Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudok az árammal spórolni?

Hogyan tudok az árammal spórolni?

Figyelt kérdés
Egy hónap alatt a nappali óra 200,az éjszakai óra 360-nal lett több.Egy 70 nm-es lakásról van szó,villanybojler megy csak az éjszakairól,nappal 3 tv,számítógép,hűtő,mosógép,néha vízforraló,mikró...Az összes égő energiatakarékos...Nekem nagyon soknak tűnik...mivel tudnék még spórolni?
2011. ápr. 19. 23:04
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ne fűts, ne tévézz, ne gyújts villanyt, ne írogass a neten, ne moss géppel, ne mikrózz......... Nekem közel 100 ezer a villanyszámlám egy hónapban mégse foglalkozok vele. Többet nem számláznak mint a tényleges fogyasztás. Ingyen meg semmit nem adnak, bár sokan azt szeretnék. Igaz, az én lakásom 260 négyzetméter és nem kevés luxussal van felszerelve. Összességében én még keveslem is néha.
2011. ápr. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A vízforraló sokat fogyaszt. Érdemes a TV-ket estére stand by módból is kikapcsolni (piros fény se világítson) mert ez alatt is fogyaszt. Ez érvényes reggelre is amikor munkába indulsz. Ha nincs otthon senki, elég ha csak a hűtő fogyaszt. A gépet kihúzni a konnektorból.


Hirtelen ezek jutottak eszembe, remélem segítettem :)

2011. ápr. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

a tv ne menjen alapzajnak, nagyon sokat fogyaszt.

számítógépek asztalik vagy notebookok? ha előzők, eléggé meg tudják dobni a számlát ha sokat mennek, főleg ha még képcsöves monitor van rajtuk.

egy régebbi hűtő is sokat tud fogyasztani, nem szabad pl hagyni eljegesedni.

a bojler mondjuk sajnos megkerülhetetlen :(

nekünk max 5000 szokott lenni a villanyszámlánk, de mindenhol takarékos izzó van, max 5-6 órát megy két laptop, van egy tv, az is max ugyanennyit (sajnos nálunk is alapzaj, én mondtam is hogy semmiképp se vegyünk tvt :((( ), ezer éves mosogatógép heti 2 alkalommal, energiatakarékos mosógép kb ugyanilyen sűrűn, és egy AA osztályú hűtő.

2011. ápr. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mennyi volt konkrétan a villanyszámlád

és hányan laktok a lakásban?

2011. ápr. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Ez elég soknak tűnik, bár a bojlerhez nem tudok hozzászólni, de a szüleim ketten laknak 72 nm-en, 3 tv (egyszerre értelemszerűen max kettőt néznek), hűtő, fagyasztó, asztali gép, laptop, mindenhol normál égő, 120-130 kWh megy el egy hónapban.

De én is sokat fogyasztok, másodmagammal élek 30 nm-n, asztali gép, laptop, tévét nem nézünk, hűtő, villanytűzhely, 100 wattos égő és 300 wattos halogén fénycső mindenhol, 180-230 kWh havonta.

2011. ápr. 20. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 hell-ikon ***** válasza:

Tyűha! 200 Kw-val több havonta?:O


Mi cirka 1 hónap alatt fogyasztunk ennyit.

Amiből ez összejön, 2 tv. kávéfőző, mikró, 3 (esetenként 2 v.1) pc, mosógép, azt hiszem hirtelen ennyi ami lényeges.


Bár a mosógép nem fogyaszt olyan sokat havi szinten, mint 1 pc. Mert nálunk leginkább azok dobják meg a számlát.

2011. ápr. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 hell-ikon ***** válasza:
ja igen, hűtő, fagyasztó az nálunk is játszik (csak túl megszokott és nem kell mindig ki- és bekapcsolni, mint pl. a tv-t és így nem is tűnik fel a villanyszámla szempontjából)
2011. ápr. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk 150-170 kw áram megy el egy hónapban.Pedig 2 db 8 fiókos fagyasztó,egy méretben ugyan akkora rendes hütő,számítógép szinte egész nap megy,mikró,mosógép kb. heti 5-6 adag ruha,TV meg inkább csak este.
2011. ápr. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nekem 100-150 kwh megy el egy hónapban.

nincs tv, hifi, csak 2 laptop.

van még mosógép, villanysütő, nagy hűtő, ezek mind A energiaosztályosak.

ja, és általában 1 db 15w-ot fogyasztó, 85w fényerejű izzó ég esténként.

persze, a fürdőben és a konyhában is felkapcsolom a villanyt, ha indokolt, de ez elenyésző költség.

5-6e ft szokott lenni a villanyszámlám, nem panaszkodom, és nem is érzem, h nélkülöznék bármit is :D

2011. ápr. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!