Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vennétek olyan házat, amiben...

Vennétek olyan házat, amiben meghalt valaki?

Figyelt kérdés
Lakásvásárlás előtt állunk, mert szeretnénk egy tesót a kislányunknak, de a meglévő családi házunkat "kinőttük". Találtunk egy elképzelésünknek és anyagi lehetőségeinknek megfelelő takaros házikót, csak az az egy tart vissza, hogy tavaly halt meg a tulajdonos / természetes halállal / az egyik szobában. Ettől viszont kiráz a hideg...Nem tudom mit csináljunk, mert tényleg annyira tetszik, de attól tartok, ha a férjem este nem lenne otthon félnék, mégiscsak meghalt ott valaki...
2009. febr. 26. 21:44
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
80%
A tértisztításra gondolsz? Ezt nehéz lenne itt pár sorban leírni, meg nem is annyira értek hozzá, de vannak könyvek, amikben le van írva, hogy hogyan kell végezni.
2009. febr. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
100%
Ha nem tudnád nem éreznél így. szerintem a ház ettől még lehet szép. Nem tudom most milyen házban laktok, vásárolt, vagy saját építésű, de lehet, hogy ott is meghalt valaki, csak nem tudod. szerintem ne foglalkozz ezzel. Attól még lehet szép, és nyugodt családi ház!!!
2009. márc. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
100%

Nagyszüleim házában lakom, nagyapám abban a szobában halt meg ahol most alszom, az ágyam pont ott van, ahol az övé volt akkor. A másik szobában a nagyanyám halt meg két éve, az is hálószoba.

Soha nem éreztem magam nagyobb biztonságban mint ebben a házban. Tavaly júniusban költöztünk be és az első éjszaka óta úgy érzem ez az a hely ahol mindíg lenni akartam. Imádok otthon lenni! A két szoba kivételével mindent átszabtunk a házban. Szóval nincs jelelntősége, h meghalt e ott vki, az a lényeg hogy érzed magad a házban.

2009. márc. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap halt meg nagymamám otthon. Most akkor ne menjek többet haza?
2009. márc. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Részvétem a nagymamád miatt. Ha az én szerettem halna meg a házban, ahol élek ez semmilyen rossz érzéssel sem töltene el, sőt megnyugtatna a tudat, hogy a lelke köztünk van. De a kérdésem egy vadidegen emberről szólt, az azért teljesen más...
2009. márc. 3. 14:10
 16/26 anonim válasza:
100%

Nekünk a Szomszédban meghalt egy idős házaspár de semmi baj a házzal azt hallottam viszont a család aki megvette most vállnak nem tudom hogy ez a ház előző tulajdonosai jelenléte miatt van-e azt mondják elhidegültek.De az előző tulajdonos-ok(akik meghaltak) azokból a férfi tolókocsis volt hogy szerették-e egymást nem tudom mert nem voltunk velük jóban.Szóval csak azt akarom mondani hogy nyugodtan vegyétek meg mert ez hülyeség hogy ott jár a szellem.UI: Sok Sikert.

Kántás Péter

2009. márc. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érzed magad jól benne tilos megvenni. Lehet megszereted, de lehet nem.
2009. márc. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
100%
Ugyan, ne viccelj már! Nagyon sok olyan ház van, ahol meghalt valaki... És akkor mi van? A kórházi ágyban, amiben gyógyítanak, esélyes, hogy ott is meghalt valaki... Ne étrsd félre, én hiszek a túlvilágban, és ha annak a léleknek gondjai is lennének valakivel, aki még él, azok nem Ti vagytok...
2009. márc. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is attól függ, milyen ember volt az illető. A lakás, a tárgyak valamennyire hordozzák az előző lakó lényét. A mi házunkban is meghalt a férjem nagymamája, nem kedvelték egymást, rossz érzésem is volt emiatt, de mióta átalakítottuk a szobát, kidobtuk a régi bútorokat, már nincs semmi bajom.

Kutyátok van? Azt mondják, ők megérzik a rossz szellemeket, rezgéseket, érzékenyebbek az antennáik, mint nekünk. Ha ő nyüszítve menekül a házból, akkor egy idő után szerintem ti sem érzitek majd ott jól magatokat...

2009. márc. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Hiszen minden házban meghalt valaki, ami nem új!

A néni idősen halt meg, természetes úton, ez természetes dolog, az élet része, nincs ebben semmi rossz. Mind meghalunk egyszer, s otthon meghalni jó dolog.

Vedd meg bátran a házat, szeretni fogod. Ha átalakítjátok, minden új lesz. Ne arra gondolj, hogy meghalt itt a néni, hanem hogy meghalt, s a ház nemhal meg, hanem tovább él. A nénit is szerette valaki, azok eltették a tárgyait emlékbe, s örülnek, ha ránéznek. Ha a nagymamád lett volna, boldog lennél, hogy a házába költözöl.

Keress feng shui könyveket, abban találsz tértisztítási praktikákat (csengetés, füstölés, citromos lemosás)

amivel a kellemetlen érzésektől megszabadíthatod a tárgyakat. kipróbáltuk, működik. Nem szükséges benne hinni, anélkül is megy :) [link]

Sok helyütt szokás (katolikus vidéken)ma is elhívni a papot, hogy megszentelje a házat, mielőtt beköltöztök, ő is füstöl csenget és megáldja a házat.

Vagyis: felújítás után keress ilyen praktikákat,szertartásokat, ami a rossz érzéseidet át fogja alkítani a folytonosság és hagyomány kellemes érzéseivé.

És olvasd el a Száz év magányt, ( [link] is végigvonul egy régi ház, a lakók változnak, s velük a ház is, hol virázó cserepek vannak az ablakában, hol meg hámlik a vakolat..jó.

Boldogok lesztek ott a gyerekekkel, innen érzem:) sok szerencsét a megújításhoz!

Judit

2009. márc. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!