Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért hiszik sokan ,hogy jobb...

Miért hiszik sokan ,hogy jobb hitelt felvenni és törleszteni mintsem albérletben élni és félretenni?

Figyelt kérdés

Tök sok embertől olvasom , meg hallom , hogy nem akar albiban élni, mert a “pénzt lapátolja ki az ablakon” és inkább saját házát vagy lakását fizeti. Ez nettó hülyeség. Ha felveszed a hitelt, csak papíron a tied a ház. Gyakorlatban rajta van a jelzálog és muszáj fizetned 20 vagy több éven keresztül különben megy a levesbe. Ezalatt a 20 év alatt te ugyanúgy másnak a zsebét tömöd. Az most tökmindegy kiét. Sőt lényegében itt kényszerhelyzetben vagy. Ráadásul felveszel egy 20 milliós hitelt mire visszafizeted lesz belőle 35 millió vagy több, mai kamatokkal.

Albérlet egyedüli hátránya , hogy bármikor kirakhatnak.De szerintem jobban megéri egy olcsóbb albérlet éveken keresztül és félretenni, mintsem hitelt nyakba venni. Most a csokot meg az ilyen marhaságokat vegyük ki a képletből.


febr. 6. 16:31
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Mert havonta ugyanannyi a kiadás. Hiteltorleszto vagy berleti dij.


Viszont a hiteles esetben 20 ev mulva lesz egy sokmilliot ero sajat lakasod es soha tobbet nem kell havidijat fizetned a lalhatasodert.

Az alberletes esetben pont ugyanott tartasz 20 ev mulva is.



Az meg szep elkepzeles hogy alberlet fizeted mellett felretenni lakasra de nagyon kevesek keresnek annyit hogy ezt megtehessek

febr. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
9+ Bocsi a 95 millió nem jó, az 85 millió akar lenni...
febr. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 VP44 válasza:
83%

Lehet, hogy valakinek hülyeséga CSOK, ez azért mélyebben gyökerezik. Pl ki hallott a CSOK előtt olyanról, hogy egy mester számlát ad? Ez egy nagy gazdaságfehérítés is egyben és pörgeti a gazdaságot is, az elmúlt 8 évben senki nem panaszkodott arra, hogy nincs munkája aki az építőiparban dolgozott. Másrészt meg ebből az országból a legtöbb fiatal menekül, de Nyugat-Európához képest még így is jóval egyszerűbb saját ingatlant szeretni, így ez egy komoly munkaerő megtartó lépés is, de számtalan oldala van.


Az inflációhoz képest akkor is magasan voltak a lakás árak és bármikor is vásárolsz az ingatlan értéke mindig nőni fog, 5 év múlva ezeket az ingatlanárakat fogod alacsonynak tartani, ezért is jobb megoldás a hitel, mert a legértékálóbb vagyontárgyra veszed fel.

febr. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Az lehet , de engem csak hatranyosan erint, mert en nem akarok gyereket. A Csok altal felnyomott ingatlanárat en meg ugyanugy megfizetem.

Ez csak a tarsadalom egy bizonyos reteget preferalja , a tobbiekkel kicseszes.

febr. 6. 18:27
 15/27 anonim ***** válasza:
92%

Most szar hitelt felvenni, mert a 20M-ből tleg lesz 35-40M a végére.

Viszont 7 éve amikor felvettük, akkor 9.5M-ra fizettünk rá 1M kamatot.

Akkor jó volt.


Plusz albérletben megteheted, hogy kifizetsz előre 1-2 évi albérleti díjat, de nem érsz vele semmit. Hitelből ha előtörlesztesz 1-2 évi-t, akkor azzal a tőkét törleszted és arra már nem fizetsz kamatot, max egy kis előtörlesztési díjat.

Tehát alapvetően nem úgy kell gondolkodni, hogy 20-30 évig fogod fizetni, hanem úgy, hogy időnként betörlesztesz ha tudsz gyűjteni.


Akinek kb kajára se telik és épp kinyögi a hitelt, annak valóban nem kéne.

febr. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
9es köszi így már értem. Viszont annyit hozzátennék, hogy “rezsire meg életre” a hitelt mellett is kell költeni. Azt ott ugyanugy elbuknád. Szóval elég csak albi árával számolni. De valóban , még ígyis jobban jössz ki,
febr. 6. 18:38
 17/27 A kérdező kommentje:

9es helyesbítek, nincs igazad , levezetem miért. Ha házat vennél hitelből, akkor egy 40 misis háznak alsó hangon 150 a törlesztője és akkor még baráti.

Tegyük fel 20 évre felveszed , ami a legáltalánosabb. Az 150*12=1.8 misi per év. Ezt megszorozzuk 20al az évek számával, ami 36 millió. Ennyit fogsz banknak visszaperkálni. De ez csak az összeg , amit visszafizetsz! Az évek folyamán. Amikor megveszed a házat ugyanúgy elbukod a 40 milliót, mert azt elkell utalnod annak akitől megveszed. Tehát -40 misi minuszból indulsz, amit elutaltál. Erre jön a 36 millió amit évek folyamán vissza fogsz törleszteni. Akkor már 76 misinél járunk.És ahogy te írtad, hitel mellett ugyanugy kell rezsire meg életre költeni. Számoljunk azzal amit te írtal 100al. 100*12=1.2 misi. 1.2*20= 24 misi. Tehát hiteles megoldás 100millió! Az albérletez megoldás meg csak 85 millio. “ csak” . Igaz viszont, hogy az infláció a hitelnek kedvez.

febr. 6. 19:00
 18/27 anonim ***** válasza:
92%
Nem utalsz semmit a vevőnek, max az önrészt. A bank utal helyetted. Miért gondolod, hogy 2x kell kifizetned a házat?
febr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
44%

"Tehát hiteles megoldás 100millió! Az albérletez megoldás meg csak 85 millio. “ csak” . "

Így van, csak az egyik egyenlet végén 15 millió megtakarítás van, a másiknak a végén meg egy tehermentes ingatlan.

AZzt nem is értem, hogy a rezsit, miért kavarod ide!

febr. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

17. Miért gondolod úgy, hogy elbukod a 40 milliót, amiből saját házat veszel??? Hiszen lesz egy házad, nem kidobott pénz az amiből vagyont veszel...

Plusz egy kicsit túl számoltad, az előbb megnéztem egy hitelkalkulátort 400 ezres nettó fizetés 18 évre 36 millió ft hitelnél 62 milliót kell visszafizetni a maradék 4 millió az önrész, már hogyha az új 10% önrész "szabályt" nézzük (azért 18 év és nem 20 mert az albis példámban is 18 évvel számoltam, így normálisan össze lehet hasonlítani). Tehát 62 millió meg a 18 évnyi többi kiadás 83 millió plusz ugye a 4 millió önrész az 87 millió. Ez valóban több 2 millióval, viszont 18 évvel előbb lett házad.

Plusz ugye ezeknél a példáknál nem vettük figyelembe az inflációt és az ingatlan árak emelkedését sem, na meg a plusz kiadásokat sem, amik mindig lehetnek az életben. Szóval szerintem a hiteles megoldás olcsóbb még mindig.

febr. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!