Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűtési rendszerrel van baj,...

Fűtési rendszerrel van baj, vagy ez lenne a "normális"?

Figyelt kérdés

Először is fontos leszögeznem, hogy egyáltalán nem vagyok jártas a témában. Még egy kicsit sem.

Vegyes tüzelésű kazánnal fűtök, immáron már sokadik éve. Iskola miatt kb 4-5-6 körül érek haza délután, ekkor szoktam begyújtani, majd olyan 10-11kor utoljára rakni a tűzre. Több kérdést is megnéztem már amiből kiderült pár dolog. Van egy csőtermosztátom, illetve ezzel összekötve a keringető szivattyú. Normálisan működik, 30 °C-ra van állítva a termosztát, amikor a víz eléri ezt a hőfokot, bekapcsol a keringető szivattyú. Gondolom ez a rendje és módja az egésznek.

Így a 4-7 óra alatt számomra megfelelő hőmérséklet van a házban, kb 20 °C. De adódik, hogy reggelre ez lehűl 15-16 fokra is, kb 7 óra alatt. Itt ahol lakok, még nem volt olyan hideg, csak néha volt fagypont alatt a kinti hőmérséklet az elmúlt hónapban. Erről megkérdeztem a már nem itt élő rokonomat, aki korábban intézte a ház melegen tartását, majd azt mondta, hogy a falak kell, hogy átmelegedjenek, de már november óta fűtök, folyamatosan, minden nap, habár csak pár órát, de nem hiszem, hogy ezzel lenne itt a gond. A radiátorok kb 1,5 óra alatt kihűlnek, miután nem raktam a tűzre, tehát olyan hajnal 1től már nem is langyosak, amikor 11kor raktam utoljára a tűzre. Ez még persze gondolom normális, nincs tűz, parázs is kialszik lassan, majd lehűl annyira a víz, hogy kikapcsol a keringető szivattyú is(A kikapcsolás után talán kb 30-40 percig még meleg marad a radiátor, de ezt annyira nem figyeltem.)

Tehát ez a kérdésem, hogy ez lenne-e a normális a vegyes tüzelésű kazánoknál, hogy minden reggel majd megfagyok? Vagy érdemes lenne hívnom egy szakembert aki átnézné? Ha igen, akkor ilyenkor milyen szakmájút kéne keressek? Ha meg ez a normális, akkor nincs is mit tenni? Nekem furán soknak tűnik ez az 5-7 fok lehűlés csupán 7 óra alvás után. Köszönöm, ha valaki elolvasta, és válaszol rá. Sokat segítene, tényleg.



dec. 3. 19:46
1 2 3 4
 31/31 Bereczk Jénos ***** válasza:
0%

Felmerült a kérdés ki fedezte fel a NITROGÉNT? Én ugye "kókler" vagyok,

ezért utána néztem; "A nitrogént 1772-ben fedezte fel DANIEL RUTHERFORD

SKÓT ORVOS, amikor rájött, hogy a levegőből elkülöníthető"!

Mivel én legkevésbé sem vagyok szakember, tudományos magyarázatot nem tudok arról mondani, hogy miért hűti a kazán felforrt vizét ilyen gyorsan, csak a gyakorlatra tudok utalni, hogy sokkal hatékonyabb mint az ivóvizes eljárás!!!!!!

Én csak tapasztalatból következtetek arra, hogy a szekunder oxigénnel

szabályozom a láng tisztaságát, ez nem hűti, hanem táplálja a tüzet, nincs más mint a nagy mennyiségű, 'hideg nitrogén', ami gyorsan lehűti a vizet!!

A kéményseprő amikor megnézte, csak annyit mondott;

"ILYET MÉG NEM LÁTTAM!!!"

márc. 18. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!