Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért rossz a földszinten lakni?

Miért rossz a földszinten lakni?

Figyelt kérdés

nem ajánlják, ugyanakkor ott is élnek emberek, nem zavar alsó szomszéd, könnyen megközelíthető, nem hiszem, hogy túl sok különbség lenne sokemeletes esetén, hogy az elsőn vagy a földszinten van és még olcsóbb is.

akik földszinten laknak, mit mondanak?


2011. febr. 7. 10:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
90%

Anyósom egy kétemeletes téglaházban, földszinten lakik. Sötét a lakás, ilyenkor már kora délután lámpát kell gyújtani, minden járókelő bebámul az ablakon, alulról és a lépcsőház felől hideg (ugye mindig nyitogatják az ajtót, tehát az a rész nagyon lehűl), nem győz takarítani az ajtaja előtt, mert senki nem használja a lábtörlőt és végigsározzák a közlekedőt, naphosszat hallgatja az összes érkező és távozó beszélgetését, ajtócsapkodását, az ablakokra rácsot kellett szereltetni a betörésveszély miatt, ettől úgy ül bent, mint majom a ketrecben, egyetlen muskátlit nem tud kitenni a párkányra, mert még aznap ellopják, a részegek az ablaka alá ürítenek, persze a fal foltos és bűzlik, a fölötte lakó folyamatosan dübörög a faklumpájában és nyáron is az "anyósomra" rázza a szőnyegét, porrongyát, stb.

Voltunk a 2.emeleti lakásban, ami ugye itt a legfelső szintet jelenti, ég és föld: csak ők járnak fel, tehát gyakorlatilag csak maguk után takarítják a lépcsőháznak azt a szakaszát, besüt a nap, nincsenek rácsok az ablakon, nem dübörög a mennyezet, nem hallják a kaput, az ablakok tele vannak virágládákkal, alulról jó meleg a padló, nem érzik az orrfacsaró húgyszagot, senki nem rázza rájuk a szőnyegét, stb. Szerintem a felsőbb lakás értékesebb, nyugisabb, élhetőbb.

2011. febr. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
79%

ami számomra a legfontosabb egy lakásnál, hogy ne legyen jégverem, és ne kellejen egy kisebb havi fizut a fűtésre költeni télen.

tehát minimum első emelet.

ami a másik, hogy a 10.-en hamarabb kel a nap mint a földszinten, tehát télen lehet h kell villanyt kapcsolni, és később is lesz sötét, mivel odáig már nem nagyon érnek fel a fák, szép a kilátás.


a földszinti sötétebb is, több zaj beszűrődik, mindenki a te ajtód-ablakod előtt mászkál, benéz, ha betörő, akkor még be is megy :D


mondjuk egy panel esetében, ahol még talán kicsit magasabb is a földszint mint máshol, ott a szükség rá tudna venni, hogy ilyenben éljek.

de mondjuk egy gangos házban egy belső udvarra néző lakás még fele áron se kéne.

2011. febr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Panelben, 5-ösben laktam 11 évig. Én azért nem szerettem, mert tényleg mindenki az én ajtóm előtt ment el, ott csapták le télen a havat a lábukról, a bejárati ajtó mindig bevágódott, főleg télen, szétfagyott a behúzó rendszeresen, hogy az ablakok is remegtek ettől, a postaláda ajtajait is ott csapkodták, a kulcsot is mindig neki verték. Sokszor ott állnak meg beszélgetni a lakók.

Nyáron csendesebb volt. A szomszédokkal szerencsém volt egyébként. Szerencsére nem nagyon volt mozgás a ház körül, most az 1. lakom és nagyon zavaró, ha az ablak alatt dumálnak órákon át.

Utcától és várostól függ, lehet sötétebb is, ha a szemközti házak beárnyékolják.

