Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi van, ha az anyós a haszonél...

Mi van, ha az anyós a haszonélvező és a tulajdonjoggal rendelkező kétgyermekes fiát ki akarja tenni a házból az utcára? Megteheti?

Figyelt kérdés
Anyós miatt két hitelkártya törlesztését nyögjük már két éve, a fiától haszonélvezet címén havi 40eFt-ot követel a lakhatásért, és amióta ezt nem tudjuk fizetni ki akar minket lakoltatni. Van házunk és mégis mehetünk a híd alá?
2011. febr. 28. 10:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Megteheti. Élete végéig haszonélvezete van...
2011. febr. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
37%

Énegy hasonlóban voltam.

Anyám meghalt 3 éves koromban,a ház felét én örököltem,apai haszonélvezettel terhelve. Egyedüli gyerek vagyok.Még akkor apám kifizette az örökösödési illetéket énutánam,amit tulajdonképpen nekem lellett volna,miután betöltöttem a 18-at.

Ez sokszor a szememre lett vetve.Egy veszekedés után elmentem egy jogsegélyszolgálatoshoz,ott érdekeseket mondtak..

Akár el is adhatja a haszonélvezeti jogát,de elővásárlási jogod van rá.

Az utcára nem tehet ki,csak ha biztosít hasonló konfortfokozatú lakhatást számodra.

Írj ezeknek,hátha mondanak/írnak okosakat ! [link]

2011. febr. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

PTK 159. § (2) A haszonélvező a haszonélvezeti jogot nem ruházhatja át, de annak gyakorlását átengedheti. Ellenérték fejében a haszonélvezeti jog gyakorlását csak akkor lehet átengedni, ha a tulajdonos – azonos feltételek mellett – a dolog használatára nem tart igényt.


Tehát nem eladható a haszonélvezeti jog. Az "utcára" meg bármikor kitehet szerintem.


Törekedni kell a jó viszonyra, vagy keresni kell 40-nél olcsóbb albérletet, és várni, hogy az anyós vagy jobb belátásra térjen, vagy jobb létre szenderüljön. :/

2011. febr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!