Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Villanybojlerrel hogyan lehet...

Villanybojlerrel hogyan lehet spórolni?

Figyelt kérdés

Albérletben lakom, ahol sajnos villanybojlerből van meleg víz. A bojleren egy olyan hőfokszabályzó van, amihez csak csavarhúzóval lehet hozzájutni, szóval nem lehet állítani. Éjszaka kapcsol be, és nappal egy órára. Most úgy számolom 10-15 000 ft körül lesz a villanyszámlám, ami iszonyatosan sok.

Hogyan tudnék kicsit spórolni rajta?

Ha kevés vizet használok el, az jelent valamennyit? Kevesebbet kell akkor melegítenie, vagy nem a hőmérsékletet érzékeli, hanem x óráig melegít és kész?


2011. márc. 4. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Csináltasd meg a bojler szabályzó gombját. Ha nem használsz sok vizet,akkor elég ha két naponta bekapcsolod a fűtést.

Mi ketten vagyunk,de nappalra mindig letekerem nullára,és sokkal kevesebb a fogyasztásom. 60 foknál ne állítsd melegebbre.

2011. márc. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

4 tényező befolyásolja a fogyasztást:

1. a beállított vízhőfok: 50-55C° -nál ne legyen több

2. kevesebb vizet kell használni

3. mikor volt utoljára vízkövezve: 1-2 évente kell

4. egykaros csaptelepnél mindig figyelj arra, hogy a hideg állásban legyen ha nincs melegvízre szükséged


Amelyiket hamarabb eléri: vagy a beállított hőfoknál kapcsol ki, vagy a vezérlés kapcsolja ki

2011. márc. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A hőfokszabályozó kapcsolgatja. Ha eléri a beállított hőfokot, kikapcsol.De lehet állítani a hőfokszabályozón, csak csavarhúzóval. Tekerd lejjebb.Ha kevesebb vizet használsz, kevesebb hidegvíz fog utánnatöltődní, és így kevesebbet kell fűtenie.Igazság szerint kellene lenni egy kapcsolónak, és külön egy megszakítónak a fogyasztásmérőnél a bojlerhez, ha szabályosan van bekötve. Ott ki tudod kapcsolni.Lehet, hogy a nappali egy óra fűtés felesleges.
2011. márc. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
keress olyan alberletet,ahol nincs bojler.
2011. márc. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a villanybojler külön villanyórán van, akkor kapcsold le ott. Nem tudom, mekkora bojler, de szerintem bőven elég, ha 2-3 naponta melegít. Nekem 80 literes volt az albérletben (mondjuk nekem nappali áramról ment, nem éjszakairól), hétfő délben bekapcsoltam, kedd reggel kikapcsoltam, és elég volt a meleg víz a péntek reggeli zuhanyzásig, pedig minden nap reggel is, este is zuhanyzom. Hétvégékre mindig hazautaztam a szüleimhez.
2011. márc. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!