Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 50 éves téglaházunk födémét...

50 éves téglaházunk födémét szeretnénk szigetelni. Mi lenne a legolcsóbb, de mégis jó megoldás?

Figyelt kérdés
Külső szigetelés, nyílászáró csere már megtörtént. De így is hamar lehűl a ház.
2011. ápr. 25. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
gondolom padlástér alatti födémről van szó. Bármilyen szigetelőlappal ( nikecell,austrotherm....válasszatok ár alapján) megodhatjátok,ha járható kell,hogy legyen akkor lépésálló lapot használjatok. 20-22 mm az ajánlott vastagság.
2011. ápr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mi lépésállóra gondoltunk, mivel fel-feljárunk oda. Csak a vastagsággal nem voltam tisztában. Mondtak nekünk mindenfélét, és teljesen megkeveredtünk. Nekünk 10cm vastagságút említettek.
2011. ápr. 25. 17:47
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is ezen "agyalok"---egy "téglaberakásos" (52 éves) mennyezetet tervezek szigetelni.

A 20-22 az szerintem elírás..az nem mm,hanem cm akart lenni.

Én üveggyapot paplant tervezek majd rakni,és azt letakarni a végén OSB lappal.Mivel ezek a szigetelők 1x2 méteresek,kötésre raknám/egyik sorra a másik keresztbe rakva/ Én így 20 cm-t tervezek,a 10 az kevés lesz szerintem.

2011. ápr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nem elírás. gondolom egy sima E gerendás betételemes födémetek van. Annak a hőszigetelése tulajdonképp semmi. Viszon a meleg legnagyobb része fölfelé megy el.

14 cm szigetelést és 6 cm aljzatbetont 2 párazáró réteget szoktak építeni.

ha nem beépített a padlástér akkor viszont felesleges a 2 párazáró réteg és az aljtabeton, hanem 20-22 cm lépésállót szokás berakni.

Nézd meg az árkülönbségeket, nem olyan sok, viszont a hatás a duplája.

2011. ápr. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Köszi !

Nincs beépítve/és nem is tervezzük a padlás/t.

Az I gerendák között tégla van,ún.téglaboltíves.

Anno a '70-es években a cserépkályhás-széntüzelés rengeteg salakot termelt,apám ebből csinált kb.3 ujjnyis malteros szigetelést a padlásra...ennyi.

Ezért gondolkodom---és számolgatok egyelőre,mit is tegyek fel.

2011. ápr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ha van alatta salak és a téglais kicsit jobb mint a betételem, akkor vehetsz vissza a szigetelésből. de ne menj 15 alá. ha már megcsináljátok, akkor legyen rendes. a meleg fölfelé száll, tehát nagyobb a hőveszteség mint a fügőőleges falakon.és oda sem 5 centit tettetek gondolom pedig az valószínű 30-as téglafal.
2011. ápr. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

most jól összevontam a kérdezőt és téged, bocs.

a 20 centi ok. nézd meg, hogy mi az olcsóbb a lépésálló vagy aszigetelés+ OSB. sajnos most árak nincsenek előttem

üveggyapotnál viszont kell a párazáró fólia

2011. ápr. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A mi födémünk tényleg nagyon régi technológia. Szerintem nád és sár... Auxilint tettünk a mennyezetre, mert teli volt hajszál repedéssel.
2011. ápr. 27. 12:41
 9/9 anonim ***** válasza:

üveggyapotba nem megy egér, madár, rovar ?

Nekünk is szigetelni kéne betongerendás, kefnis, lebetonozott részt, és deszkás, agyagosat is... úgy félek tőle ...

2011. szept. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!