Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szuterén lakásba segít a...

Szuterén lakásba segít a páramentesítő készülék?

Figyelt kérdés
Van egy szuterén lakásom, a falak vizesednek (16-18%). Szigetelni kéne, de nagyon drága ( több milliós tétel)+nem is vagyok 100% biztos benne, hogy használna, mert hallottam olyat, amikor hiába csinálták meg a szigetelést. Amiket olvastam páramentesítőkről, az alapján úgy tűnik, akár ezek kiválthatnák a szigetelést, de nincs tapasztalatom. Esetleg van valakinek ilyen tapasztalata? tehát talajvíztől folyamatosan vizesedő szuterén vagy földszinti, lakott helyiség lakhatóvá tételére jó lehet? Felmerült bennem, hogy egy nagyobb hatásfokú készülék akár hosszabb távra is kiszáríthatná a falakat.

jan. 31. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
A páramentesítő a levegőt szárítja, de ha rendszeresen bekapcsolod, akkor a lakás páratartalmát szinten tudja tartani. Nekem van páramentesítőm, tényleg jó. 30l/nap a teljesítménye, kicsit hangos, de hatékony.
febr. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Pára ellen jó, de a talajvíz ellen szerintem nem, hiszen azt a fal a földből szívja fel és nem a levegőből.
febr. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz elég. Lehet kapni ipari "falszárító" berendezéseket, építkezéseknél szokták használni, vagy akár nálunk árvízkárosultak is szoktak ilyet bérelni. Az elv ugyanaz, de sokkal nagyobb a teljesítmény. Eltudom képzelni, hogy ez mondjuk hatásos lenne, de az üzemeltetési költsége szerintem borzasztó durva lehet hosszútávon.
febr. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A fal továbbra is nedves lesz, csak nagyobb lesz a "vízhozam", mivel bent száraz a levegő, leadja a nedvességet aztán szívja is fel az újat.

A száraz levegő miatt a penesz talán nem erzi majd olyan jól magát, de brutál sókiválásra/salétromosodasra számítanék.

febr. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem segit annyira, cserébe a villanyszamlad fog látványosan emelkedni.
febr. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

A szuterén az NEM lakás. Az pince, ami folyamatosan vizesedni fog.


Nem segít lakhatóvá tenni.

febr. 2. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
64%
Azon segít, hogy valamelyes egészségesebb legyen a levegő. De nem szünteti meg a vizesedést. Azt csak a vízszigetés szünteti meg, mégpedig csak az, ahol alulról szigetelnek és nem csak a fal oldalát. A vízelvezetést is meg kell nézni, nem lejt-e ház felé a telek, jó helyre folynak-e az ereszek, mert sokszor ez (is) a probléma.
febr. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!