Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Okoz e valamilyen károsodást...

Okoz e valamilyen károsodást ha magasfeszültség alatt lakik az ember. (daganat vagy valami hasonló)?

Figyelt kérdés
2011. márc. 17. 23:55
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
A Magasfeszültség 150kV felett van. Nemigen lakik senki ilyen helyen.
2011. márc. 18. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%

A magasfeszültségű vezetékek körül olyan erős az elektromos tér, hogy komolyan károsítja az emberi szervezetet. Évtizedekkel ezelőtt az USA-ban jöttek rá, már nem tudom, merre volt az a település, ahol magasfeszültségű vezetékek futottak és tömegesen lettek rákosak az emberek.

Jobb az ilyen helyeket elkerülni.

2011. márc. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Én is így hallottam, hogy rákot okoz és az én nagyszüleim egy kistelepülés szélső utcáján éltek párszáz méterre a nagyfeszültségtől és a nagymamám mellrákban hunyt el. :( Hogy volt-e összefüggés nem tudom, de talán igen.
2011. márc. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A férjem munkatársa lakik olyan családi házban, ami felett keresztül megy a magasfeszültségű vezeték. Ők mindig arról panaszkodnak, hogy az elektromos berendezéseik rendszeresen meghibásodnak, maximum 1 évig bírják. Egyéb rossz tapasztalatuk (még) nincs.
2011. márc. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Elég sokat hallani az elektromos erőtér káros hatású kisugárzásáról (kezdve akár a mobiltelefonnal ) ám ennek tudományosan igazolt 100% bizonyítottsága NINCS.

Ezen az alapon a csodás eredményeket produkáló mágneses módszerek és eszközök is károsak lehetnének pedig ezek jótékony hatása EGYÉRTELMŰEN BIZONYÍTOTT és a gyakorlati tapasztalataim is ezt mutatják.

Ráadásul egy komoly trafóház közelében lakom évtizedek óta melynek max. a hangja zavaró - míg meg nem szokja az emberi fül. Persze mindig is akad ellen oldal akik a halálomkor megesküdnének rá,hogy nem aggkori végelgyengülésben hanem emiatt patkoltam el ... :p))

2011. márc. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

NEM OKOZ SEMMIFÉLE KÁROSODÁST!


A legszebb az egészben, hogy egyébként nem is vizsgálható, mivel a háztartásban található berendezések ugyanezen villamos paraméterei több 10ezerszeresen nagyobb hatással vannak ránk! Egy távvezeték, ami 50 méterre van, már műszeresen is csak nagyon ideális körülmények között mutatható ki bármiféle paraméter.


Én történetesen a lakott területen előforduló, létező legnagyobb távvezeték ALATT lakom villamosmérnökként. A kétrendszerű, dupla keresztmetszerű 120kV-os távvezeték védelmi zónáján belül van az összes ház az utcában, meg azon túl is. Ismerek több embert, aki itt nőtt fel, és az utcában eléggé elöregedett már a lakosság, sok az idős ember. Mindegyik rohangál egészségesen, talán túlságosan is virgoncak :-).


Ennyit a távvezetékről. Ez a "hallottam, hogy itt meg ott meg ez meg az"... mind feltételezés. Távvezetéktől nem mennek tönkre a háztartási berendezések, ott a helyi villanyt kellene átnézni rendesen, mert a tapasztalat azt mutatja, hogy 500 házból talán 1 ha van, ahol szabályosan van a villany megépítve! Aki abban gyakorolja a hitét, hogy biztosan meg fog valami csúnya betegségben halni, és ki is találja, hogy hogyan, ezek az emberek ritka kivételtől eltekintve így is végzik. A saját ostobaságuk miatt.


A távvezetéknek 2 fontos paramétere van, a villamos térerősség, és a mágneses indukció. Ez, a lakott területen legnagyobbnak számító, eléggé "beépített" távvezeték a mágneses indukció szempontjából az egészségügyi határérték 0.2-2% közötti értékeket "produkál" a lehető "legrosszabb" helyen. A villamos térerősséget a ház leárnyékolja, így ez nem annyira érdekes, de ez is kb. a 20%-a az emberre megengedettnek, ha kinn az utcán alatta áll szabadon.


Ennél sokkal izgalmasabb a villamos vontatás, azaz troli, villamos, és vasút, ahol a távvezetékhez képest jelentősen nagyobb behatás alá kerül az ember. Mégsem arról híres a vasutas szakma, hogy ettől hullanának az ott dolgozók...


Akit rendkívül részletesen érdekelnek ezek a villamos paraméterek, hogy miért pont akkora a határérték, és ez hogyan függ össze az ember biológiai működésével, egy részletes tanulmány alább olvasható:


[link]

2011. szept. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%
Ha villamosmérnökként egy feszültség alatt lévő távvezeték alatt él, kedves Uram, az vagy ostobaság, vagy hazugság. Jobb ha tőlem tudja, hogy hullanak az emberek a távvezetékek körül. Aki azt írja, hogy semmiféle káros hatásuk nincs az vagy tájékozatlan, vagy hazudik.
2017. máj. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Kedves 7. válaszoló! Megindokolná válaszát lehetőség szerint tudományos (vagy ahhoz közelítő) pontossággal? Érdekelne a dolog.
2021. nov. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!