Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudok egy " albérlőtől"...

Hogyan tudok egy " albérlőtől" megszabadulni?

Figyelt kérdés

Négy éve odaadtam a garázsomat egy kedvesnek látszó nyájas emberkének fenntartásért fizesse amit kérnek a közösbe, nem volt kiadása "mert már fél év múlva villany sem volt, meg a szomszédok sem köszönnek " meg tartsa rendben !

Pénzt nem kértem ,mai napig egy forintot sem kérek csak szabaduljak meg tőle, még papír sincsen a dologról

Ahogy szokott jönni : A DE !

Szerettem volna újra visszakapni a garázsom ,már fél éve sms-ezek mert a telefon csak titkosan veszi fel , de a beköltözőm szerint Ő ezt szinte megvette ! Mert saját Tanúkkal igazolja , hogy drága pénzen bérelte , és ha nem állok a sorba , az APEH úgy meg vág ,hogy jobb ha lemondok a tulajdonomról ! Egyébként a garázs Dunaújvárosban van most sajnos tele hulladék színesfémmel Az Állam külön védi ezek hazugságait ? Hát ilyen az EU. jogrend igazság ?


2010. dec. 31. 15:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Az ő tanúi kb annyit érnek, amit a tieid. Te váltig állíthatod, hogy nem adott pénzt.

Sőt!!!! Mutasson egy bérleti szerződést! Ja nincs? Akkor ő illegális ingatlanfoglaló. Bátran kiszórhatod a szarait és fel is jelentheted zaklatásért, hiszen semmi, de semmi jogcíme nincs arra, hogy használja.

2010. dec. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

B@szd ki a pics@ba.....

Adjál neki pl 1 hét határidőt addig pakoljon ki Nyolcadik napon dobáljál ki mindent.

Vigyél 2(minimum) nagydarab havert ha esetleg baj lenne.

vagy ha minden kötél szakad akkor add el féláron de úgy hogy tudjon róla a vevő hogy van egy "lakó" aki nem akar kiköltözni....

majd az új vevő elintézi(intézteti)

2010. dec. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Igaza van az előttem írónak, nincs papír mehet a fenébe!A tanuk kevesek.Nincs adásvételi szerződés.Dobd ki a fenébe,a hálátlan kutyáját!
2010. dec. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ilyenek ezek a dunaújvárosiak... Jellemző. Dobd ki, én is ezt tettem hasonló szituban. Inkább benyeltem az elmaradásért, és nem mertem magam zsarolni. 1-2hét alatt elült a vihar, és a nyugalomért megéri,minthogy agyaljak mindig. BUÉK Dunaújból:)
2010. dec. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

Dunaújvárosi vagyok.Itt azért vannak eléggé talpra esett legények akik biztosan jönnének kidobni a gyereket:)

BÚÉK Dunaújvárosból:)

2010. dec. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%
Csak egy jótanács: a polgárjogban létezik az elbirtoklás intézménye. Nem tudom egészen pontosan (neten biztos rátalálsz), de valami olyasmi, hogy ha 5 évig nem törődsz a tulajdonoddal, nem "keresed", és valaki jóhiszeműen belecuccol, akkor 5 év után rászáll a tulajdonjog. Jó lenne ügyvéddel konzultálni ez ügyben, nehogy pórul járj.
2010. dec. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Elbirtoklás 15 év.üzenem a 19:47 írójának
2010. dec. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Lakás albérlőkkel kapcsolatban ügyvéd tanácsolta (persze, csak négyszemközt): hívd oda, jelenlétében szereld le az ajtókat, hogy most tudod megjavíttatni! Végülis a Te tulajdonod, a javítás is Téged terhel :))
2010. dec. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem igérem, hogy bevállalják, mert elég kis meló, de egy próbát mindenképp megér.Ha mást nem is , de tanácsot biztosan kapsz majd.


[link]

2010. dec. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
19.55-nek: köszi, nem emlékeztem pontosan. Csak egy ötlet volt.
2010. dec. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!