Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik város a legjobb Magyaro...

Melyik város a legjobb Magyarországon?

Figyelt kérdés
Tatán lakunk és szeretnénk elköltözni innen. Nagy terveink vannak és nem szeretnénk itt maradni, így döntöttünk. Szeretnék ötleteket kapni, hol jó élni és miért.
2011. máj. 4. 11:30
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
31%

A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:52


Kicsit el vagy tájolva cimbora.


Budapest a nagyra nőtt falu. Ne legyetek már annyira eltelve magatokkal, mert budapestiek vagytok... mert az ég egy adta világon semmi okotok nincs rá.

2011. máj. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim válasza:
88%

Minden pénztárcafüggő, és több város is van ami jó, csak kérdés hogy melyik miben, és számodra mi a fontos? Valamint ami szerintem elég fontos tényező: munkahely?

De hogy ötleteket is adjak:

Sopron (többen említették már és ugyanazt tudom elmondani róla: rendezett város, közel Ausztria)

Budaörs (közel Budapesthez[nagyobb a munkalehetőség mint egy átlag kisvárosban], de mégse olyan koszos és nincsen minden sarkon egy hajléktalan)

Ezeken kívül még élhető városok (legalábbis valamely részük) Győr, Debrecen, Székesfehévár, Szeged, Kőszeg, Szombathely, Balatonfüred, Siófok, Keszthely ..és még sorolhatnám..

2011. máj. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
81%
Én 7éve élek Bp-n. Eleinte nagyon tetszett,de most már egyre jobban kezdek kiábrándulni belőle. Elsősorban a rothadó lábú/kezű saját vizeletében fetrengő rengeteg hajkéltalantól. Továbbá attól, hogy az utcák 70%-át vizelet borítja, 20%-át pedig állati és emberi ürülék, hányás...Persze ez a belvárosra jellemző, ahol dolgozom. Külső kerületben lakom, az annyira nem vészes. Fiatal vagyok még,de már inkább vidék felé húz a szivem..
2011. máj. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. máj. 4. 12:36
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

Eger, Debrecen, Szeged.


Amúgy meg lakj Veresegyházán, dolgozz Budapesten. Úgy egész jó.

2011. máj. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelő választ aligha lehet erre a kérdésre adni, hiszen abszolút szubjektív a dolog.

Szerintem a legjobb - a számotokra legjobb! - várost úgy lehet megtalálni, hogy pontosabb kérdéseket teszel fel, elsősorban saját magadnak.

1. Csöndes kisvárosba, vagy nagyvárosba vágysz inkább?

2. Milyen munkát végzel, ha vállalkozó vagy, akkor a vállalkozásodhoz milyen mikro- és makrokörnyezetre van szükség?

3. Hegyvidéket szereted, vagy inkább az Alföldet?

4. Szabadidődben mit csinálsz szívesen? (pl. ha kajakozol, akkor ugye víz mellé lenne érdemes menni, ha sziklát mászol, akkor hegyvidékre, stb.)

5. Rokonaid, barátaid merrefelé élnek leginkább? Nem mindegy, hogy a számodra fontos embereket rendszeresen láthatod-e, vagy csak telefonon tudsz velük értekezni.

6. Tanulsz, van a családodban gyerek vagy bárki, aki épp tanul? Ha igen, hol? Kell-e sokat utazni, vagy a gyereknek kollégiumba menni a költözés miatt?

Szerintem ha megválaszolsz néhány ilyen és hasonló kérdést, sokkal könnyebben döntesz majd. Sok sikert és remélem, megtaláljátok álmaitok otthonát!

2011. máj. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
97%

A férjem 30 évet élt Budapesten, én 7 évet. Vettünk egy telket vidéken, és elköltöztünk, mert mindketten elvágytunk abból a borzadályból. Előttem nagyon sokan jól leírták. Van Budapestnek szép része, de többnyire a belváros az, ahol vannak a munkahelyek, az iskolát. Ott pedig kaotikus az állapot. Aki kicsit igényesebb, és megteheti, az sztem elköltözik onnan, ugyanis a rengeteg hajléktalan, az ahogy ott fekszenek a mocsokban, az ember életkedvét is elveszi. Nekem bőven elég volt abban a pár évben nap mint nap nézni, illetve szagolni azt az undorító bűzt. Elviselni a goromba, faarcú embereket, a botrányos tömegközlekedést, a türelmetlen, bunkó sofőröket. A borzasztó levegőt, hogy este lefekvés előtt nem lehet szellőztetni egy jót anélkül, h beáradna a szmog.

Mi Kecskemétre költöztünk, a kertváros részbe. Össze sem lehet hasonlítani a kettőt egymással. Pedig Pesten sem a belvárosban laktam (csak ott dolgoztam) de merőben más a kettő. Soha többé nem költöznék vissza.

üdv.

2011. máj. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
68%

én szeretem Bp-t. igaz, nem a büdös, koszos részén lakom, de nem is a Rózsadombon.

itt is vannak jó és rossz kerületek. a belvárost nem ajánlom, viszont vannak olyan részek, ahonnan könnyen elérhető a belváros, mégis nyugis , tiszta, zöld.


más városokban annyira nem tudnám elképzelni az életemet, azért jó, hogy van egy kis nyüzsgés, de vissza is lehet vonulni.


nem szidom azt, aki nem szereti, nem is verem e mellem, h én itt élek. mindenki éljen ott, ahol jól érzi magát, és el tudja képzelni az életét.


Szegedet sokan szeretik, én most készülök életemben először oda egy kis kirándulást tenni :D

2011. máj. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim válasza:
83%
Én szerintem debrecen de kecskemét is nagyon jó =) én gyöngyösön lakom és ez is nagyon jó város =)
2012. febr. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim válasza:
100%

Attól függ, hogy mire vágyik az ember..


Ha munkahelyre és lehetőségekre akkor Budapest, vagy megyeszékhelyek, viszont ha nyugalomra, nyugdíjas tempóra, már már unalomra akkor például Ceglédhez hasonló kisvárosok.

Kompromisszum lehet egy nagyváros kertvárosi része például Győrben, vagy Kecskeméten, vagy akár Szegeden.


Legjobb város manapság az ahol vannak munkahelyek és lehet értelmesen kikapcsolódni és ha kell nyugalomban pihenni is... a legtöbb városból pont ezek hiányoznak.

2012. szept. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!