minden nap, habár csak pár órát, de nem hiszem, hogy ezzel lenne itt a gond. A radiátorok kb 1,5 óra alatt kihűlnek, miután nem raktam a tűzre, tehát olyan hajnal 1től már nem is langyosak, amikor 11kor raktam utoljára a tűzre. Ez még persze gondolom normális, nincs tűz, parázs is kialszik lassan, majd lehűl annyira a víz, hogy kikapcsol a keringető szivattyú is(A kikapcsolás után talán kb 30-40 percig még meleg marad a radiátor, de ezt annyira nem figyeltem.)

Tehát ez a kérdésem, hogy ez lenne-e a normális a vegyes tüzelésű kazánoknál, hogy minden reggel majd megfagyok? Vagy érdemes lenne hívnom egy szakembert aki átnézné? Ha igen, akkor ilyenkor milyen szakmájút kéne keressek? Ha meg ez a normális, akkor nincs is mit tenni? Nekem furán soknak tűnik ez az 5-7 fok lehűlés csupán 7 óra alvás után. Köszönöm, ha valaki elolvasta, és válaszol rá. Sokat segítene, tényleg.



dec. 3. 19:46
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

"ha meg van locsolva vízzel, CO és HIDROGÉN fejlődik"


Koma, még mindig csak vízgőz fejlődik. H2O. A víz halmazállapotot vált, ami rohadtul nem ugyanaz, mint hogy felbomlik H2 és O2-re. Azzal hogy belocsolod a vizet, lehűtöd a kazánt.

Ezt már legalább 5x elmagyaráztuk.

márc. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Bereczk Jénos ***** válasza:

20/21-nek, az izzó szén, HA VÍZZEL MEGLOCSOLTAD, HIDROGÉNT ÁLLÍT ELŐ!!!!!!!!

Nem a SZÉNBŐL, hanem a H2O-ból, tehát mielőtt berakod a szenet locsold meg vízzel, de ha hó takarja be az udvaron a szenet, az is jó!!!!!

Bizonyára fiatal vagy és elhiszed, hogy a kazánban a víz káros!!!!

Miért jó a víz, mert a H2-O-ból, az oxigént elrabolja a "C", ez segíti az izzást, nem kell akkora huzat, mint amikről szintén mások írnak, kihagyva azt a csekélységet, hogy a sok "LEVEGŐ", nitrogént is tartalmaz, ami hűti a fűtést + "NO...." baromi káros anyag!!!!!

Térjünk vissza oda, hogy a sok levegőből kevesebb kell, az oxigénmennyiség

a "CO" előállításához elég, de a CO-t csak magas hőmérséklettel lehet meggyújtani és a hidrogén akkor gyullad meg, ha majd szekunder oxigént kap! Mármost ha az izzás fölött friss oxigén van, a hidrogén meggyullad, elégeti a CO-t, lesz MELEG CO2 és MELEG NITROGÉN, a nitrogén melegen oxigént akar rabolni a CO2-től, de a CO2 erősebb, ütközéseik fokozzák a

HŐT, ez FŰT!!!!!! Ha túlfűtöd a kazánt, a szekunder huzatot megnyitod,

a nyitott kazánajtón keresztül sok nitrogén megy be és pillanatok alatt lehűti a kazán vizét, miközben az oxigéntől erősebb lesz a tűz, amire a

kollégák azt mondták a tűz hűt!!!! Már,most ez az egész lezajlik a

kazánban, a hő bent hasznosul, a kéményen hideg gázok távoznak, azaz levegő, minimális CO2-vel, ami kell is a növényeknek, a növények meg az

állatoknak és az embereknek!!!!(a kettőt összevonhatjuk!) A lakás fűthetőségét a CO2 határozza meg, mert a levegő nem fűthető!!!!!!!

Azért köszönöm hogy figyelmeztettél, ebből tanul az ember, talán azok is, akik névtelenül tanácsokat osztogatnak!!!!!!!!!

A kazán amiben ez létrehozható, AZ KELL!!!!!!!!

