Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapestiek és Budapestről...

Budapestiek és Budapestről ingázók! Néhány mondatban szeretném ha elmondanátok milyen környezetben laktok, és miért jó vagy rossz ott élni? természetesen megnevezve a kerület rész/ település nevét

Figyelt kérdés

márc. 18. 18:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

Budapest, 11. kerület, legfelső emeleti panel.


9 éve élünk itt, nagyon szeretjük, jó környék, közel a metró, parkok, boltok, vasút.


Mivel legfelső emelet, nincs felettünk senki, aki zajongana. Szomszédok normálisak.


Kis lakás, aminek sok az előnye, alacsony rezsi, gyorsan ki lehet takarítani stb. 2 fő kényelmesen elfér. Ha hiányzik a természet, irány a park vagy kirándulunk.

márc. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Kezdem én:


Óbudán lakok és 10 emeletes házban. Nagyon jó a közlekedés, itt laknak a szeretteim a közelben, kedvesek a szomszédok. Hogy mi az ami nem tetszik itt?

A ház régi, dohos szagú. Nagy a kinti zaj, nyaron nem lehet nyitott ablaknál lenni. De a legjobban zavar az életszínvonal amin élnek itt az emberek. Sok a hajléktalan, alkoholista, tanulatlan gusztustalan ember.

márc. 18. 18:52
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem sikerült mégsem elsőnek lenni :) akkor Te meg vagy elégedve :) good
márc. 18. 18:54
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Kőbánya egyik paneltelepén élek.


Ami pozitív:

Relatív rendezett környék, lehetne sokkal rosszabb.

Tűrhető a közlekedés (Metró, Vasút)

Bevásárlóközpontok és boltok hada.

Az emberek nagy része a csendes melós típus.


Ami negatív:

Zaj. Konkrétan 2 percenként elmegy egy busz a ház előtt, általában régebbi típusok amibe konkrétan beleremeg az épület. Rohadt zajos, nyitott ablaknál alig lehet meglenni.


Mindig büdös van, alattam, felettem öregek laknak, vagy valami csípős,k könnyeztetős kaját főznek, vagy simán csak büdösek ami átjön a lakásba. Volt, hogy beléptem és konkrétan izzadt testszag volt a lakásomban.


Rohadt sok a dohányos. Szinte mindenki bagózik. Alig lehet ablakot nyitni, és a mindenféle szagokkal összekeveredve konkrétan áporodott kukaszag terjeng az egész környéken.


Mindig büdös és száraz a levegő. Sok helyen éltem, ilyet máshol nem tapasztaltam, folyamatosan párásítani kell és szellőztetni alig lehet. Eddig bárhol laktam, érezhetően jó volt a levegő még nagy forgalom mellett is.


Ha pénzem lenne rá húznék vissza én is 11. kerületbe.

márc. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Úgy látom egyforma a bajunk. Nálunk is ez a sárgaborso főzelék, kukaszag szokott terjengni. Ezért drágábbak azok a lakások. Az első hozzászólónak semmi ilyen problémája nem volt
márc. 18. 21:42
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

#5 A panel mondjuk mindenhol panel. 11 kerületben lakva sajnos szintén voltak hasonló élményeim. Sokszor ott sem tudtam, hogy lecsó, palacsinta vagy szarszagra érek haza. Első éveimben szobát béreltem, ott is egész nap cigiszag és valami mindenféle tusfürdő illattal keveredett szarszag áradt befelé.


Olyan volt, mintha az a levegő amit kiszív az elszívó a konyhából, WC-ből, fürdőből hozzám csapódna le összekeverve.


Közlekedés zaja helyett meg volt ott park ahol egész este üvöltöztek, nappal meg iskola ahol szintén egész nap üvöltés ment. Ráadásul sokkal jobban átjöttek a zajok a szomszédból. Porszívó, TV, minden is.


A fölöttem lakóknál mindig volt valaki és az erkélyen éltek. Volt, hogy minden este a csajának a panaszkodását hallgattam órákig, mert zárt ablakon is áthallatszott.


Eleve sok volt a fiatal diák akik inkább éjjel éltek, buliztak. Az is zavaró volt.


Szóval életvitel szempontjából nem feltétlenül volt jó ott lakni, ahhoz képest jobban szeretem a mostani lakásom. De a környezet meg emberek összetétele összességében felemelőbb volt.

márc. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A lecsószagnak a panelben nem feltétlenül kellene ott keringenie, főleg nem a lakások egymás levegőjét szennyezve.

Vannak megfelelő műszaki megoldások, amivel a szellőztetés megoldható.

Pl. a társasházi légkürtőn a huzatfokozó beépítése, szépen kivezeti a konyhai, fürdőszobai és lakás szagokat.

A kialakítást követően légtechnikai céggel kell beszabályoztatni, amiről jegyzőkönyv készül.

A megfelelő műszaki érzékkel felvértezett, vagy szakértőt bevonó társasház kezelő megoldja.

(Kezelőként írom.)

márc. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
21. kerület központja, 10. emeleten. A lakás a főútra néz, emiatt eleinte rohadt hangos volt minden, de már megszoktuk. Mögöttünk kertváros van, arra szoktunk járni, ha természetbe vágyunk (van ott egy nagy park és a kis-Duna part is). A wc-Ben szoktam érezni cigi szagot, az zavaró szokott lenni. Szerencsére hangok nem jönnek át senkitől, úgy tűnik ez a rész csendes lakókból áll, maradjon is így! Ami jó, hogy közel van minden, Boráros tér az ajtónktól kb 20 perc sétával és hévvel együtt, negatívum, hogy sok a hajléktalan az oda vezető úton, meg nyàron itt hangoskodnak lent a cigányok. Emellett a lenti üzletsor falait rendszerint wc-nek használják… Ha tehetnénk, így is költöznénk innen egy csendesebb, zöldebb részre.
márc. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#7 Nálunk megoldották, olyan elszívása van konkrétan mint egy porszívónak. A lakók fele gondolom le is dugózta ami azt eredményezi hogy a másik lakáson át próbálja kiszívni a levegőt. Nálam pont ez az oka, hogy folyamatosan szívja át a strangon át a szagokat. Sokszor jeleztem a problémát, semmit nem csináltak vele.


Igaz a folyosón dohányzásra vagy bármi másra is az volt a válasz, hogy "hát hol dohányozzanak, az ő férje is ott dohányzik"...

márc. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Most már írhatna vki aki nem panelba lakik
márc. 19. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!