Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Normális ha félek elköltözni...

Normális ha félek elköltözni és megijeszt a felnőtté válás?

Figyelt kérdés
22 éves nő vagyok. Évek óta dolgozom, van jogsim, saját autóm, mindig is elég önállóra neveltek a szüleim. Viszont támaszként mindig ott voltak nekem, mindig is velük laktam, sokat köszönhetek nekik. A párom már évek ót akülön lakik, most eljutotottunk arra a pontra, hogy úgy döntöttem hozzá költözöm, hiszen így is állandóan ott vagyok, csak kimondva nem volt, hogy ott lakom. A szüleim örültek, természetesen támogatnak, nem is messze leszek tőlük egyébként, 10 percnyi út. Tudom, hogy természetes ez, és egyszer el kell költöznöm stb, mégis egyszerűen annyira megijeszt, hogy mostmár tényleg ki kell repülnöm otthonról, és félek. Normális ez?
márc. 4. 11:08
 1/3 anonim válasza:
75%
Normális, kapunyitási pániknak hívják. Azért gondolom, hogy nincs veled baj, mert amúgy is önálló vagy alapjáraton is, csak most egy kicsit megijeszt a változás. Bele fogsz rázódni, hidd el, mert a munkahelyhez is csak bele kellett rázódnod vagy a vezetéshez is kell azért némi bátorság. Azaz már vannak a hátad mögött "mérföldkövek".
márc. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kérdező, az nem normális hogy azt hiszed azzal válsz felnőtté ha az egyik támogató, védő otthonból átköltözöl egy másik támogató, védő otthonba.

El kellene rendezned magadban, hogy mit is jelent a felnőtt lét. Sokan egész életükben együtt laknak a családjukkal, mert több generációs otthonukban a nagyszülők is a család részei és ezt folytatják akkor is amikor már ők lesznek házasok, szülők. Ettől még ő felnőttek lettek.

22 évesen már kell önálló életed, döntéseid legyenek, de ott laksz ahol akarsz és azzal akivel akarsz. Nem attól vagy gyerek mert a szüleiddel laksz, ahogy nem attól leszel felnőtt ha elköltözöl a párodhoz. Inkább próbáld megfogalmazni magadnak mit jelent ha valaki felnőtt és ha elérted akkor nyugodj meg, ha nem, akkor dolgozz rajta! Mindegy hogy hol laksz közben. Ha a költözéstől tartasz annak más okai vannak.

márc. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
#2 Nem feltétlen a költözéstől tartok egyébként, inkább a szülőktől való leválástól. Természetesen addig is álltam a saját kis életem, eddig sem voltam egyébként túl sokat otthon, viszont mindig is nagyon jó kapcsolatom volt a szüleimmel, főleg édesapámmal, és a szívem mélyén attól félek azt hiszem hogy ez romlik meg. (Egyébként vele beszéltem erről hogy megnyugodjak) szerintem innen ered a félelmem
márc. 4. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!