Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletben ki fizeti a...

Albérletben ki fizeti a közösköltséget, a tulaj vagy a bérlő?

Figyelt kérdés
Mivel sok dolog abból a pénzből hosszútávú dologra megy el.
2011. márc. 20. 10:43
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Rám gondoltok? Én a tulaj lennék.

Közösköltség egyrésze olyan dolgokra megy el ami hosszútávon a háznak előnyös, tehát a bérlőnek nem csak nekem.

2011. márc. 20. 12:43
 12/16 anonim ***** válasza:
Volt már tobb hasonló kérdés. a bérlö kiadása, bármenńyire is fáj. mi fizetjük szó nélkül. a panelprogramot viszont a tulaj fizeti, hiszen az az ö érdeke, az ö tulajdonának az értékesebbé tételét szolgálja, tehát az az ö kiadása
2011. márc. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ja, így már más, ha te vagy a tulaj. :D
2011. márc. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 krack válasza:

Én is tulaj vagyok, jó évtizede közgyűlésekre járok, bizottsági tag is voltam, így tudom miből áll a közös ktg. (persze ez mindenhol más), de tulajdonlási kérdéskör. Ha nem tartalmaz közüzemeket, nem része a rezsinek, a gyakorlat persze nem ez, és mondható, hogy akkor ugye nem ennyi a bérleti díj;)

Elvi kérdést fölösleges belőle csinálni.

2014. jún. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
A közös költséget a törvény szerint a TULAJDONOSNAK kéne fizetni. Az más kérdés, hogy ez a gyakorlatban többségében nem így.
2015. szept. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A társasházi törvény értelmében a tulajdonos fizeti a közös költséget. Ha mégis a bérlő fizeti be, azt is csak úgy lehet értelmezni, hogy a tulajdonos helyett ő "végzi a teljesítést". Emiatt a leghelyesebb eljárás beépíteni azt a bérleti díjba.
2016. júl. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!