Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az eszetekre vagy a szívetekre...

Az eszetekre vagy a szívetekre hallgatnátok?

Figyelt kérdés

Nagyon tanácstalan vagyok légyszi segítsetek!!


Jelenleg egy 28 m2-es kis házikóban lakunk két pici gyerekkel. Mikor 5 éve megvettük nagy telekkel rövidtávú terveink között szerepelt, hogy hozzáépítünk, így csináltattunk is tervet, valamint még bele is fértünk a szocpol jogosultságba.

Most állunk a nagy döntés előtt, hogy bevállalunk még annyi hitelt, hogy kb. szerkezetkészig felhúzzuk az álmaink házikóját. Ha bevállaljuk 20 évre és valamelyikőnkkel valami történik, akkor itt marad a nyakunkban iszonyat sok hitel és elvehetik azt is, amiért már ennyit dolgoztunk.

Felállítottam már "mellette-ellene listát" is és egyszerűen nem tudok elbillenni egyik oldalra sem. Ha most nem csinálunk semmit, akkor ugrik az építési tervünk+a szocpol is de ha belevágunk akkor pedig 20 évig görcsben lesz a gyomrom, hogy nehogy történjen velünk vagy a munkánkkal, ne adj isten mindkettővel valami. A gyerekeimet féltem a legjobban!

Ami még az építkezés mellett szól, hogy úgy érzem kezd rossz hatással lenni a gyerekekre és a kapcsolatunkra is az összezártság. Nekik is kéne már - főleg a nagyobbnak - a külön szoba, meg gondolom mondanom sem kell, hogy nekünk sem lenne rossz időnként egy külön szoba.

Szóval tényleg millió dolgot fel tudnék sorolni mindkét oldalra.

Segítsetek légyszi, hogy merjek bevállalni annyi hitelt amennyi a teljesítőképességünk felső határa viszont így talán normális körülmények között kezdhetnénk élni az életünket, vagy menjek biztosra anyagilag, dobjam ki az eddigi kifizetett tervezési díjat, ... és inkább kezdjek el gyűjtögetni és valamikor x év múlva talán elkezdhetek valamit bővíteni?

A legjobb megfogalmazás a mostani érzéseimre, hogy a szívemre vagy az eszemre hallgassak szerintetek? Az eszem azt mondja most, hogy "ennyire ne legyél bátor" a szívem pedig azt, hogy "ha most nem akkor mikor?! megérdemled hogy végre normálisan élj!"


Nagyon megköszönném ha kapnék tőletek, ismeretlen emberektől is véleményt, tanácsot!!!


2011. jún. 5. 23:26
 1/9 anonim ***** válasza:
nagy dilemma...de miért egyedül döntesz? ott a családod..mi innen maximum okoskodhatunk és minket nem érint a dolog személyesen,de akik tudják,hogy miből, mennyiből éltek, ők jobban belelátnak és sokkal jobb tanácsot adhatnak,mint mi innen...de...én annyit mondok neked, hogy ne azon filózz h vmi történni fog veletek,mert ha vigyáztok magatokra, nem fog..én személy szerint és ebbe beletartozik az anyagi körülményeim nullázottsága- nem tudnék és soha nem is mernék hitelt felvenni,de én nem te vagyok és nem ugyanazok közt a körülmények közt élünk..beszéld meg a pároddal,esetleg testvéreddel ha van,vagy ha már akkorák-a gyerekeiddel...döntsetek közösen,ekkora felelősséget nem vállalhatsz egyedül, mert be fogsz kattanni..remélem,sikerül majd dönteni,és sok sikert és szerencsét kívánok hozzá és sok boldogságot^^
2011. jún. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A ház általában értékesebb, mint egy lakás. Még ha pici is.


Az nem lenne jobb, ha eladnátok a házat, és vennétek egy 2 szobás lakást belőle?

2011. jún. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nehéz helyzet.

Nekem édesapám mindig azt mondja, hogy ha nem muszáj, akkor soha, de soha ne vegyek fel hitelt. Főleg a mai magyar gazdasági helyzet mellett elég lutri egy olyan hitel felvétele, amit épp, hogy tud az ember fizetni havonta.

Milyen idősek a gyerekek? Melyik térségben laktok?

2011. jún. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de szerintem ez nem kérdés! Hitelfelvételnél CSAKIS az ESZEDRE hallgass! Ez egy olyan alapszabály, amit minden esetben be kell tartani. "Megérdemelnéd"-ből nem fogod tudni fizetni a hitelt, ha bármi történik.

Ha gyerekeitek vannak, akkor az első a biztonság, ne kockáztass.

2011. jún. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
eladnám a telket a kis házikóval és vennék egy másfeles panelt,és gyűjtögetnék,hogy pár év múlva vehessek egy normális méretű házat
2011. jún. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én más oldalról közelíteném meg a kérdést. Dolgozzatok úgy, hogy passzív jövedelmet generáljatok, így ha történik is valami, a bevételetek megmarad. Abból meg biztosan fizethetitek a hitelt, ha egyszer felveszitek.
2011. jún. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy csak ennyi idő után válaszolok először.


