Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit választanátok? Albérlet...

Mit választanátok? Albérlet vagy hitel? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Albérletben lakunk, 20 e Ft + rezsi, sokáig maradhatunk (5-10 év). Másik lehetőség, hitelt veszünk fel, ami kb. 60-80 e Ft havonta, meg ugye a rezsi, és családi házat szeretnénk (kb. 7-8 milliósat, amire talán még kell költeni).
2011. jan. 17. 21:26
1 2
 11/14 anonim válasza:

Szerintem is várjatok még, tegyetek félre, amennyit csak tudtok.

(Csak halkan jegyzem meg, mert kikívánkozik, a mi szüleink sem tudtak elindítani minket, úgyhogy egy ideig (másfél évig) albérletben laktunk. Akkor minden pénzünket félreraktuk, csak az albira és a kajára költöttünk, így jött össze az önerőnk, ami elég volt ahhoz, hogy építkezzünk. Most fizetjük a hitel törlesztőjét, amivel "szerencsénk" van, mert fix, havi 70000. Az albérlet volt rezsivel együtt 35000, tehát pont a fele. Plusz már van egy kisfiunk, és éppen most várjuk a kistestvérét. Nem könnyű, de megoldjuk, ott spórolunk, ahol tudunk, és várjuk, hogy elteljen a maradék 17 év...)

2011. jan. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
57%

"Tudod van Budapest és van vidék."


Pffffff....

2011. jan. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

22:22-es, nem vagyok Főváros központú :) Szóval ezen kár vitatkozni, köszi a hozzászólást.


00:07-es, igen, mi is ezen vagyunk: spórolás, félreteszünk, igyekszünk. Itt inkább az a baj a szülők részéről, hogy az egyik helyen inkább csak lelakják a házat, a másik helyen meg túl nagy, és nem fogják tudni eladni, de oda sem tudunk költözni, mert nem lenne kialakított hely, pedig ez lenne a legjobb.

Lehet, hogy kiemelem a kérdést, hogy jöjjön még választ, szép napot :o)

2011. jan. 18. 07:53
 14/14 anonim ***** válasza:

Én is egyértelműen az albérletre szavazok. Egyrészt mobil vagy, ez iszonyú fontos, főleg hogy egy kereső van. Ha a párod netán elvesztené az állását, de az ország másik végében már a következő héten munkába állhat, mobilak vagytok, tudtok lépni.

A másik oldala a dolognak, hogy a saját lakás sokkal drágább!! Nem csak azért, mert a hitel kamata lényegesen nagyobb. Bár én kiszámoltam, hogy ha a jelenlegi albérletünket megvettük volna, a jelenlegi díj mellett 40 évig tartana csak az árát kifizetni, és akkor még nem beszéltünk a felhalmozódó kamatokról.

A dolog másik oldala, hogy a saját lakással rengeteg plusz kiadás jár. Időnként felújítani, ha elromlok valami, kihívni a szerelőt, stb. Nálunk ezt a főbérlő csinálja, ha saját lakásban lennénk, akkor nekünk kéne.


Viszont szívesen megvennénk ezt a lakást. Utánajártam, kiszámoltam, és a következőképp volna érdemes:

most fizetünk 50 ezer Ft bérleti díjat.

Ha 20 éves kölcsönt vennénk fel, akkor kb. havi 100 ezret kéne visszafizetnünk.

Ha kifizetjük a havi bérleti díjat, és félreteszünk havi másik 50 ezret, 15-20 év alatt megvan a teljes lakás ára (attól függően, hogy fektettük be).

Ezzel a módszerrel a következőket lehet nyerni:

amíg gyűjtögetünk, addig nem kell a tulaj kiadásait állnunk

nem vállalunk semmiféle kockázatot (pl. jön egy vihar és letépi a tetőt)

nem vagyunk eladósodva a bank felé

nem árverezhetik el a vagyonunkat

nem vagyunk helyhez kötve


Persze hátránya is van a dolognak de lényegében csak annyi, hogy nincs meg a "saját házam van" tudat.

Valamint hogy egyáltalán nem biztos, hogy ugyanaz a tulaj, ugyanazt a házat 15 évig őrizgeti nekünk - de nagy a világ, sok ház van benne, biztos találunk akkor is megfelelőt.


Szóval ha leeht, maradjatok a jelenlegi albérletetekben, ha csak havi 50 ezret félretesztek, abból egy tíz év alatt megvan a 7-8 millió, de ha ügyesen fektetitek be, mindig figyelitek, hol kapjátok a legjobb kamatot, akkor még előbb is meglehet :)

2011. jan. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!