Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi pénzért vettétek/vetted...

Mennyi pénzért vettétek/vetted a házatokat/lakásotokat és mennyibe került?

Figyelt kérdés
melyik évben?
2011. márc. 20. 21:28
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

városban vagy vidéken? hány négyzetméter? :)

és miből van a ház (tégla, vályog, panel stb)

2011. márc. 20. 21:29
 2/29 anonim ***** válasza:
panel 45nm 2 eve vettem 9 millioert
2011. márc. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
és milyenek a tapasztalatok? :)
2011. márc. 20. 21:38
 4/29 anonim ***** válasza:
Téglaház, 1970-ben építtettük, 360ezer forint volt központi fűtéssel, burkolatokkal együtt.
2011. márc. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim válasza:
Tégla,építettük,2010ben lett kész,vidéken, 15millió telekkel együtt,de még vagy 2M ftot biztos kell rá költeni.132nm.
2011. márc. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2011. márc. 20. 22:14
 7/29 anonim ***** válasza:

társasházi lakás, 6 éve vettük 12m-ért, és 14m-ba került, mire olyan lett, amilyet mindig is szerettem volna :D

50 nm+ 4 nm erkély.

2011. márc. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Hajaj, hosszú lesz a lista. Kezdem:


A házunk 1980-ban épült, 100nm-es, külön álló 36nm garázzsal, részben alápincézve. A tetőtér részben bővíthető, van két félkész szoba és egy terasz. A telek 400nm, saroktelek.

Mindez Pécsen található, Uránváros-Kovácstelep-i részen (elég keresett).

Fogalmam sincs, hogy mennyibe került, mert még szüleim építtették.

Öröklés miatt is felbecsülték pár éve, és nemrég, kb fél éve a biztosítás miatt is. Valami 24 millióra értékelték.


Aztán örököltünk is egy lakást nagyszüleimtől. Tégla, 54nm-es, gázfűtéses. Pécs meszesi részén. (Egy ideje elég sok ott a betelepített cigány, ezért nem túl drága rész.) A lakást felújítandóként adtuk el 1996-ban 1,3M Ft-ért.


1997-ben ennek az árán, kicsit kipótolva, 1,6M-ért vettünk egy 4. emeleti (4 emeletes ház) 54nm-es 2 szobás erkélyes, felújított panelt, szintén Pécsen az egyetem közelében.


Ezt 2001-ben adtuk el 4,8M Ft-ért és pár hónappal később vettünk rajta Budapesten a XXI. kerületben egy 1. emeleti felújított panelt, ami 46nm-es, 1,5 szobás. (Mivel ekkortól Budapesten az ELTE-re jártam egyetemre.)

Ezt tehát 2001-ben 6,8M-ért vettük.


Közben a másik nagyszüleimtől is örököltünk egy Pécs-Kovácstelep-i családi házat. Pár utcányira volt a mi házunktól, de jóval kijjebb eső részen. Egy egy régebbi 50-es, 60-as években épült átlagos állapotú 100nm körüli sátortetős ház volt. Hasonló telekmérettel mint a miénk, vagy talán egy picit nagyobbal. Volt egy melléképület és egy bódészerű garázs is.

2002 környékén 14M Ft-ért kelt el. De ennek a fel volt csak a miénk, mert osztoznunk kellett rajta nagynénémékkel (apám testvére).


Mivel nővérem velem párhuzamosan a Szegedi Egyetemen tanult, addig albérletben lakott, adott volt, hogy a pénzen ott vegyünk neki egy lakást.

2003 év elején szakadó hóesésben vettünk Szegeden, egy a Kálvária sugárútról nyíló kis mellékutcában, az egyetemhez, belvároshoz közeli, jó állapotú '90-es építésű tégla társasházban egy 2. emeleti 40nm-es, 1,5 szobás, erkélyes átlagos állapotú házközponti fűtéses lakást. Tehát 7M-nk lett volna rá, ez akkor 6,5M Ft volt.


Majd nővérem befejezte Szegeden a tanulmányait és 2008-ban eladtuk a lakást 7,8MFt-ért.


Eközben én is végeztem az Elte-n, így a budapesti panelt is áruljuk közel 4 éve. Először 8M-ért szerettük volna eladni, aztán 7-ért, tehát kb azon az áron, amennyiért 10 évvel ezelőtt vettünk. De nem kell senkinek se.

De ez lehet hogy nem is akkora baj, mert most úgy néz ki, hogy lehetséges hogy munka miatt vissza kell költöznöm.


Volt még egy ingatlaneladásunk, bár ez nem lakás, hanem szőlő. Volt egy szőlő-gyümölcsösünk a Pécs-szabolcsi szőlőhegyen. 1200nm terület, szőlővel, gyümölcsössel, veteményessel, egy kis lakható 40nm körüli házzal, borospincével. De miután apám meghalt, nővérem Szegeden, én Budapesten, édesanyám is dolgozott, így túl sok volt vele a munka, így végül 2005-ben eladtuk 950eFt-ért.


Kb ennyi, remélem nem felejtettem ki semmit. :)

2011. márc. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Januárban, panel 35nm-es, erkélyes, 7,6-ért, Budapesten.
2011. márc. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
köszi
2011. márc. 21. 15:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!