Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mik a hátrányai ha az albérlői...

Mik a hátrányai ha az albérlőim bejelentkeznek?

Figyelt kérdés
Szeretnénk albérletbe menni és az óvoda, illetve bölcsőde miatt jó lenne ha ideiglenesre bejelentkezhetnénk.A tulajdonos szeretné tudni milyen kötelezettségekkel jár neki ha ezt megengedi.Nem égető, tehát ha nem jelentkezhetünk be az se baj, a lakást mindenképp kivesszük, csak könnyebb lenne így intézkednünk.Mit mondjak neki erről?(Nyilván nem átverni akarom, szóval mindent, amit írtok átküldök neki).Köszönöm
2011. jan. 3. 10:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Hát pl. ha bútorozott lakást bérelnek ki és valami miatt végrehajtásra kerülne a sor, lefoglalnák az ő értéktárgyait.
2011. jan. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az szép.Ilyen gondunk szerencsére nincs, de nem lehet valahogy bebiztosítani a tulajdonost ilyennel szemben?Mivel a lakás amit kivennénk bútorozott és szeretném ha a tulaj, ha belemegy nyugodtan aludna.
2011. jan. 3. 10:52
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Ha gond van, a tulaj bármikor kijelenthet benneteket akár a hozzájárulásotok és tudtotok nélkül is. Szerintem semmi hátránya nincs.
2011. jan. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%

Nem, hacsak nincs minden tárgyról névre szóló számlája. Tartózkodási helyként jelöljétek meg a címet.

Utolsó!

Csak úgy nem jelenthet ki senkit, ahogyan senki nem is tud csak úgy bejelentkezni akárhová.

2011. jan. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Kényszer kijelentővel kijelenthet.
2011. jan. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Aha. És mi értelem lenne a kényszerkijelentésnek? Nézzünk egy példát:

Kovács István kiadja a lakását Szabó Imrének 2010.12.01.-től és Szabó úr be is jelentkezik oda. 2011.02.01.-én Szabó úr kap egy levelet, miszerint végrehajtásra kerül sor nála. Gondolod, hogy Szabó úr ezután felhívja Kovácsot, hogy ugyan jelentse már ki a lakásból?????

2011. jan. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

hű azért ne vesszetek össze a kérdésen:)

nem értek ehhez a végrehajtási macerához, de tegyük fel, h be vagyok jelentkezve állandóra x helyre.a tartózkodási helyem y hely, vagyis az albérlet.van szerződés minden.jön a végrehajtó bácsi, közli, h márpedig ő jött végrehajtani, én közlöm vele, ok, de ez a lakás nem az enyém, ide ideiglenesen vagyok bejelentkezve, itt a szerződésem, amiben az is benne van h minden berendezés a tulajé, xy-é, nekem lakcímkártya szerint itt és itt van az állandó lakhelyem.ilyenkor mi van?foghatja és elviheti a tulaj cuccait?nehogymár!

2011. jan. 3. 11:19
 8/15 anonim ***** válasza:
54%
Viheti bizony. Csak akkor nem, ha a tárgyakról névre szóló számla van. Ha nem így lenne, mindenki, akinél végrehajtanának azt mondaná, hogy bocsi, de nem az enyém....
2011. jan. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ok, akkor rakjuk tisztába a dolgokat. Nyilván lesz bérleti szerződés, amihez mellékletként tartozik egy leltár is a lakásban található ingóságokról. Ennek alapján a végrehajtó nem viheti el a lakás tulajdonosának a dolgait. A kényszerkijelentés pedig egy 2200 csekken lerovandó illetékkel simán megtehető a kerületileg/területileg illetékes önkormányzatnál. Ezt az eljárási díjat később behajtják a bérlőn, mert ő kijelentkezhetett volna, de nem tette. Persze a tulaj kérésére hajtják csak be.

Kedves Kérdező! Nincs különösebb jelentősége a bejelentkezésnek, okmányirodán dolgozom, nem a levegőbe beszélek. Akár állandó akár tartózkodási cím, a lakás tulajdonosának joga van arról rendelkezni, hogy ki legyen oda bejelentve. Amit nem tehet meg a tulaj, hogy az oda bejelentkezett személy cuccait kirakja az utcára. Tehát csak a hivatalos út járható. Egyébként ha felhívja az illetékes önkormányzatot, biztos vagyok benne, hogy ott is ezt fogják mondani, kérd is meg, hogy hívja fel, hogy megnyugtassák.

2011. jan. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mellesleg a tartózkodási helyet is törvényileg kötelező (lenne) bejelenteni.

[link]

Öt év után pedig automatikusan megszüntetik a tartózkodási helyet, ha nem újítjátok meg.

2011. jan. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!