Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vajon helyesen döntenék?...

Vajon helyesen döntenék? (lakásvásárlás)

Figyelt kérdés

Fél éve élek Budapesten a főiskola miatt. Nagyon szeretem a fővárost és szeretnénk saját lakást venni. Szüleimmel megbeszéltük a fő szempontokat, de mivel ők vidékiek, így a helyről én dönthetek. Újbudát szeretem a legjobban és leginkább csak abban a kerületben nézelődtem. Sajnos azonban nem találok olyat amit eltudnék képzelni otthonomnak. Egyszerűen vagy a környék, közlekedés, épület, kiadások vagy maga a lakás nem megfelelő. Most azon gondolkodom fiatal vagyok én még ehhez és az lenne a legjobb ha olyan lakást vennénk ami sürgősen eladó...szóval amit olcsón eltudnánk hozni és biztosan nem veszítünk rajta ha később eladnánk. Valamint amit könnyen kilehet adni albérletbe. Most például egy 7. kerületi lakást néztem ki, ami iszonyatosan áron alul van. Az egész életemet biztosan nem tudnám ott leélni, viszont lehet, hogy pár év múlva 40%kal többért tudnánk eladni, mint amennyiért most megvennénk.

Ti hogy döntenétek? Keresgélnétek tovább álmaitok kerületében a tökéletes otthont vagy inkább áron alul vennétek meg egy lakást számotokra kevésbé jó helyen (viszont könnyen kiadhatóan)?

Köszönöm előre is a segítséget!


2011. ápr. 11. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Én csak "kicsiben" tudok válaszolni, mert nem pesti vagyok.Viszont mikor még "otthon" laktam, nézegettem a várost, gondolkodtam sokat, hogy melyik részén is laknék szivesen majdan.Volt egy-két elkébzelésem. Viszont mikor elköltöztem otthonról ( igaz akkor még csak albérletbe ), pont olyan részre költöztünk, ahol nem szerettem volna lakni azelőtt. Ismertem már akkor is az itteni lakásokat, nem tetszettek, a környékért sem voltam oda. Mégis ide költöztünk. Aztán annyira megszerettem a környéket és a lakást is, hogy "semmi pénzért" nem mennék máshova lakni. Azóta meg is vettük a lakást, és már ezerszer elmondtam, hogy ennyire még sehol nem éreztem Otthon magam mint itt.

Persze ezzel nem tanácsot akartam adni, mert ahhoz egy lakásvásárlás túl komoly dolog, hogy ismeretlenül tanácsot adjak neked a helyzetedben, de tapasztalatként érdemes rágódni az esetemen.

2011. ápr. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is épp most vsgyok egy lakásvásárlási projekt utolsó fázisában, már őrülten várom az átadást, mert jelenleg albérletben lakom és szívből utálom.


Nekem a célom az voltm hogy végleges (legalább 5-10 évre) megoldást keressek. A 7., 8. és 18. kerületben viszonylagosan olcsóbbak a lakások és biztos vagyok benne, hogy 40%-kal nem fognak ktöbbet érni. A régebbi panellakások ára nem fog olyan gyorsan inflálódni, mint a nívósabb helyen lévő polgári lakásoké, illetve az újépítésűeké. Most igazából csökken az értékük, mert a válság erre hatással van. At én lakásom újépítésű, a 14. kerületben van és 13 M 750 E a végleges vételár. Másfél szobás, erkélyes, amerikai konyhás és van tároló, plusz kocsibeálló hozzá. Ja, és bútorozott. A tuljadonosok 2 éve vették , akkor 15 M Ft volt, és persze bútorok nélkül.


Ezzel csak azt demonstrálom, hogy még azt is nehéz elérni, hogy egy ingatlant a vételáron tudjon valaki eladni. Látod, ők is buktak rajta nem keveset. Nekem ez mondjuk nem rossz :)


Egy ingatlan azért kétségkívül jó befektetés, de sajna a régi panelek nem tartják annyira az értéküket. Én azért ezt is figyelembe venném.


Sok sikert a lakáskádhoz :)

26/L

2011. ápr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem keresgélj! Gondold meg,hogy csak ideiglenesen szeretnéd a lakást, vagy későbbiekben laknál benne?

Ha hitelből veszed, akkor olyat vegyél, ami minden szempontból megfelel (környék, ár stb.)


Én is szeretnék lakást venni a közeljövőben, viszont még csak fél éve van stabil állásom. Én most a Lakástakarékpénztárban gondolkodom, mert önerő nélkül(van egy kis megtakarításom, de az semmire sem elég), úgy, hogy nincs szülői segítség, nehéz.


Én a 12.kerületre vágyom, de szerintem azt sosem tudom majd megfizetni.


Sok sikert és jó nézelődést!


28L

2011. aug. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!