Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha lehetne csalni árammal,...

Ha lehetne csalni árammal, vízzel, gázzal, te megtennéd?

Figyelt kérdés

Őszinte választ kérek! Ne azt írjátok, hogy sokan csalnak, hanem, hogy ti csalnátok e. Na nem úgy értem, hogy nullás számlát kihozni, hanem okosan.

Az én válaszom: Mint a pinty! Tuti csalnék, ha lehetne!

Mit szólnál ahhoz, hogy ha ismerősöd, családtagod bevallaná neked, hogy évek óta csal. Felnyomnád? Vagy csak csendben bosszankodnál, hogy fene a húsát, igazságtalanság, de csak irígy lennél rá, hogy ő meg tudja csinálni, te meg nem.


2011. ápr. 1. 08:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi a vízzel csalunk, ha ezt csalásnak lehet nevezni. A kúti vizet bevezettettem a házba és ráköttettem a wc-re és mosógépre. Eddig 2 havonta fogyasztottam kb. 15-16 köbmétert, most csak 5-6 köbmétert.
2011. ápr. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem csalnék, túl gyáva vagyok hozzá és nem jelent gondot kifizetni számláket. :-) De tudom például néhány rokonomról, hogy ők csinálják. Nem vagyok irigy rájuk és nem is nyomnám fel őket. Attól, hogy nekik rosszabb lesz, nekem még nem lesz kevesebb a számlám. Kicsit mondjuk aggódom értük, hogy mi lesz akkor, ha esetleg kiderül a dolog, de ez az ő döntésük szerintem. Különben nem, hogy rokonnal nem, de mással sem csináltam még soha ilyesmit. Egyszerűen nem vagyok ilyen ember és nem is szeretnék ilyenné válni.
2011. ápr. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Félnék a lebukástól, annyit nem ér az egész, úgyhogy nem.
2011. ápr. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%
Az a tapasztalat, hogy előbb-utóbb minden kiderül. Szóval nem.
2011. ápr. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
Gyáva vagyok az ilyesmihez, úgyhogy nem. Ha tudomásomra jutna hogy valaki ilyet csinál, akkor egy kicsit irigykednék rá, de nem köpném be, mert az ő dolga, hogy mit csinál. Egyébként sem vagyok beköpködős típus, nem bírná a lelkiismeretem.
2011. ápr. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi csalunk, de nem a saját szándékunkból, a vízmű a hülye. Két irányból jön be a víz a telekre, két vízóra van. Az egyik irány látja el az egyik házrészt, a másik a másikat. Megkértük a vízműveket, hogy szerelje le az egyik (a régebbi) vízórát (az új irány el tudná látni a régi részét is, ez ki van építve, de el van zárva). Befizettük a leszerelés díját stb.. Vártunk, telefonálgattunk, de csak nem jött a vízmű leszerelni. Aztán egyszer egy olyan vízóra-leolvasó jött, aki nem ismerte a viszonyokat, és csak az új vízórát olvasta le. A régiről már nem is kapunk számlát, a szerződés is megszűnt - maga a vezeték viszont működik, azon is jön a víz. Úgyhogy az egyik fürdőben ingyen lehet zuhanyozni :) .
2011. ápr. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez azért eléggé lebukás veszélyes. Lehet hogy nem mostanában derül ki, de ha 10-15 év múlva mégis kiderül, hát szép kis szálát fognak benyújtani visszamenőleg.

Én ezt nem merném megcsinálni.


A kérdésben, pedig mit jelent az, hogy ha lehetne? Mert elviekben semminek nincs megvalósíthatatlan fizikai akadálya. Vagy ha meg lenne engedve, azaz nem járna érte büntetés? Akkor persze.

És egyébként én sem vagyok beköpködős fajta.

2011. ápr. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

még az előzőhöz, pl tudom, hogy az utcánkban valakit feljelentettek, mert nem béleltették ki a kéményüket. A kéményseprő vállalattól elnézték nekik, vagyis papíron bélelt a kéményük, csak gyakorlatilag nem. (Van ismeretségük a cégnél, aki ezt elsikálta nekik.)

De az egyik feljelentgetős szomszéd kiszúrta ezt és feljelentette őket.

Aztán úgy oldották meg, hogy a kémény tetejére beraktak egy béléscső darabot végelemmel, úgy hogy jól láthatóan kiálljon és látható legyen. Így a feljelentgetős szomszédot megnyugtatták azzal, hogy ki van béleltetve, mikor nincs is, csak kintről úgy látszik.

Ha akarnék és is tudnák árulkodni, de nem teszem.

Egy másik, közvetlen szomszédunk meg a háza mögé engedély nélkül épített valami sufnit. Emiatt is tudnék árulkodni, ha akarnék. de engem nem zavar.

Meg az is, hogy már azt is kész röhejnek tartom, hogy egy konyhai elszívó kivezetéséhez, ha egy 10cm átmérőjű lyukat akarok vésni a saját falamba, külön terv, meg építési engedély, meg illetékbélyeg, mi mit tudom én mi nem kell hozzá. Legalábbis felénk.

2011. ápr. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel a kérdést, mert egyik ismerősöm csal és kicsit böki a csőrömet, nem tudom meddig tud csalni, mert régi órájuk van, és símán ki van pöckölve tűvel. És már évek óta karcsúsítanak a számlájukon. De persze nem köpöm be, de azért nem kéne dicsekedni vele.

Köszönöm a válaszokat:D

2011. ápr. 1. 14:05
 10/16 anonim ***** válasza:

barátnőm anyukája azzal próbál trükközni, hogy a társasházban a közös csapról hordja fel a mosogatóvizet. sajnos elég rosszul állnak, így is próbálnak spórolni. meg tudom érteni őket.


én még nem igazán csaltam semmivel, legalábbis nem ilyen téren.

2011. ápr. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!