Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi pénzért vettétek/vetted...

Mennyi pénzért vettétek/vetted a házatokat/lakásotokat és mennyibe került?

Figyelt kérdés
melyik évben?
2011. márc. 20. 21:28
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
de milyen munkából van mind ez? :) áruld el kérlek
2011. márc. 23. 13:58
 22/29 anonim ***** válasza:
37%
Kifejlesztettem egy olyan technológiát amivel közel gyémánt keménységű anyagot tudok létrehozni. Óriási piaca van külföldön, és szó szerint bármit meg tudok belőle csinálni, csak a szerszámot kell hozzá mindig megterveznem. Van egy német üzlettársam, aki a piacszerzésben tevékenykedik, nekem a fejlesztéseket és a gyártási eljárásokat kell megoldanom. Húsz éve csinálom már, és mivel az ára is olcsóbb mint egy valódi gyémántból vagy titánból készített termék, nagyon nagy bevétel származik belőle. Ezt még a kínai vackok sem tudták megölni, mivel ahol van pénz a minőségre ott meg is veszik azt. Ezért nincs piaca Magyarországon, nálunk mindig az olcsóbb, silányabb áru a kelendő. Egyébként a csípőprotézisektől a textilszálvezetőkön át a horgászgyűrűkig sok minden van a palettán, de mint írtam is csak külföldre. Nem mellesleg több mint 60 ember dolgozik a cégnél nagyon magas fizetésért, tehát munkahelyteremtés is egyben, és itt nincs adócsalás, nem is lehetne. Éves szinten prémiummal együtt olyan 20 milliót tudok ezzel keresni, könnyen kiszámolhatod hogy miből jött össze mindez. Többet már nem reagálok, szerintem leírtam minden lényegeset a kérdésedre. Valószínűleg még lejjebb leszek pontozva, de ilyen ez az ország, és amúgy is ez nagyon mellékes.
2011. márc. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

huh, hát ez elismerésre méltó!

pont az ilyen példák miatt mondom azt, hogy aki ügyes és jól használja a képességeit, az itthon is meg tud élni, nem kell külföldre menni.


engem is mindenki leszól ha kiderül, h van egy középkategóriás lakásom. tény, h nem én dolgoztam meg érte, hanem a nagyszüleim. semmi adócsalás meg ügyeskedés nem volt benne, hanem 50 év kemény meló.

iszonyatosan szarul esik, hogy már a becsületes munkából szerzett jövedelem miatt is irigykednek a másik emberre...

2011. márc. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Hát nem gondoltam volna, hogy ezek a dolgok kitesznek 20 milliót. Bár ha azt vesszük hogy, a beszerelést és egyéb sallangokat is ki kellett fizetni, akkor elképzelhető.


Köszönöm, a rezsidre szám szerint nem vagyok kíváncsi. De ha mindenből a legmodernebb technika van, emellett napkollektorok és cserépkályha, stb. van, akkor azt hiszem nem tévedek nagyot, ha azt mondom, nem lehet a rezsid kiugróan magas a ház méreteihez képest.


Egyébként abszolút megértelek. Sok itt a buta és irigy ember. Nem csak a pénzre irigyek, hanem a tudásra is. Engem pl azért szoktak lepontozni és beszólogatni, ha szóba jön, hogy milyen iskolát végeztem és milyen tudományos eredményeim, konferenciáim, publikációim vannak. Ne tudd meg mit kaptam már olyan egyénektől, akik az IQ-jukból adódóan a 8 általánost nem tudták elvégezni, emiatt tele vannak kisebbségi komplexusokkal, amit azzal kompenzálnak, hogy itt osztják az észt. (Tisztelet a kivételnek persze.)


Azért írtam, hogy nem sok a 60 millió, mert én még fiatal vagyok. Csak pár éve dolgozom. Mégis ha nagyon akarnék, úgy 40 milliót össze tudnék kaparni. Na, nem azért, mert loptam , vagy csaltam volna. Hanem azért mert sajnálatos módon öt ember élete munkájának eredménye került hozzám. Azt ne gondolja senki, hogy olyan felemelő volt nagyszülők és szülő nélkül felnőni. Ha lett volna választási lehetőségem, akkor inkább őket választottam volna, mint a pénzt. Ezen nem is gondolkoztam volna. Most se élek valami nagy lábon, inkább tartalékolok és befektetek.

A fizetésem se olyan rossz, ahhoz képest, hogy nemrég kezdtem a pályát. Kb a nemzetgazdasági átlagnak megfelelő, vagy kicsit felette van a fizetésem. Amiből olyan sokat félretenni nem tudok, de azért megélek, nem panaszkodom. Amire nagyon kell, arra jut pénz. De azért én ilyen 20 milliós prémiumokról nem is álmodhatok.

Másrészt 60 millió szerintem azért sem sok pénz, mert ha azt vesszük, Bp-en, egy jobb környéken, egy 2-3 szobás, 70-80nm-es igényesebb lakás alsó hangon 30-40 millió körül kezdődik. Egy üres közműves építési telek is több tíz millió. Ahhoz képest egy olyan ház, amit leírtál, szerintem sokkal jobban megéri. (Persze attól is függ az hol van, de az alapján, amit leírtál, biztos vagyok benne, hogy nem kukutyinban.)


És most térjünk át a szakmai témára. Én korábban orvosi, rákkutatásban dolgoztam. Ez akkora projekt, hogy nem egy ember, nem egy cég, még csak nem is egy ország foglalkozott konkrétan ezzel a témával, amivel én is dolgoztam. Ez egy nemzetközi kutatás volt. Amiből ha lesz is valami, anyagi elismerést nem, inkább csak erkölcsit kaphatok. Bár, egy Nóbel-díj mondjuk nem jönne rosszul. :) Ha valaha életemben megkapom, a köszönőbeszédemben majd megemlítem a gy.k-t. :)

Na, de komolyra fordítva, mint vegyészt azért érdekelne, mi ez az új kemény anyag. Ha már a gyártási, piacszerzési fázisban vagytok, akkor gondolom rég le lett szabadalmaztatva a technológia.

Az ipari gyémánt azért nem olyan borzasztóan drága anyag. Ezek szerint ez még annál is olcsóbb.

Különböző karbidok, szilícium-karbid, wolfram-karbid, bór-karbid, tudtommal kiemelkedő keménységű anyagok. Ezek szerint ez még ennél is keményebb.

Ha esetleg mégis írnál ezzel kapcsolatban, az nagyon érdekelne szakmai szempontból. Akát egy külön témát is megérne, vagy privátban.

2011. márc. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Nincs kizárva hogy majd valamikor privátozhatunk egy kicsit, de most nem igazán van időm rá. Mindenesetre a két utolsó hozzászólónak nagyon sok sikert kívánok az élet minden területén, örülök hogy ilyen emberek is vannak itt. Látszik hogy művelt, intelligens emberek vagytok, ma ez nagy kincs, őrizzétek is meg.
2011. márc. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
köszi :D sok sikert neked a továbbiakban is! :D
2011. márc. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Én is köszi :) sok sikert neked is a továbbiakban! :)
2011. márc. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 straydogs válasza:

Én mobilházat vettem. 38nm. Teljesen berendezett

3.000.000.- Csak egy telek kellett hozzá.

2011. márc. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, milyen ebben élni? mesélj el mindent kérlek :D
2011. márc. 27. 13:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!