Természetesen a családom, közeli barátaim voltak az elsők, akiket megkérdeztem mikor tanácstalan lettem. Viszont ők eléggé egyoldalúan látják a dolgokat, mivel régóta ismernek. Arra is kíváncsi voltam, hogy Ti ismeretlenek, sok egyéb zavarható tényező tudta nélkül így szimplán mit gondoltok az alapján amit leírtam.


Lakásba ház helyett? Nem tudom, ez az egyik, amiben kezdettől egyetértettünk a párommal, hogy ha tehetjük mindenképpen családi házba szeretnénk költözni. Ez össze is jött (06.06. 00:04 - pest megyében), csak azóta volt egy válság, ami eléggé érzékenyen érintett minket. Meg született két gyerekünk (3 és 5 évesek), akikkel otthon voltam több mint 4 évig, ami még pluszban lehúzott minket anyagilag. Már visszamentem dolgozni és remélem visszarázódunk majd a normális kerékvágásba, csak biztos kell ehhez egy kis idő.


Semmi esetre sem kockáztatnám a gyerekeim biztonságát. Pont ezért is vagyok tanácstalan, annak ellenére, hogy tervbe van, pont miattuk, hogy kötünk egy spec. biztit is.


Panelbe semmilyen indokból nem költöznék. Ott gyűjtögetni lehetetlen. Abban nőttem fel, Anyáék még mindig ott laknak és csak a közősköltségük és a távfűtésük annyi havonta, mint nekünk egy egész havi rezsi. Jó télen megdobja az egyedi fűtés nálunk is, de az nem amiatt van, hogy családi házban lakunk. Szóval panel a legvégső eset még ideiglenesre is. Arról nem is beszélve, hogy az sem olcsóbb mint a mi pici házikónk, úgyhogy sokkal nem lennék beljebb, csak másra fizetném a hitelt. Azért köszi a tippet.


06.06. 12:17

Tartalékolni? Igen, ez nem rossz ötlet, pláne ha van miből. Mi most az építkezés miatt átrendeztük a kiadásainkat. El szeretnénk adni a kocsit is, hogy megmaradjon a havi törlesztője a lakáshoz.


Mindig az eszemre hallgassak? És amikor az egyik oldalon a plusz hitel a másikon pedig, hogy a gyerekeim és a párommal mi is normálisabb körülmények között tudjunk élni. Ilyenkor mi az ésszerű? A normális élet, amire nem megy rá a család és akár még a kapcsolatunk is lelkileg vagy az, hogy bevállalok egy hitelt.

Szóval nem annyira egyszerű mindig a dolog, hogy sosem veszek fel hitelt. Nem azért venném fel, hogy luxus körülményeket teremtsek és itt van különbség szerintem.


Köszi szépen a sok választ, még döntés előtt vagyunk, de remélem pozitív eredmény lesz bármi is legyen az!


Szóval köszi! :)

2011. jún. 10. 12:23
 8/9 anonim ***** válasza:

"az egyik oldalon a plusz hitel a másikon pedig, hogy a gyerekeim és a párommal mi is normálisabb körülmények között tudjunk élni. Ilyenkor mi az ésszerű?"


Egyszerű a döntés. Mi a fontosabb, a kényelem, vagy a biztonság?


Ha jól sülnek el a dolgok, akkor megérte bevállalni a hitelt. Ha nem jól sülnek el, akkor nem érte meg. Ezt sajnos csak utólag tudod meg.


Ha a számításaid szerint történnek a dolgok, azon nincs mit filózni, akkor jól döntöttél. Azzal van a gond, ha később kiderül, hogy nem jól döntöttél. Azt kell átgondolnod, hogy mikor éreznéd rosszabbul magad. Ha


1; nem költözöl, nem veszel fel hitelt, de végül jól alakulnak a dolgok, és kiderül, hogy megvehetted volna előbb is azt a házat, nem csak így később, vagy


2; ha most felveszed a hitelt, beköltözöl a házba, lesz pár jó éved, de aztán végül bukik minden.

2011. jún. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szerintem az a két szempont ami leírtam nagyon nem egyezik a kényelem vagy biztonság megfogalmazással. De mindenki másképpen látja a dolgokat.


Ha nem nagy tolakodás megkérdezhetem, hogy ahol laksz hány fő/m2 jön ki? Nálunk 28-at oszd el 4-gyel. Nem hiszem, hogy ennél rosszabb jönne ki nálatok. Tudod, mikor ilyen szűk helyen laksz, akkor sokkal jobban felértékelődik egyetlen egy plusz szoba.


Én még az "(1+2)/2" -vel is megelégednék, nem vagyok nagy igényű. Nem palotát terveznénk építeni, csak egy 68 m2-es házikót.


Az 1. pontig egyébként nem biztos, hogy el is jutunk, ha már rámegyünk mi is kapcsolatilag.


Komolyan ez nem tartozik a szempontjaink közé, de őszintén: voltál már együtt úgy a pároddal, hogy a fejednél és a lábadnál is volt egy ágy rajta egy gyerekkel? Elég furán érzem néha magam, elhiheted. Minden rezdülésüket meghallod olyankor, az biztos! ://


(Előnye, hogy a lakás többi részét is megismered ilyen szempontból. Na jó ez már tök más téma :)!!! )

2011. jún. 10. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!