Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A rendelet szerint mekkora...

A rendelet szerint mekkora nyilása kell minimum legyen a postaládának?

Figyelt kérdés

dec. 20. 16:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ha nem hivatalos a postaláda, akkor büntetést lehet érte kapni, a Postatörvény szerint:

"Az e követelményeknek megfelelő levélszekrény méretét és egyéb jellemzőit, valamint a kötelezettség nem teljesítésének jogkövetkezményeit a Kormány rendeletben határozza meg."

[link]

De ezt a rendeletet nem sikerült megtalálnom...

dec. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Úristen, hát ezt nem gondoltam volna, hogy ilyen szinten szabályozza a felnőtt polgárok életét az állam!"

Csak azért van, hogy utána ne virnyíkoljál, hogy már megint nem dobta be a postás a nagyméretű leveledet a postaládába, hanem cédulát hagyott és be kell caplatnod a postára átvenni. Ha meg begyűri a kis nyíláson a diplomádat (okleveledet, certifikátodat) és összegyűrődik, megtörik csúnyán, akkor meg amiatt megy a nyávogás.

dec. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
9. A leveleidet visszaküldik a feladónak valami hasonló indokkal, hogy akadályoztatott kézbesítés. Nem kapod meg a küldeményeidet.
dec. 22. 06:45
 14/16 anonim ***** válasza:
Dehogy küldik vissza a feladónak, honnan vetted? Be kell érte menni a postára!
dec. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
14. Onnan vettem, hogy ezt írta nekem a posta.
dec. 22. 13:45
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor, ha x időn belül nem veszed át. Azt is írta neked a Posta ...
dec. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!