Még rövidebben: C+O=CO+O=CO2xN= HŐ, itt már égés nincs!!!!!!!

márc. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 Bereczk Jénos ***** válasza:

21/22-nek, még úgy tűnik kevés a magyarázat!!!!!! Ez egy 7, osztályos téma, röviden VÁROSI GÁZ!!!!! Ott úgy hangzott a magyarázat, hogy az izzó szénen vízgőzt nyomnak át és a "COH"-t vezetéken viszik a gáztűzhelyekbe, vagy a margitszigeti gázlámpákba, az egyiknél fény, másiknál hőhatás van, különben nem világítana a gázlámpa, a másiknál nem adna meleget a gáztűzhely!!!! Nézzük a világítást: GYERTYA! Az ÉGHETŐ anyag, oxigén hiányában, csak láng felületén érintkezik oxigénnel, ha belülről egy kis csővel kivezetjük a gázt, COH-t, meggyújthatjuk!!! A világításnál harisnyán, vagy hálón belül nincs oxigén, így égés sincs, majd a hálón kívül van oxigén, van fényhatás!!!

A gáztűzhelynél, már oxigén van keverve (levegő!) a gázhoz, égése nem fényt, hanem hőt ad!!!!! A COH-ból így lesz CO2/H2O!!! TISZTA ÉGÉS!!!!

A kazánban ezt a TISZTA égést, kétféle égéssel érhetjük el, IZZÁSSAL és

GYORS_ÉGÉSSEL, ha az első kimarad, később összegyűrt papírral gyújtják meg

a gázt, ROBBANÁS lesz!!!!! (TV2 HÍRADÓ, reggelente!!!!!

Ha a kazán (OKOS KAZÁN!) ezt a folyamatot úgy hajtja végre, hogy az izzási fázisban megtermeli a szükséges gázokat, másodikban, kis mennyiségben azonnal megsemmisíti azokat, nincs korom, füst, takarítani sosem kell, minden meleg a lakásban marad, nem ég le a ház, nem kap mérgezést senki és nem szennyezi a környezetet sem, felügyeletre nincs szükség, ha már be van állítva a HŐFOK!! Ha mégis túlmelegedne a víz a kazánban, a szekunder ajtó nyitásával a nitrogén lehűti a vizet!!!!! Csökkenteni kell a primer huzatot, a milliméter tört részével, szekunderral beállítani a KÉK

lángot!!!!!

Már most mások és szerintem is "kókler" vagyok, ugyanis engem a motorokban

zajló égés érdekel, mert ha az éghető anyag nem a katalizátort melegíti, az energia a motorban marad, sokkal hatékonyabb lenne!!! A mechanikai változást már megoldottam (persze azt sem érti pár emberen kívül senki!)

Ha abban segíteni tudnál, örömmel venném!!!!!!!

márc. 10. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a folyamat magas energiatartalmú gázt hoz létre, de előállítása hőfogyasztó is.


Felfogod? Hőt von el a kazánból. Hűtöd. Pocsékolsz. Hülyeséget csinálsz. Ne legyél már kretén!

márc. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 Bereczk Jénos ***** válasza:
0%
Ha erre válaszolnék az biztos "pocsékolás" lenne!!!!!!
márc. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Bereczk Jénos ***** válasza:
0%

Válaszoljon más; "Nagy fokú meleg, szintén bontja a vizet, magas fokú melegben a vízgőz disszocziálódik, azaz szétesik hidrogénre és oxigénre! Aki ismeri a vízbontás módjait nem találja különösnek, hogy a vízből éghető

gázt lehet előállítani!!!!"

Természettudományi közlemény!!! A disszoCZiálódik szóból lehet következtetni

nem mai találmány!!! Üdvözlettel egy KRETÉN !!!!!!

Ha esetleg a haverjaid nem értik, kérdezd meg a tűzoltókat, miért nem oltják a kazaltüzet, vagy a nádtetőt, mert a vízből annyi kellene az oltáshoz, hogy nem éri meg!!!! Tűzoltásnál két nádtetős ház volt, ami

égett négy vízsugárral oltották, hogy a másik ne égjen le, eloltották de a falak összerogytak a sok víztől!!!