2011. febr. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a földszinten lakom egy tégla lakásban.Állítólag sokak szerint hideg,de nekem szerencsém volt,mert pont alattam a pincében futnak a melegvíz csövei így nem hideg a padló még télen se.Az tény,hogy a földszint hátránya a folytonos ki be járás,de egy jól szigetelő ajtóval,ez már meg is van oldva,onnantól semmit nem hallani.A többi pedig csak előny.Pl nem kell felmászni az emeletekre(főleg ahol nincs lift)lehet kis kerted az ablakod előtt és nem kell félned az alattad lakótól.Szerintem ha sikerül kifogni egy alul szigetelt,vagy"pince fűtött"lakást,akkor nagyon jó választás a földszint..
2013. dec. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
100%
Olyan házban ahol nincs lift drágább a Földszint vagy az első emelet..pláne öreg lakók hogy mennének fel nap mint nap 2-3-4emeletre vásárlás mindennapi ügyek intézése..jóval jobb a Földszint még ha vannak hàtrànyai is..fiataloknak nem szàmít annyira..de időssekre is gondolni kell..nekik a földszint ezerszer jobb ..egy jó ajtó kell rács az erkélyre ..én nem vagyok öreg de sokszor van úgy hogy a tököm kivan ha a 4ikig kell gyalogolnom egy fárasztó nap utàn meg plàne..netàn 2 csurig megrakott bevàsàrlószatyorral vagy egy ajándékba kapott àggyal butorral vagy bármi ami nehéz..jóval előnyösebb kényelmesebb a földszint.. lehet hogy csak 20-22 fok van telen de nem is kell több! jóval egészségesebb mint a 28-30 fok ami a 3ikon van..nem is lehet olyan melegbe aludni..tehát szerintem ha az előnyeit hátrànyait vesszük sokkal jobb a földszint! nem hiàba dràgább is ott ahol nincs lift (4em panel) ott drágabb biztosan.
2015. szept. 20. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
91%

Az baromság,hogyva földszintre törnek be először.Budapesten hozzánk az elsőre törtek be,közvetlenül sötétedés után.Rögtön feljebb is másztak a 2-ra is!Merész gyerekek voltak,mert felkapaszkodtak a földszinti lakás ablakrácsára,onnan az erkélyére,onnan a klímatartójára,majd a klímára,végül a mi erkélyünkre,onnan a mi klímánkra és úgy fel a 2-ra!Zuglóban.

Ismerősömék párbévig a legfelső emeleten a 3.-on laktak szintén Zuglóban,3x törték fel a lakásukat bármilyen zárat tettek fel!

A liftes házban a földszint a legbiztonságosabb,mert rács van az ablakon, riasztó van ,mert ugye ők jobban félnek és az ajtójuk előtt nagy a forgalom,nem tökölhet sokat egy betörő.


Most sajnos a földszinten lakunk.A bevásárláson kívül csak hátrányát látom.

-alattunk van a pince,ezért borzasztó hideg télen,ráadásul 3 oldalról nincs szomszéd ugye...

-a felettem lakóktól megőrülök,annyira zajosak

-rácsunk van és be is van üvegezve az erkély,de minden kis neszre ugrok,hogy hátha valaki be akar mászni vagy hozzánk,vagy másokhoz

-a szomszéd csaj a minap kérdés nélkül hazamászott a rácsunkon terhesen, mert összeveszett a faszijával és ezért elszaladt otthonról,de kizárta magát.Rejtély,hogy miért nem szólt fel kaputelefonon vagy mobilon a srácnak,mint ahogyan az is,hogy nekünk miért nem szólt előre,mielőtt rámászik.

-rengeteg a pók ésva bogár,a föld közelsége miatt

-büdösek a kukák

-extrán hallanibaz utcazajt (is)

- borzasztó sötét

A konyha és a fürdő keleti, a két szoba déli lenne,de a szobákról az összes fényt eltakarják a szomszéd épületek és a fák.

Gyűlölöm ezt a lakást....

2016. jún. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%
Attól függ milyen ház, a panelnál központi fűtés van földszinten lakom , nincs falszomszédunk de olyan meleg van télen is , hogy bukóra teszem az ablakot ha kint mínusz 10 van akkor is , úgy van 22 fok kb.. igaz nálunk teljes ablak csere volt nyilván az is sokat számít.. berácsozva minden ablak ..szerintem drágább a földszinti első emeleti mint a többi a paneloknál. 4meletes.
2016. nov. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Földszinten lakunk (remélem, már nem sokáig), előtte laktunk magasabb emeleteken is és azt kell írjam, soha ennyit még nem fagyoskodtunk, mint itt. Hiába fűtünk, egyszerűen nem érezni a meleget, két zokniban, vastag pulcsikban szenvedünk itt. A fürdés is gyötrelem, az egész lakás, mint valami kripta.

Viszont egyúttal brutálisan penészedik is.

Szinte folyton sötét és mindent hallani, amit a lépcsőházban csinálnak, értsd fel és letrappolások, ajtócsapódások. Ja és itt van a legbüdösebb is, mert közvetlenül a lakások mellett van a szemetes.

Én személy szerint előnyöket nem tudok írni, amint tudunk, odébb állunk, de ha előnyt kellene felsorolni, talán időseknek, akik nehezen mozognak és nem tudnak lépcsőzni, ideális, de akkor is egy jégverem.

2018. dec. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!