Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panelban laktál már zárószinte...

Panelban laktál már zárószinten? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Beázik, nyáron meleg nagyon, ilyen és hasonló tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Lakást szeretnénk cserélni, talán csendesebb a zárószinti, ezért gondolkodom rajta. Vagy felejtsem el?


2011. jan. 8. 20:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én laktam. Télen-nyáron meleg (szeretem a meleget)Nem ázott be sose. Nem dübögtek felettem. Hátrány: Ha nincs klíma, nyáron nagyon meleg. Én szerettem ott lakni.
2011. jan. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Alulról jó szomszédaid voltak? Liftesben laktál?
2011. jan. 8. 20:40
 3/16 anonim válasza:
100%
Én vagy 30 évet éltem éppen ilyenben és nagyon bevállt ! Csodálatos volt ott lakni. Nem áztunk be sosem, sőt mi áztattuk el a szomszédot a mosógéppel. Nincsen nyáron nagy meleg és télen sem hideg, most már amúgyis fűtéskorszerűsítés van meg szivacsozás. Mehetsz oda jó lesz.
2011. jan. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Déli fekvésű lakásban, kb 40 éves házban ami sose volt felújítva nyáron szanaszét sültünk, klímánk nincs. Most télen megvagyunk, fűtünk rendesen, az ablak elég rossz, de így is van átlag 22 fok.

Az tényleg jó, hogy felettünk nem futkosnak, bár fúrás-kalapálás így is van elég, mint máshol.

A nagy esőzésekkor a szomszéd nagyon beázott, a biztosító fizette neki. Mi nem áztunk be.

1 lift van, ha elromlik akkor az gáz.

A másik helyen ahol lakom 2 lift van, ott rendesen leszigetelték a tetőt+ablakokat+falakat, így a fent lakók nem áznak be és nem fagynak-főnek meg.


Nézd meg a házat, ha fel van újítva semmivel se rosszabb mint a többi lakás.

2011. jan. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Liftesben igen, ha az elromlik, elég ciki, de 5-ösben is felmenni nap mint nap. Ezért gondolkodom még nagyon.
2011. jan. 8. 20:55
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Laktam benne - még egyszer nem mennék. Ennyi, nincsen kedvem részletezni miért, mert nagyon-nagyon hosszúra sikerülne.
2011. jan. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

bocs...


Mi az a zárószint? A legfelső emelet?

2011. jan. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen, a legfelső emelet, panelban.
2011. jan. 8. 21:08
 9/16 anonim ***** válasza:
80%
jaa köszi :D
2011. jan. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Kb 7 éves koromig laktunk panelben a tizediken. Én szerettem ott lakni. Jó meleg volt mindig, - nyáron is - nem áztunk be, pedig akkoriban még nem volt szigetelés meg ilyenek, bár akkor még újak voltak ezek a házak. :))

A lift kb kétszer volt rossz azidő alatt, egyszer pedig áramszünet miatt kellett lépcsőzni, nekem nem volt vele bajom, akkor szerettem lépcsőzni, szaladgálni, most már meggondolnám, hogy felszaladok-e a tizedikre :D

Liftezni a mai napig szeretek, ha olyan helyen járunk - rokonoknál, ismerősöknél - ahol van lift. Pedig volt vele negatív élményem, egyszer beragadtam kb 4 évesen, a vészcsengőt nem értem fel, jobb híján sírtam, ezt valaki meghallotta és úgy szabadítottak ki. Egyszer pedig zuhantunk 3 emeletet, szerencsére nem szakadt le, de akkor nagyon megijedt mindenki. (tömve volt a lift, reggel volt, oviba, iskolába, munkába igyekvő emberekkel.

Fúrás-faragás-kopácsolás volt, azt nem lehet elkerülni...

Szóval szerintem annyi az előnye a többi lakással szemben, hogy feletted már nincs senki aki zajong, dübörög, egyébként ugyanolyan... ha jól szigetelt, be sem ázik... Mondom én ezt úgy, hogy soha nem laktam "köztes" szinten, csak legfelül. Most kertes házban lakunk, de én szívesen visszamennék... Néztünk lakást ugyanabban a házban, ahol annakidején laktunk, ez az 5. emeleten lett volna, tükörképe - folyosó másik vége - a régi lakásunknak, Minden szép volt és jó, csak egy bökkenő volt a "környezettel".... Zajonganak az utcán, a lépcsőházban, ha értitek kikre gondolok... :( Ezért nem költöztünk oda, és több helyen volt ilyen probléma... Egyelőre a szüleimnél lakunk párommal és a 22 hónapos ikreinkkel, de lassan kicsi lesz ez a lakrész, valamit találnunk kell. Azért néztük - kevés pénz miatt - a panel lakásokat... Csak ott meg nagyon meg kell válogatni hogy hova megy az ember, nem csak a lakás, hanem a többi lakó, a környék biztonsága miatt is.

Elnézést, hogy hosszú lett az irományom, meg hogy van benne mások számára sok teljesen érdektelen dolog is, de ha kikívánkozott hát kiírtam.... :)


30/N

2011. jan. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!