Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi pénzért vettétek/vetted...

Mennyi pénzért vettétek/vetted a házatokat/lakásotokat és mennyibe került?

Figyelt kérdés
melyik évben?
2011. márc. 20. 21:28
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Első házamat 2008ban vettem,hitelre.4 millió volt akkor.Nagy rész hitelből vettem,kevés önerőm persze volt.(de ne gondolj nagy valamire egy 30 négyzetméteres kis ház Szegedtől 7 kilométerre)Amikor megvettem,nem volt bent víz,se gáz,csak villany.Tégla építésű volt,de az ajtón meg az ablakokon beesett a hó.Nem volt előszoba,a saras cipőt a nappaliban lehetett lerakni(vagy az ajtó előtt,de akkor bele esett az eső)Na ilyen állapotban volt kb

Én felújítottam,központi fűtés minden,teljesen lakható és szuper lett.A kertben épület egy nagy garázs is, plusz a ház is bővítve lett egy kicsit.A kert füvesítve,parkosítva,szóval nagyon szép lett.De aztán jött egy-két probléma(kellett készpénz is de nagyon meg ugyan a hitel törlesztője is ment feljebb,bár tudtam volna még fizetni)Meghirdettem és elkelt,így felújítva 6,4 millióért.Közben rengeteg magánházat,tanyát megnéztünk ketten a párommal.

Vissza fizettem a hitelt,meg egyéb tartozásokat,levizsgáztam teherautóra;összesen 2 millióm maradt.

Na abból vettem ezt a tanyát,amiben most lakok(egyik nap kifizették a házamat,másnap már fizettem a tanyát meg a hitelt)

A tanya egy főút mellett van(kb 200 méter),buszmegálló 5-8 perc gyalog.

90 négyzetméter,3 szobás,fürdőszobás,nagyon nagyon szépen felújított ház.(új ablakok,vastag vályog és tégla fal hideg meleg víz,benti wc minden van)A bejárati ajtót kellett cserélni rajta,meg kifesteni,így pont bele fért a 2 millióba összesen.Egy garázs nagyon hiányzik,de idén lesz építve.Kistelektől 7 kilométerre lakok.

Párom is nagyon szeret itt lakni és én is,bár az előző házamat is szerettük,de ezt még jobban,mert ez már az enyém,nem a banké!

Üdv 21/L

2011. márc. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Ja,az kimaradt,hogy ezt a tanyát tavaly(2010ben vettem).Azt írtam,hogy az előzőt meg 2008ban.Na,így teljes a kép :-)
2011. márc. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

köszi.

Jól látom? a tanyák egyre népszerűbbek? (újra)

2011. márc. 21. 22:02
 14/29 anonim ***** válasza:

(19:05-es 21/L!

Csak egy zárójeles megjegyzés: Ha nem írtad volna, hogy Szeged környéki vagy, akkor is tudtam volna, mert tapasztalatom szerint ott használják a magánház kifejezést. :) )

2011. márc. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
0%
Én nem vettem, hanem építettem egy éve. 60 millió volt durván, plusz még olyan 20 millió a luxus dolgok. Mindezt hitel nélkül természetesen. Mondjuk ilyen házat nem is szabadna hitelből megépíteni, de venni sem.
2011. márc. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Milyen luxus dolgokat tettél bele 20 milláért?
2011. márc. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

és kedves 00:37-es miből volt ennyi pénzed ha nem hitelből? :)

mert, hogy tisztelgéses munkából nincs ennyi pénzed az biztos

2011. márc. 22. 14:48
 18/29 anonim ***** válasza:
0%
Látod kérdező, te is csak a tipikus irigy emberek közé tartozol akinek csak az lehet az álláspontja ha meglát egy jómódú embert hogy ez biztos politikus vagy csaló. Pedig tévedsz. Egy ember aki már ötven fele közeledik és sokak szerint egy zseni a munkájában az eljuthat ilyen szintre tudással , csalás nélkül is. Főleg ha külföldön is megbecsülik. Nálam ez a helyzet, de azt gondolsz amit akarsz. A luxust meg nem akarom felsorolni, nem tartozik ide. Ja és csak azért most reagáltam mert most értem haza a cégemtől mert egy fejlesztési tervet kellett befejeznem. Tudod a minimálbéres de dúsgazdag embereket én is utálom szívből, pont azért mert én megdolgoztam eddig is keményen azért amit elértem és nem kevés adót fizettem eddig is be az életem során az államnak, nem úgy mint ők.
2011. márc. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Nem értem a luxust mért ne lehetne itt felsorolni. Én nem irigységből kérdeztem, hanem ötletszerzésből, kíváncsiságból. (Mellesleg 40-60 millió forint manapság nem egy akkora hatalmas összeg, amit kis szerencsével valaki tisztességesen nem tudna összehozni. Én ezt egy szóval sem vontam kétségbe.)

De ha ez ekkora titok, akkor hagyjuk...

2011. márc. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Végül is nem titok, főleg az intelligens reakciód végett, ami kissé meglepett. Nos: Fűthető úszómedence, jakuzzi, szauna, teljesen automatikus redőnyök, öntözőberendezés, az udvaron is van egy kisebb medence a két kicsinek, egy méregdrága csempekályha, automata garázskapu tripla méretben a három autónak, napkollektor, minden szobában(5) klíma, a legmodernebb riasztó. A lényeg ennyi, pár apróság van még de az nem érdekes. Ha kiszámolod mindezt a legjobb minőségből, megkapod ezt az árat. Az egész rezsimre ugye nem vagy kíváncsi? Azt most nem írom ide mert így is folyamatosan lepontoznak, itt a gy.k. - n valahogy nem szeretik a nagyon gazdag emberek írásait, mintha ez a fórum csak azoknak szólna akik csak siránkoznak és nekik nem jó semmi az életben. Ha nyitna valaki egy olyan kérdést ahová a sikeres emberek írhatnának mi szerintem pár emberrel egyetemben ott tudnánk normális eszmecserét folytatni. Itt ez nem megy. Még csak annyi, hogy némelyik dolgot lehet hogy csak az átlaghoz képest érzed majd luxusnak, mert olyan nincs hogy senkinek ne legyen bármelyikből is valami otthon.
2011. márc. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!