Erdőtűz oltása is egyszerű, ha a Balaton vize rendelkezésre áll!!!!!

FELFOGTAM, rajtad a sor, hogy megértsd amit írtam!!

márc. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Bereczk Jénos ***** válasza:
0%

Az ilyen és hasonló beszólások sok embert tesznek bizonytalanná, ezért megírom, nem csak Neked, hogy a fűtésnél, a NITROGÉN a rosszabb, én azzal hűtöm a kazánom, ha véletlenül túlfűtöm, nem pedig ivó vizzel, már csak azért is mert ez hatékonyabb és TAKARÉKOSABB is!!!!!

Amikor valaki azt javasolja, legyen nagyobb a primer huzat, sok nitrogént enged az égéstérbe, több lesz az NOx (mérgező!!!), több lesz a füst és korom ami jócskán szennyezi a kazánt, kéményt meg a levegőt!!!!!!!

Tiszta égésnél NOx nem jön létre!!!!

márc. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Nitrogénnel? Nincs több kérdésem. 😂
márc. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Bereczk Jénos ***** válasza:

Kár!! Az egészséges kíváncsiság hiánya, nem viszi előre a dolgokat, én vettem a fáradtságot és megmondom őszintén, a NITROGÉN egy csodálatos dolog, amiből bőven van elég ahhoz hogy millió helyen alkalmazzák hűtés, tűz oltás, stb!!!!!!

Inkább leírok egy jó tanácsot; "Ha ez működik, a bányához kell menni, mert Őket fogja érinteni a kevesebb szén felhasználása, inkább fizetnek csak hallgass!" (Megelőztek, mert a bányákat bezárták!!!!) A tüzépek pedig jobban járnak a drága szenekkel és azok is akik fával fűtenek, ha maguknak nem is, de másoknak sokat ártanak, én ezt úgy hívom ; EZ a NÉMA eutanázia!

márc. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Bereczk Jénos ***** válasza:

3/29 azt írja, majd valaki mást javasol, megpróbálom!!!!! Az előző cikkekben már szerezhetsz némi tapasztalatot, én vagyok "A te válaszod!", a partner pedig egy "anonim!", talán jobb is ha az marad!!!!!

Szóval ismét úgy kezdem, van megoldás, csak a tüzelés helyett FŰTENI kellene! Vegyes kazán(?), ha van ilyen csak arra való, hogy elégesd az éghető anyagokat, ebből korom és füst lesz, néha robbanás és soron kívüli építkezés, bár ezt nagy eséllyel, az örökösök fogják végrehajtani!!!!!

A FŰTÉSHEZ KAZÁN KELL!!!!!! Olyan amiben FŰTENI lehet!!!! Ez hasonlít a

tüzelő elégetéséhez, csak kevés levegővel, megvizezett lignitbrikettel,

izzáson COH-t hozunk létre, ez a városi gáz!!! Mivel brutális anyag, jobb

ha megszabadulunk tőle, az izzás felett elégetjük KÉK lánggal, CO2 jön létre és nitrogén, mivel mind a kettő meleg ütköznek egymással, így növelik a hőt, EZ FŰT, 24-48 órán át, takarítani sosem kell, stb!!!!!

A kéményen hideg gázok mennek ki, némi CO2 többlettel!!!!!

MINDEN MELEG A LAKÁSBAN MARAD!!!! (ha csak ennyi előnye van már az is valami!!)

A kazán eleje, alul egy hamu kiszedő ajtó, forgatható vagy toló huzatszabályozóval!!!! Középen egy berakó ajtó, szintén huzatszabályozóval! Csőcsatlakozó, az égőtérben középen lévő ajtó felső vonala felett a sarokban , valamint belül egy égéstermék levezető csatorna, a plafontól 15-20mm-re, sima 14x14-es kéménybe köthető, az egész kazán

2,5 mm-es lemez, ami nálam 50 éve működik!!!!!!! 06-30-711-8164

márc. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!