Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletben senki nem "tataroz"?

Albérletben senki nem "tataroz"?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, hogy ajtó-ablak csere, meg hőszigetelés meg ilyenek.

A konkrét szituáció a következő: egyik rokonomék albérletben élnek hosszú évek óta. A jelenlegiben már körülbelül 3-4 éve és úgy néz ki ezt most "tartós". Vagyis nem fognak mostanában elköltözni, aránylag normális hely a számukra még megfizethetőek közül, a tulajjal is jól kijönnek. Tehát nem mondom, hogy örökre, de maradni fognak még egy jó darabig. Nemrég jártam náluk és hát eléggé leharcolt a hely. Régi, ócska szőnyegek, ezeréves bútorok gyakorlatilag semmi nem a sajátjuk az ágyakat leszámítva. Meg úgy az egész vhogy nem otthonos. Barátnőmék is nemrég költöztek egy régi kis parasztházba, az ő szobája nincs még felújítva, de kirakott pár képet, díszpárnákat az ágyra, pár személyes tárgyat és tök jó lett, tetszett. Szal nem arról van szó, hogy a rokonoknál a luxust hiányolnám egyszerűen nekem ez olyan igénytelen. 1-2 helyen a folyosón meg szobában is le van esve a falról a vakolat, de mégcsak fel sincs takarítva nemhogy kijavítva. Én meg megkérdeztem, hogy renoválni készülődtök? Erre: Dehogy, hülye vagy? Minek????? Ez csak albérlet, nehogy már saját költségen a tulajnak megcsináljuk. Szóval még én lettem a hülye. Úgy néztek rám mint valami UFO-ra. Nem az, hogy fessenek ki, de legalább feltakaríthatnék, meg odarakhatnának egy falvédőt, hogy legalább ne látsszon. De én a hozzáálláson döbbentem meg, én igyekeznék kicsinosítani akkor is ha nem örökre fogok ott lakni, de legalább pár dologgal ami mobil és vihetem esetleg magammal ha megyek kicsit feldobnám. Rosszul állok hozzá? Albérletben tényleg ilyen átmeneti módon szokás élni?


2010. nov. 21. 00:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Végül is ha belegondolsz,akkor más házára te sem költenél,mert mi van ha 1 hónap múlva el kell menned?

Viszont kis apróságokat,hogy otthonos legyen,falvédő,képek stb azt tuti kitennék.

2010. nov. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Igényesség kérdése az egész. Az öcsémék tíz évig éltek albérletben (összesen 3 helyen, bp-en). Addig keresgéltek, amig olcsón, mégis elfogadhatót találtak, és mindig olyan szépen igényesen megoldották, hogy csak néztem.


Egyik helyen ki is festettek - a tulajjal egyeztetve, és lelakták a festés árát... mert igényük volt rá.

2010. nov. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Na igen, nekem ez a furcsa, hogy olyan mintha igényük se lenne rá. Meg nem is csak a díszítés, hanem az hogy semmilyen személyes cuccot nem pakoltak ki. Meg tényleg 3 éve ott élnek és semmit nem csinosítottak a lakáson.
2010. nov. 21. 00:32
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Teljesen jól látod.

Igénytelenek!

Sőt akkor se javítják meg, ha rájuk esik majd a fal!!


Van egy ide vágó vicc:

Amikor két roma cigizik a Titanicon,

majd megszólal az egyik:

te komám, süllyed a hajó...

Na és? Mit izgulsz, a tiéd??

2010. nov. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 7 évig éltem bérelt lakásban, és én bizony kifestettem, sőt a műanyagpadlót is kicseréltem, nem érdekelt, hogy hosszú távon a tulaj nyer vele, mert én éltem benne, és én szép és harmonikus környezetben szeretek lakni, nem egy lepukkant kégliben. Egyébként meg rendes volt a tulaj, mert amikor kiköltöztem, saját maga ajánlotta fel, hogy kifizeti nekem, amit a lakásra költöttem. Mondjuk nem volt nagy összeg, mert barátok segítettek, csak az anyagért kellett fizetni.

Ha valaki tényleg átmeneti jelleggel lakik albérletben, mondjuk amíg rendbe hozza a saját lakását, akkor megértem, ha egy fillért nem hajlandó rákölteni. De az otthon az legyen otthon, akár van hozzá tulajdonosi lapunk, akár nincs.

2010. nov. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Mi Angliában bérelünk egy 3 szobás lakást..Mi is úgy vagyunk vele,hogy a saját költségünkből nem fogjuk festeni a szobákat (bár nem kell,mert szép állapotban vannak,és vigyázunk rá) de ha van valami gond akkor szólunk az összekötő ügyfelünknek,és hamarosan már jönnek is megcsinálni/javítani..Nemrég volt így bojler csere,és most festik az ablak kereteket..A tatarozás a tulaj kötelessége.

De ettől függetlenül elég otthonos,mert szándékosan bútorozatlan lakást béreltünk,hogy a saját ízlésünknek megfelelően legyen berendezve. Vannak képek a falon, a bejárai ajtóhoz leraktunk egy szép futószőnyeget,és apróbb tárgyakkal is díszítek...Több éve itt élünk,így ha béreljük is,mégiscsak mi élünk ott,és legyen otthonos...

A takarítás pedig alap..mocsokban nem szeretek élni..

2010. nov. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Mi leparkettáztunk és kifestettünk, és ezt le is papíroztuk a tulajjal, elég sokáig is ott laktunk és amúgy már nagyon gáz lett volna.
2010. nov. 21. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem hozzáállás kérdése az egész, ha nincs rokonaidnak igénye kicsit jobb körülmények között élni, akkor falra hányt borsó az egész.

Mi is albiban lakunk, igaz, mi társasházban ( tégla ), de itt ha vmi kezd elsz*ródni, rögtön szólunk a tulajnak.

Pl. legutóbb a lakás kifestését beszéltük meg vele, ő megveszi a falfestéket, mi megcsináljuk, így beszéltük meg.

Még örült is neki, hogy nem kell festőt hívnia, mert ez elvileg az ő reszortja lenne, hiszen ami önhibánkon kívül nincs olyan állapotban, mint mikor átvettük, akkor arról neki kell gondoskodnia.Itt ez azért is higiéniai kérdés, mert nemsokára megszületik a babánk, alap dolog a frissen meszelt lakás.

2010. nov. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

08:28 vagyok még:

Amit az ember a beköltözéskor tisztán, rendezetten talál és időközben fogja, lelakja ( nem értem, miért kell megvárni, míg valami lepusztul, leputrisodik, miért nem lehet folyamatosan rendet tartani.. ), alap dolog ( kéne, hogy legyen )hogy rendbehozom, amit szétsz-rtam, és igenis a saját költségemen, ha már én dzsuváztam össze a kecót, és nem azért mert van pénzem, hanem azért, mert a wc-t is le tudom magam után öblíteni.

Bocsi, ha alpárinak tűntem, de mikor már egy Angliában élő magyar is ilyen hozzáállással bír, amit itthonról hoz, ott már a biztosíték igencsak veszélybe kerül - nálam.

2010. nov. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

szomszédunk albérletben lakik, tetőt cseréltetett a házon, kifestette, burkolatot cserélt rajta(fal és padló is), kályhát épített bele, csinált bele beépített konyhabútort...

Az árakat a főbérlő levonta a bérleti díjból, és mindenki jól járt.

A srác imád melózni:) szerintem ez a normális hozzáállás.:)

2010. nov. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!