Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Bogrács tisztítása? Hogyan...

Bogrács tisztítása? Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Van egy bogrács amit rég nem használtak. Valami ragacsos izé van az alján, belül, illetve kívülről pedig kormos. Elég ramatyul néz ki de használható lenne.

Hogyan tisztítsam el?


márc. 23. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Valahogy takarítsd le/ki és utána kend be szalonnával a belsejét, úgy tedd el.

A ragacsos izét először vízzel próbáld, mosogatószerrel, súrolószerrel, én sem tudom mi oldja az "izét" 😀

márc. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Első menetben fújd be hideg zsíroldóval...majd pár perc után adj neki a magasnyomásúval!

Ha még maradt rajta,várd meg, amíg megszárad,és kezdd újra.(hatékonyabb,ha szárazra fújod a zsíroldót.

Ami nem jön le a belsejéből, azt ismét fújd be,dobja bele egy nagy marék durva(felénk Marosi) homokot,és drótmosogatóval kezdd el dörzsölni,kevés vizet adhatsz hozzá.


Ha kész,és megszáradt,NE zsírral kend le,-hanem olívaolajjal,de csak vékonyan! Az olívaolaj a zsírral ellentétben nem avasodik rá,még akár évekig sem!

márc. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jah!!! Húzz gumikesztyűt!!!
márc. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Valószínű zsír összeszáradt benne.

Drótsuroló jó sokáig aztán zsírral kend ki újra.Olaj nem jó túlsagosan gumisodik.

márc. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Sikerült is.

Namost, kell-e kiégetnem a bográcsot? Merthát mégiscsak nekiestem drótkefével.

márc. 24. 10:49
 6/8 anonim ***** válasza:
A kiégetés arra jó, hogy tkp tapadásmentes bevonat lesz rajta. Azontúl nem kell súrolni, csak elmosni és vékonyan bezsírozva/szalonnával átkenve eltenni.
márc. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát most nem tudom hogy milyen tapadásmentes bevonat van rajta, mert még nem lett kipróbálva. Azt sem tudom igazából hogy az előző tulajdonosa kiégette-e annak idején.

Gondolom a következő használat során kiderül majd.

márc. 24. 11:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Most valószínűleg semmilyen bevonat nincs rajta. A nagyobb sikálások, drótkefézések leszedik ezt a természetes tapadásmentes bevonatot, ezért újból ki lehet égetni, és megint képződik ilyen bevonat, de nem feltétlen kell, csak jó, ha van. Ez a bevonat minden használattal vastagabb, erősebb lesz. Ugyanúgy mint a vas serpenyőknél.
márc. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!